Reklama

Zmiany w jarocińskich spółkach. Powołali podwójnych prezesów

Opublikowano: 22 lutego 2019 22:31
Autor:

Zmiany w jarocińskich spółkach. Powołali podwójnych prezesów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Przemysław Musielak nie jest już prezesem Jarocińskich Linii Autobusowych, a Wojciech Wiszniewski został odwołany z funkcji szefa zarządu Energii Jarocin. Co jest przyczyną tak nagłych i radykalnych zmian? Kto teraz będzie kierował gminnymi spółkami?

 

Do naszej redakcji przysłane zostały oświadczenia rad nadzorczych dwóch gminnych spółek. Obydwa informowały o zmianach na stanowiskach prezesów.

 

[zobacz na co prezes innej gminnej sółki zamierza wydać prawie 90 milionów zlotych - możesz być zaskoczony - szczegóły TUTAJ]

 

Według jednego z tych oświadczeń Przemysław Musielak zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Jarocińskich Linii Autobusowych. W piśmie czytamy między innymi:

 

 

"Intencją ustępującego prezesa jest możliwie najsprawniejsze przekazanie w całości swoich obowiązków swojemu następcy, dlatego pracę w spółce będzie kontynuował do końca lutego. Rezygnacja Prezesa Musielaka w żaden sposób nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki.”

 

 

Jednocześnie rada nadzorcza JLA poinformowała, że od 1 marca funkcję prezesa zarządu tej spółki obejmie Maciej Zegar i będzie ją łączył z kierowaniem spółką Trans Pegaz.

 

 

Zegar był już prezesem jarocińskich „emek” w latach 2015 - 2017. To właśnie w 2017 roku dokonano podobnego przetasowania na najważniejszych stanowiskach w gminnych spółkach [więcej TUTAJ].

 

[o zarobkach ówczesnych prezesów pisaliśmy TUTAJ]

 

Wtedy wszystko zaczęło się od zmiany władzy w powiecie i odwołaniu starosty Bartosza Walczaka. Konsekwencją była utrata stanowiska prezesa jarocińskiego szpitala przez Marcina Jantasa - szefem lecznicy został Leszek Mazurek. Krótko po tym Jantas objął stery Jarocin Sport, co pociągnęło za sobą prawdziwą lawinę zmian.

 

Były prezes szpitala bowiem zajął miejsce Przemysława Musielaka. W związku z tym tego ostatniego przesunięto na stołek szefa Jarocińskich Linii Autobusowych - po Macieju Zegarze, który z kolei został prezesem spółki "córki" JLA - Trans Pegaz.

 

Wróćmy jednak do dnia dzisiejszego. Otóż drugie oświadczeni, które do nas dotarło, otrzymaliśmy od rady nadzorczej stosunkowo niedawno powołanej - bo we wrześniu 2017 roku - spółki gminnej Energia Jarocin [więcej szczegółów na temat powstania spółki znajdziesz TUTAJ}.

 

W piśmie czytamy, że „rada nadzorcza tej spółki odwołała Wojciecha Wiszniewskiego z funkcji prezesa zarządu. Uchwała w tej sprawie wejdzie w życie z dniem 28 lutego”.

 

Wojciech Wiszniewski kierował nową spółką od 5 marca 2018 roku i zajął miejsce jej pierwszego prezesa Michała Fijałkowskiego, byłego sekretarza gminy Jarocin.

 

Rada nadzorcza Energii Jarocin podaje, że „powodem odwołania Wiszniewskiego jest przede wszystkim racjonalizacja wydatków spółki”.

 

Z dniem 1 marca obowiązki prezesa zarządu Energii Jarocin obejmie Marcin Leśniak. Podobnie, jak Maciej Zegar będzie on„podwójnym prezesem”, bo jednocześnie - jak do tej pory - będzie kierował Zakładem Usług Komunalny.

 

W oświadczeniu rady nadzorczej czytamy dalej:

 

 

„Wspólnicy i rada nadzorcza postawiły przed nowym prezesem w szczególności takie zadania jak: przegląd i analiza sytuacji finansowej spółki, weryfikacja struktury organizacyjnej, ocena sytuacji kadrowej. Nowy zarząd został zobowiązany do przygotowania koncepcji rozwiązań we wszystkich tych sprawach, a także we wszelkich innych kwestiach istotnych dla funkcjonowania spółki i rozwoju jej działalności gospodarczej”.

 

Z naszych informacji wynika, że łączenie funkcji prezesów dwóch spółek przez Macieja Zegara i Marcina Leśniaka jest rozwiązaniem tymczasowym. Docelowo każda spółka ma mieć swojego szefa. Czy tak będzie - czas pokaże. Będziemy monitorować tę sprawę na bieżąco.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (35)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -14

  Zarządzanie poprzez sweet focie

  A co tam słychać w powiecie i ich jedynej spółce szpitalu?Jak tam nasze sweetki Lidka i Kasia? Dawno nie widziałem (jakieś 3dni) nowej sweet foci.

 • 2 lata temu | ocena +23 / -18

  Prezes

  A o Eko-dbaju zapomnieliście tam też jest nowy prezes.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -21

  srebro

  Gazecie już weszło w krew usówać niewygodne komenrtarze, gazetka otworzyła parasol na Czechakową i Szymkowiakową, nie przeszkadza im że korzysta Drzazga

 • 2 lata temu | ocena +21 / -31

  Prowizja dla Rozwojowca

  Jak kogoś stać na zakup autobusów Volvo, to chyba mu się dobrze powodzi co ????

 • 2 lata temu | ocena +34 / -7

  Koalicjanci PO PSL PiS Prawdy się nie bójcie. Prawda was wyzwoli

  Czemu ktoś zgłasza komentarze dotyczące szpitala do moderacji? To jest moja opinia o fatalnej sytuacji szpitala. Jak ktoś uważa że to kłamstwo to niech pokaże rachunek zysków i strat szpitala, poziom zobowiązań, poziom zobowiązań wymagalnych. I wszystko bedzie jasne. Mazurek niestety utajnia te dane odmawiając ich okazania radnemu ZJ Mateuszowi Walczakowi. A na sesji prośba radnych z ZJ, aby przy okazji podwyższania kapitału zakładowego w spółce szpitalnej prezes okazywał rachunek zysków i strat została uwalona przez radnych PO PSL PiS m.in. Lidię Czechak, Jana Szczerbania, Stoleckiego, Martuzalskiego, Dworzyńskiego, Kasię Szymkowiak, Karola Matuszaka.

 • 2 lata temu | ocena +33 / -6

  Martuzalski co mieliście na myśli twierdząc przed wyborami że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?

  Ciekawe jak Stanisław Martuzalski radny PO skomentuje HISTORYCZNĄ STRATĘ SZPITALA? bo to że będzie historycznie najwyższa to już pewne. Będzie nawet wyższa niż w 2010 roku, kiedy wyniosła prawie 3,5 miliona złotych w roku w którym Martuzalski do listopada był starostą jarocińskim. A czemu pewne? Bo jak Mazurek prezes szpitala, szef lokalnej PO w wywiadach twierdzi raz że będzie wynosić 4 miliony złotych straty, a raz 3,3 miliona złotych straty, to znając życie po badaniu biegłego będzie grubo powyżej 4 milionów złotych.

 • 2 lata temu | ocena +37 / -4

  Fachowców się nie pozbywa.

  Może Burmistrz poda rękę Stanisławowi Martuzalskiemu i powoła go na prezesa JLA? Bidula był takim fachowcem od szpitala, że jak po wyborach do większości wystarczyli radni z PiS i PSL, to go już nie wzięli do zarządu. Tym samym potwierdzili że był tylko potrzebny do uzyskania większości do rządzenia. A jego kompetencje tak ocenili że po wyborach odstawili go do "oślej ławki".

 • 2 lata temu | ocena +36 / -34

  Cyrk na kółkach czyli JLA

  W jla średnio co pol roku jest nowy prezes , w żadnej innej spółce nie odstawiaja się takie cyrki jak właśnie tam

 • 2 lata temu | ocena +30 / -34

  mul

  - wciąż te same ,,asy'' tylko przetasowane, tak jak w pewnej komedii Barei - ,,mój mąż jest z zawodu dyrektorem'' - byleby kręcić się koło kasy.

 • 2 lata temu | ocena +40 / -4

  n3

  kiedy szpital? i kto?

 • 2 lata temu | ocena +44 / -9

  Sssss

  A Stanisław Martuzalski jeszcze doradza Lechowi Mazurkowi?

 • 2 lata temu | ocena +19 / -26

  Anty

  Cos wisi w powietrzu...

 • 2 lata temu | ocena +40 / -33

  Marcin

  W jarocin sport też poważne przetasowania i zmiany są przeprowadzane.Ciekawe co szczur planuje.Wszystkie zmiany nie są bez powodu przeprowadzane.Coś knują

 • 2 lata temu | ocena +37 / -32

  Obserwator

  Przesada. Teraz to już wogole zatrudnią tam wszystkich znajomych Pana Zegara nie ważne czy mają kompetencje, czy nie. Powinni te Spółki czym prędzej oddzielić od siebie bo jedna drugą sprowadza na dno.