Reklama

Z ostatniej chwili: Burmistrz Jarocina jedynką do Parlamentu Europejskiego [SONDA]

Opublikowano: 28 marca 2019 17:25
Autor:

Z ostatniej chwili: Burmistrz Jarocina jedynką do Parlamentu Europejskiego [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Kiedy zaledwie dwa tygodnie temu pytaliśmy burmistrza Jarocina, czy będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odpowiedział, że właśnie odmówił kandydowania z listy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz okazuje się, że jest „jedynką” w Wielkopolsce. Jak on to zrobił, czy, jeśli zostanie wybrany, będzie musiał zrezygnować z rządzenia w Jarocinie?

 

 

Ostatnie wybory do Europarlamentu odbyły się w 2014 roku. Wówczas do urn poszło 11.539 mieszkańców powiatu jarocińskiego - na 56.891 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła zatem 20,28% - w województwie wielkopolskim była tylko nieco wyższa - 22,42%.

 

 

Wybranymi wówczas posłami do Europarlamentu z okręgu wyborczego nr 7 w Poznaniu, do którego należy powiat jarociński, są: z Platformy Obywatelskiej - Adam Szejnfeld (wybrany 69.852 głosami), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (wybrana 66.419 głosami), z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy - Krystyna Łybacka (wybrana 42.441 głosami), z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Andrzej Grzyb (wybrany 26.805 głosami) i z Prawa i Sprawiedliwości - Ryszard Czarnecki (wybrany 84.228 głosami).

 

 

Od dłuższego czasu mówiło się, że Adam Pawlicki ma aspiracje wykraczające poza Jarocin i ukierunkowane na wielką politykę.

 

 

On sam nigdy nie ukrywał, że znacznie bliżej mu do prawicy niż lewicy. Swoją polityczną karierę rozpoczął jako członek Stowarzyszenia Konserwatywno-Ludowego. Potem założył swoje stowarzyszenie - Ziemia Jarocińska i wyraźnie skupił się na budowaniu potencjału osobowego, a z drugiej - na korzystaniu z niego.

 

 

Podkreślał wręcz, że „tu na dole” liczą się ludzie, nazwiska, a nie to, gdzie, kto należy. - Dla mnie to nie jest żadna wartość dodana - twierdził w rozmowie z „Gazetą” w czerwcu ubiegłego roku. - Moim zdaniem samorząd powinien być odpolityczniony. Ale tak nie jest i często nie patrzy się na to, ile i co ktoś robi, tylko na to, z jakiej partii jest - zaznaczył.

 

 

Może dlatego Pawlicki coraz częściej widziany był w towarzystwie Jarosława Gowina, który gościł też kilka razy w Jarocinie. Niedługo trzeba było czekać, żeby okazało się, że jest członkiem partii wicepremiera - Porozumienie. Jak to się ma do wcześniejszych deklaracji Pawlickiego o apolityczności samorządu?

 

- To jest ugrupowanie, które najbardziej mi odpowiada, jest najbliżej moich poglądów politycznych. (…) Myślę, że to, że jestem w Porozumieniu pomaga, otwiera nam drzwi. Gdyby było inaczej, to dla dobra gminy powinienem być bezpartyjny. Natomiast w tej sytuacji jest lepiej dla gminy również, że jestem w Zjednoczonej Prawicy - twierdził w wywiadzie dla „Gazety” burmistrz Jarocina.

 

 

Jakiś czas później okazało się, że Pawlicki został pełnomocnikiem tej partii w okręgu kalisko-leszczyńskim [szczegóły TUTAJ]. - Myślę, że dobry klimat do pozyskiwania dodatkowych środków dla Jarocina jest jak najbardziej potrzebny. Mam swój udział w Zjednoczonej Prawicy (koalicja rządząca w kraju - przyp. red.) i te relacje na szczeblu państwowym są jak najbardziej przyjazne - podkreślał włodarz gminy.

 

 

Wszystko to spowodowało, że coraz częściej mówi się o tym, że te działania nie są przypadkowe i że Adamowi Pawlickiemu nie wystarcza już dzierżenie sterów gminy Jarocin i chce zostać posłem. A, że mamy rok wyborczy - w maju odbędą się wybory do euro parlamentu, a jesienią do naszego sejmu i senatu, to zapytaliśmy burmistrza, czy zamierza ubiegać się o mandat posła lub senatora.

 

 

- Pierwsze są wybory do Parlamentu Europejskiego - zaznaczył Pawlicki. Czy to znaczy, że szef gminy chce zostać europarlamentarzystą? - A czemu nie? Czas pokaże. Wszystko jest możliwe. Zobaczymy, jakie będą propozycje - oświadczył Pawlicki.

 

 

Rzecznik prasowy partii Jarosława Gowina poinformował nas, że kandydaci Porozumienia do Parlamentu Europejskiego startują z list Prawa i Sprawiedliwości. - Zgodnie z naszymi ustaleniami do wiadomości publicznej podajemy tylko „jedynki” i „dwójki” na listach. O pozostałych miejscach nie informujemy - stwierdził Kamil Bortniczuk, odpowiedzialny za kontakty z mediami.

 

Kilka dni po tej wypowiedzi Adam Pawlicki poinformował nas, że dostał propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja [więcej TUTAJ].

 

- Dzwonił do mnie sekretarz generalny Porozumienia - Stanisław Derechajło z pytaniem czy chcę startować do Parlamentu Europejskiego z list PiS-u. Odmówiłem - zakomunikował burmistrz. I zaznaczył: - Informacja jest oficjalna i ostateczna.

 

 

Minęły dwa tygodnie i gruchnęła wieść - „burmistrz Jarocina Adam Pawlicki jest na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego na pierwszym miejscu listy Kukiz15 z okręgu nr 7 - Wielkopolska.

 

 

Żeby potwierdzić tę wręcz sensacyjną wiadomość zadzwoniliśmy bezpośrednio do samego zainteresowanego. - To jest informacja sprzed dwóch godzin. jesteście szybsi niż moje służby. Nawet moi współpracownicy o tym nie wiedzą - stwierdzia Adam Pawlicki.

 

 

I dodaje: - Rozmawiałem dzisiaj dwa razy z Pawłem (Paweł Kukiz lider Kukiz15) I przyjąłem jego propozycję.

 

Przypomnijmy, że Paweł Kukiz namawiał jarociniaków, żeby tworzyli komitety referendalne [szczegóły zobacz TUTAJ]

 

Niedługi potem odwiedził Jarocin i rozmawial z osobami, które utworzyły taki komitet i chcialy w drodze referendum odwołać Adama Pawlickiego ze stanowiska burmistrza i przy okazji rozwiązać radę miejskąo był listopad 2015 roku.

 

Wcześniej - w maju 2015 roku burmistrz Adam Pawlicki, ówczesny starosta Bartosz Walczak, wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i radny Mariusz Kaźmierczak gościli w Lubinie na oficjalnym wieczorze wyborczym Pawła Kukiza tuż po wyborach prezydenckich [więcej szczegółów TUTAJ].

 

A jak przyjęcie propozycji Pawła Kukiza ma się do przynależności Pawlickiego do partii Jarosława Gowina? - Porozumienie to partia, a Kukiz15 to ruch społeczny - tłumaczy enigmatycznie burmistrz.

 

 

Pytany, czy łatwo mu będzie zamienić Jarocin na Brukselę, odpowiada: - Najpierw trzeba wygrać, żeby o tym myśleć, ale to mogłaby być dodatkowa siła dla Jarocina. Przecież ja nie zamierzam rezygnować z pracy na rzecz tego miasta, a że być może z Brukseli, to czas pokaże.

 

 

Jeśli Adam Pawlicki zostałby europosłem, gminę Jarocina czekałyby ponowne wybory burmistrza.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (169)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  tyj

  PISior karierowicz. Jak wygra Po to się przepisze do nich !!!

 • 2 lata temu | ocena +9 / -1

  Kik

  To niech ten azbest ,który będą zwozić do Jarocina ,bierze ze sobą.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -2

  Anka filiżanka

  Ludzie Prima Aprilis...

 • 2 lata temu | ocena +15 / -3

  tor

  A jak tam z językiem angielskim. Miasto super zadłużył i teraz kogo chce jeszcze zadłużyć. Skoro chciał być Burmistrzem niech pracuje do końca kadencji

 • 2 lata temu | ocena +6 / -21

  AB

  Ludzio w dupach źle, bez względu na każdy ruch burmistrza. Jedni mają pretensje, że zostawi Jarocin, inni, że w ogóle został burmistrzem. Ja osobiście mu kibicuję i szkoda mi go, bo otacza go mnóstwo zawistnych kurew z każdej strony.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -2

  ala

  Mój x dostanie. Na drogę.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -9

  mieszkaniec

  Zagłosuje na niego, żeby robił "karierę"

 • 2 lata temu | ocena +29 / -3

  Lolo

  Nabrał kredytów a teraz umyka

 • 2 lata temu | ocena +18 / -3

  Kelner z doświadczeniem

  Mówi się, że najbardziej wyżelowany w gminie Jarocin, młody i ambitny, ma chrapkę na posadę Pawlickiego, ale też chodzą słuchy, że jako utajniony jeszcze waginosceptyk dostał też propozycję na "Jedynkę" u Biedronia. Quo Vadis Jarocin?

 • 2 lata temu | ocena +3 / -1

  skarga nie mylić z Piotrem

  Do mnie nikt nie przyjeżdża na imieniny to skarże. Poznali mnie...Nawet sąsiedzi spod byka na mnie patrzą. Kupuje torta i sobie dmucham raz świeczki raz torta

 • 2 lata temu | ocena +24 / -1

  Lolo pindolo od zegarków

  Znam lepszy sposób na immunitet od przyszłej odpowiedzialnosci karnej: zostań obywatelem Ukrainy i tylko dlatego ci to mówię chłopaku bo cię POlubiłem za łączniki!!!!

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  tadek

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/WP-Kukiz-15-moze-nie-wystartowac-w-eurowyborach.-P.-Kukiz-komentuje-i-przedstawia-liderow-list

 • 2 lata temu | ocena +11 / -2

  Grazyna

  nie moze byc od kukiza, bo kukiz nie moze wystawic listy...bo mu ludzie nie chca podpisywac hahahah to chyba zart 1-kwietniowy...

 • 2 lata temu | ocena +15 / -1

  uik

  To najlepsza informacja najbardziej wesoła. i zabawna. W tym smutnym świecie potrzeba nam trochę radości

 • 2 lata temu | ocena +14 / -12

  Pierwszy obywatel Jarocina

  Burmistrz na premiera !!!

 • 2 lata temu | ocena +15 / -5

  Lolo

  Prima Aprilis

 • 2 lata temu | ocena +10 / -27

  xxx

  Jarocin Pana potrzebuje, bo nikt inny się nie nadaje na to stanowisko.

 • 2 lata temu | ocena +20 / -7

  goguś z żerkowa

  ziemianie żal mi was. Wasz góru was opuszcza. zostaniecie sami, bez decydenta. co wy teraz zrobicie biedaki. kelner też poleci za swoim panem. bez matki i ojca (tu proszę odrobić pracę domową kto jednym a kto drugim) jesteście pozamiatani, bezbronni...będzie smuta.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -3

  Kiła

  Jakby pan Adam się tam dostał to brałby do ręki 170 tys zł. na m-c uposażenia za nic. Bo oni posłowie tyle tam biorą czy dostają nie wytwarzając PKB ! No warto o to zabiegać, jak widać i czuć.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -24

  obiektywnie BRAWO !

  BRAWO!!! Nie ma na terenie powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych lepszego kandydata z większym doświadczeniem i bardzo długą listą sukcesów w rozwoju gospodarki lokalnej i jakości funkcjonowania gminy !!!

 • 2 lata temu | ocena +20 / -10

  Mieszkaniec

  Panie burmistrzu dlaczego nas Pan oklamal? Mówił Pan, że nigdzie się nie wybiera!!! Tutaj ludzie na pana głosowali i liczyli a Pan sobie ucieka... ŻAL

 • 2 lata temu | ocena +15 / -33

  Mieszkanka

  Ale niektorych boli sukses A.Pawlickiego.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -5

  Gach

  Wykształcony , zna języki w peawym i lewym bucie. Europa czekała z utęsknieniem na takiego fachowca.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -3

  Gach

  Wykształcony , zna języki w peawym i lewym bucie. Europa czekała z utęsknieniem na takiego fachowca.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -5

  umi zumi

  Szerokiej drogi....sukcesów....może uda się Drobud gdzieś w Brukseli na jakąś robotę wcisnąć....proszę nie zapomnieć zabrać swojego "sztabu" oraz kapelana...

 • 2 lata temu | ocena +11 / -23

  Nokaut

  Czy się komuś Adam Pawlicki podoba czy nie to pozycja nr 1 do parlamentu europejskiego robi wrażenie! Jego przeciwnicy robią w gacie... Zresztą mało kto mu osiągnięciami dorównuje.... O mały test KGW Panienka teraz niech zrobi imprezę burmistrzowi bo On więcej zrobił niż ta Możdżanowska hehe. A wam bidulki lokalne zajmujące się powiatem... Co Wam zostaje... To forum i frustracja... Kasia walnij se fotę na fb najlepiej w parku w Jarocinie jest pięknie... A wiesz dzięki komu?

 • 2 lata temu | ocena +12 / -3

  Gg

  Niedługo 1kwietnia może to jest żart

 • 2 lata temu | ocena +10 / -13

  Precz z platfusami, zielonymi ludzikami z PSLu, pisuarami

  1.200.000 zobowiązań wymagalnych na dzisiaj w szpitalu. Planowana strata na 2019 ponad 5,5 miliona złotych. Strata za sam styczeń 2019- 629.000 złotych. Za rok 2018 strata grubo ponad 4 miliony złotych. Brawo PO, PSL, PIS. Jak najszybciej referendum w powiecie bo będziemy się leczyć w Pleszewie. A w Jarocinie powstanie ZOL. Tylko Adam Pawlicki i jego drużyna jest w stanie uratować szpital.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -2

  nn

  IMUNITET!!!!

 • 2 lata temu | ocena +16 / -3

  szkoda słów

  ,,Myster Mamona'' ?

 • 2 lata temu | ocena +6 / -4

  jak to było ?

  " na bezrybiu i rak rybą" , ale żeby aż tak nisko ? https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/594548,kukiz-15-wybory-pe-nie-wystartuje-brak-podpisow.html

 • 2 lata temu | ocena +9 / -14

  Węcek

  Może to być jedyny Europoseł z Wielkopolski.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -7

  Ale padaka u tych politykusów powiatowych

  Za to w powiecie, a raczej w szpitalu powiatowym jest nieźle. Właściwie to padaka finansowa. Za styczeń 2019 strata spółki to 629.000 zł. A Mazurek przedstawił plan finansowy zarządowi powiatu na rok 2019 gdzie szacuje stratę na poziomie prawie 6 milionów. Jednocześnie okazuje się że wartość umowy z wykonawcą wzrosła z 8,5 miliona do 9.994.667. Genialne. Ciekawe czy wszystkie roboty dodatkowe zostały zlecone zgodnie z prawem?mam wątpliwość do zlecenia paneli nadłóżkowych w ramach umowy. Powinno być na nie ogłoszone osobne postępowanie przetargowe, bo to kwota powyżej 30.000 Euro. Już za to powinien w mojej opinii w trybie natychmiastowym polecieć. Nie jest to żadna robota której nie można było przewidzieć na etapie ogłoszenia przetargu, ani wynikającą np. z błędnej dokumentacji. Do sprawdzenia przez radę nadzorczą.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -1

  kolo

  W mądrej księdze jest napisane "a zysk to stracić". Amen

 • 2 lata temu | ocena +16 / -21

  jeden

  Jedyny godny z Wielkopolski na pozycji nr 1

 • 2 lata temu | ocena +12 / -8

  mokra big baba o rysach męskich

  oj oj oj co ja zrobię jak jarek sie dowie .....

 • 2 lata temu | ocena +10 / -6

  opentany 6,66 %

  $urdyk ma tez startować. Pobił 3 % krawca dwukrotnie.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -16

  Każdy lokalny patriota w interesie własnym i dla dobra gminy Jarocin powinien zagłosować na Adama Pawlickiego!

  Takiego ambasadora Jarocina potrzebują mieszkańcy Jarocina. Za jego ostatniej i obecnej kadencji pozyskał ponad 200 milionów darmowych pieniędzy (200.000.000) dla mieszkańców gminy Jarocin. Czyż z taką skutecznością nie zasługuje na bycie europosłem? Jak Jarocin będzie miał takiego lobbystę interesów Jarociniaków nie zyska na tym? To co uważacie, że Jarocin zyska jak wybierzemy Leszka Millera albo Kopaczową z Koalicji Europejskiej? Albo Krasnodębskiego albo zieloną Móżdzanowską z ZP?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -6

  M+

  Dlaczego Pawlicki nie jest na listach PiS/Gowin? Pierwsze mieszkania plus w Jarocinie? Taka robota... dobra? O co chodzi z kukiz15

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  głosujemy na naszych !

  Adam Pawlicki jedyny kandydat do Europarlamentu z Wielkopolski z JEDYNKI ! Wszyscy wielkopolanie zagłosują ZA ! A KIBICE LECH KOLEJORZ ! NR 1 !

 • 2 lata temu | ocena +15 / -7

  Jarocin

  Piszecie o stracie szpitala. Sprawdźcie ile straty na ZGO. Ponad 5mln. Cała prawda o naszych spółkach

 • 2 lata temu | ocena +4 / -7

  xyz

  https://wiadomosci.wp.pl/kukiz15-moze-nie-wystartowac-w-wyborach-europejskich-6364237808465537a

 • 2 lata temu | ocena +12 / -8

  Oszukani !

  ADAM , ładnie nas załatwiłeś po cichaczu.I to jest ta twoja obiecana PRZYSZŁOŚĆ ??? Czujemy sie oszukani.Z tej strony Cie nie znaliśmy przez te wszystkie lata...

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  jarock

  Gratulacje Panie Adamie ! Na jedynkach w WLKP są sami spadochroniarze ( Kopacz, Krasnodębski). Wielkopolskę stać , żeby zagłosować na Wielkopolanina !

 • 2 lata temu | ocena +10 / -9

  Michu

  Widzisz krawiec to jest polityk ty to jesteś co najwyżej od zamiatania w pisie

 • 2 lata temu | ocena +12 / -16

  wyborca

  Panie BURMISTRZU my mieszkańcy Jarocina prosimy żeby Pan został nadal w Jarocinie ! ! Proszę nas nie zostawiać , bo Jarocin straci na wartości a my mieszkańcy pozostaniemy sami sobie.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -13

  Info

  Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -12

  Info

  Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -13

  Info

  Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -15

  Info

  Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -7

  Jajo

  Z jednej strony dobrze, że tak daleko i nie będzie już szkodzil Jarocinowi. Z drugiej strony, Jarocin rozgrzebany- basenów nie ma, amfiteatru nie ma, o festiwalu cisza. Inwestor z helikoptera odlecial. Zostaną śmierdzące ubojnie i same milionowe dlugi - i komu zostawi to kukulcze jajo?

 • 2 lata temu | ocena +11 / -8

  gminnik

  Z tego płyną następujące wnioski: 1. Pan Pawlicki nie szanuje swoich wyborców, którym zawdzięcza mandat do rządzenia miastem. 2. Jako, że w PE polscy europarlamentarzyści nie mają realnego wpływu na jakość życia polskich obywateli (w odróżnieniu od reprezentantów Niemców i Francuzów), stołek w Brukseli jest nagrodą za wierność i grzecznym odstawianiem na boczny tor (vide pani Szydło). 3. A więc Jarocin znajdzie się na celowniku polityków PiS, PO, Kukiz i PSL. Zgaduję, że będzie ekstra kasa do wzięcia.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -7

  Kukiz jest żałosny

  Gardzę Kukizem, skończy marnie

 • 2 lata temu | ocena +23 / -9

  sołtys

  Mierz siły na zamiary.Adam wstydu oszczędź. Proponuje z całym szacunkiem na członka Rady osiedla ale pod warunkiem byleby nie w Jarocinie.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -5

  hi hi hi

  A wiecie osiołki , pustaki, golasy jarocińskie , że jak Joasia Lichocka startująca z 3 miejsca dostanie się do Parlamentu Europejskiego to Lidzia wypina się na was i automatycznie wchodzi do sejmu...

 • 2 lata temu | ocena +14 / -7

  To chyba żałosny żart

  ;D :D ;D :D ha ha ha tego jeszcze w kinach nie grali.... Za mało zamieszania w Jarocinie to jeszcze trzeba dalej namieszać. Za mało kwiatków posadzonych i rond zrobionych. Śmiech na sali...

 • 2 lata temu | ocena +11 / -17

  zwolennik kukiza

  No to w wyborach uzupełniających na burmistrza Jarocina kandydatem referendystow będzie... Bartosz Walczak :) :) :)

 • 2 lata temu | ocena +16 / -9

  nie dajacy sie wkrecic.

  Nie wysilajcie sie z opiniami 1 kwircien w poniedzialek a we wtorek bedzie w jarocinskiej ze to prima aprylis.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -6

  dresik na sesje rozmiar 4xl

  czy ktos wczoraj podarował imieniczczce nowy dres ? albo chociaz dres code ?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -5

  Jarocińczyk

  https://wiadomosci.wp.pl/kukiz15-moze-nie-wystartowac-w-wyborach-europejskich-6364237808465537a. Niezłą wybrał ofertę :)

 • 2 lata temu | ocena +21 / -8

  wizyta

  Biedny wizjoner wczoraj przegrał wybory na sołtysa w Zakrzewie. Po wyborze sołtysa zbladł, zamiast pogratulować wyboru, wyszedł bez słowa i pokazał gdzie ma mieszkańców w gminie Jarocin.

 • 2 lata temu | ocena +22 / -6

  Jarocińczyk

  W PE zarobki dużo wyższe, niż pensyjka burmistrza. Ale jeżeli to prawda to szansę bardzo małe. Kukiz'15 to bardzo niejednoznaczna formacja i niestabilna politycznie, notowania też kiepskie.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -6

  Ggggg

  Uuu grubo Adam lata w tej samej lidze co poseł Suski....

 • 2 lata temu | ocena +9 / -8

  Ggggg

  Uuu grubo Adam lata w tej samej lidze co poseł Suski....

 • 2 lata temu | ocena +20 / -6

  politolog

  Ugrupowanie Kukiz 15 ma problem z zebraniem wymaganej liczby podpisów pod listami, a czasu pozostało już bardzo niewieleMoże się okazać że nie wemą udziału w wyborach do PE.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -26

  Tacy ludzie powinni nas reprezentować

  Jak żaden polityk zasługuje żeby nas reprezentować w Europie. Łączniki dofinansowanie 12 milionów złotych. Parki dofinansowanie 12 milionów złotych. Pałac Radolińskich i amfiteatr dofinansowanie 7 milionów złotych. Os Kopernika, Stare Miasto, oszczyszczalnia, stacja uzdatniania wody w Stefanowie dofinansowanie 128 milionów złotych. Boiska dofinansowanie 1,5 miliona złotych. Jako jedyny w Polsce zrealizował ponad 250 mieszkań w programie mieszkanie plus. Prawdziwy wizjoner i człowiek czynu.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -7

  prima aprilis

  a w poniedziałek (01.04) powiedzą podobał się wam żart

 • 2 lata temu | ocena +13 / -26

  Wygrana pewna

  Prawdziwy mąż stanu. Nie to co te partyjne popierdółki. Gratulacje za jedynkę Burmistrzu Adamie Pawlicki.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -8

  twój nick

  Tragedia, bez komentarza.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -9

  co tam jeszcze robi menadżer oświaty? Pani Lidio Czechak

  a w powiecie Mazurkowi podłączona kolejna kroplówka dla spółki szpitalnej. W grudniu powiat wsparł szpital na popłacenie rachunków 600.000. Minęły 3 miesiące i dają szpitalowi 1.200.000 z tego na popłacenie zaległych rachunków 700.000. W ciągu 3 miesięcy dali na spłatę zobowiązań wymagalnych czyli nie popłaconych faktur w terminie 1.300.000. Ale to nie wszystko. Pani Starosta Lidia Czechak poinformowała radnych, że jeszcze niepopłaconych faktur zostanie na kwotę 500.000.

 • 2 lata temu | ocena +25 / -8

  Zyga

  Żenada i wstyd dla Jarocina....

 • 2 lata temu | ocena +13 / -25

  Czemu nie?

  Bardzo dobry kandydat. Pawlicki sprawnie włada językiem angielskim czego o buractwie z PiS nie można powiedzieć.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -5

  Kkkk

  Kłamczuszek z tego Adasia:) A dopiero w wilkowyi zapewniał mieszkańców że nigdzie się nie wybiera :)

 • 2 lata temu | ocena +17 / -5

  xyz

  Koziol w Wilkowyj

 • 2 lata temu | ocena +5 / -3

  Jarocin

  Komentarze lądujecie masakra