Reklama

Wyburzają ściany w pałacu. Zobacz, dlaczego?

Opublikowano: 10 lipca 2020 15:44
Autor:

Wyburzają ściany w pałacu. Zobacz, dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W trakcie pierwszych dwóch tygodni od rozpoczęcia prac budowlanych w pałacu Radolińskich odtworzono pierwotne przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Dzięki temu powstała amfilada w tylnym trakcie pałacu, która łączyła te pomieszczenia 100 lat temu.

 

 

 

Wykonane zostały także prace, polegające na przerobieniu instalacji c.o. w piwnicy oraz przebiciu stropów, pozwalające na zamontowanie windy pomiędzy parterem i I piętrem. Ponadto oczyszczono ze starych warstw tynków i farb ściany wewnętrzne oraz usunięto wtórne ścianki na strychu, gdzie powstaje sala perkusyjna i studio nagrań. Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

W pałacu Radolińskich, realizowane w ramach projektu „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Jarocin.

Prace remontowe wykonywane są przez firmę SŁAW-BUD z Bachorzewa, na podstawie umowy z Muzeum Regionalnym w Jarocinie podpisanej 16 czerwca 2020. W czasie remontu zostanie wykonana m.in. adaptacja pomieszczeń piwnicznych parteru oraz części piętra na sale muzealne i biura muzeum, odtworzone będą pierwotne ciągi komunikacyjne, budynek udostępniony zostanie osobom z niepełnosprawnościami poprzez wybudowanie windy i montaż platform schodowych, wykonana będzie adaptacja akustycznej sali koncertowej, a część poddasza zostanie zagospodarowana na salę perkusyjną i studio nagrań.

 

Wartość inwestycji wynosi 14.183.967,15 zł, z czego 7.484.483,01 zł to środki europejskie. Wszystkie prace mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2021 roku.

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    gminnik

    Dlaczego wyłączono możliwość komentowania pod informacją o zachodnich farmerach? "Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których rolnicy wyjeżdżający traktorami na drogi są aresztowani przez policję. Tylko w ciągu jednego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadło 50 protestujących gospodarzy, którzy blokowali ulice." To nie jest kuriozalna sytuacja. Tam po prostu policja egzekwuje przepisy prawa. Grupka protestujących nie będzie tam utrudniać życia pozostałym obywatelom.