Reklama

„Złota żaba”, czyli niestereotypowe myślenie w szkołach

Opublikowano: 7 grudnia 2019 15:16
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Prawie 6 tysięcy uczniów zgłosiło się do tegorocznej edycji konkursu „Złota żaba”. Wśród nich jest prawie 60 osób z gminy Jarocin. W rywalizacji premiowani będą ci, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością do szukania niebanalnych rozwiązań.

 

 

Zadania konkursowe układa zespół złożony z nauczycieli szkół społecznych prowadzonych przez swarzędzką Fundację Edukacji Społecznej EKOS, pracowników Instytutu Filologii Polskiej UAM i Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

 

[kontrola w szkole - czy dyrektor prawidłowo wydaje pieniądze - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Pomocą dla startujących w konkursie w rozwijaniu potrzebnych kompetencji i umiejętności jest zbiór zadań „Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą”.

 

 

Tegoroczna edycja została zaadresowana do uczniów klas VII oraz VIII. Do udziału w konkursie zgłosiło się, łącznie w obu dziedzinach, prawie 6 tysięcy uczniów (język polski: 2.890, matematyka: 2.981). W gminie Jarocin do konkursu przystąpiło 59 uczniów ze szkół podstawowych w Cielczy, Jarocinie i Prusach.

 

 

[GŁOSUJ na jarociński dworzec kolejowy w konkursie o prestiżowy tytuł - szczegóły TUTAJ]

 

 

By wziąć w nim udział trzeba wykazać się wiedzą z języka polskiego, literatury i matematyki.

 

 

Zamiarem organizatora konkursu - Fundacji Edukacji Społecznej EKOS ze Swarzędza jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań.

 

 

W szkołach został już przeprowadzony pierwszy etap zmagań konkursowych. Drugi - finałowy - odbędzie się w Swarzędzu 14 marca przyszłego roku.

 

 

[twoje dziecko na okładce gazety - jest taka możliwość - szczegóły TUTAJ]

 

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja podczas gali w siedzibie organizatora. Laureatom (do 20. miejsca) i wyróżnionym (kolejnych 20 miejsc) zostaną przyznane prestiżowe statuetki „Złotej Żaby”, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.