Reklama

Wybrali dwóch "ogrodników" do miejskiej zieleni

Opublikowano: 6 kwietnia 2019 15:11
Autor:

Wybrali dwóch "ogrodników" do miejskiej zieleni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin wybrał "ogrodników", którzy będą się w tym roku zajmowali zielenią w mieście i na terenach wiejskich. To dwie firmy - jedna miejscowa, a druga aż spod Łodzi. Ile gmina zamierza zapłacić za nasadzenia i pielęgnację klombów, trawników i wykaszanie rowów?

 

 

Pod koniec stycznia miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie miejskiej zieleni. Zadanie zostało podzielone na dwie części - pierwsza dotyczyła terenu miasta, druga - gminy. W ubiegłym roku teren był podzielili na sześć sektorów.

 

[aktualne informacje na temat strajku nauczycieli w jarpocińskich szkołach - zobacz TUTAJ]

 

Zieleń w mieście obsługiwała firma Plener Michała Sołtysa z Goliny, który jesienią - startując z list stowarzyszenia Ziemia Jarocińska - wygrał wybory na radnego miejskiego z okręgu Golina - Stefanów. Ostatecznie jednak zrezygnował z zasiadania w Radzie Miejskiej. Dlaczego, można się tylko domyślać. [ZOBACZ TUTAJ].

 

Po otwarciu ofert, które wpłynęły w styczniowym przetargu okazało się, że zgłosiły się dwa podmioty - Plener z Goliny oraz poznańska Firma Handlowo-Usługowa „Górami”, która zadebiutowała na naszym rynku. Obaj oferenci cenowo przekroczyli kwotę, która jarociński samorząd chce przeznaczyć na ten cel - 397.620 zł (228.300 zł na części pierwszą, dotycząca zieleni na terenie miasta i 169.320 zł - na tereny pozamiejskie) [szczegóły TUTAJ].

 

 

Co więcej okazało się, że miejscowy oferent był sporo droższy od poznańskiego [więcej czytaj TUTAJ]. W przypadku pierwszej części zmówienia o ponad 87 tys. zł (387.348 zł do 300.300 zł). W drugiej części różnica w zaproponowanych cenach jest jeszcze większa - wynosi 174 tys. zł. (Górami 186.099 zł, Plener 365.276 zł).

 

[o pomysle burmistrza Jarocina na organizację tegorocznego festiwalu - przeczytasz TUTAJ]

 

W tej sytuacji przetarg został unieważniony i za jakiś czas ogłoszony ponownie. Tym razem też zainteresowane były tylko dwie firmy - goliński Plener oraz Unicus Usługi Ogrodnicze z Rydzowa (woj. łódzkie).

 

 

Rozstrzygając przetarg jarocińscy urzędnicy jednej przydzieli pierwszą częśc zadania - Plener będzie zajmował się zielenią w mieście, a Unicus - na terenach wiejskich.

 

 

Ceny zaproponowane przez oferentów niewiele jednak zmalały. Firma Michała Sołtysa wyceniła usługę na 325.445 zł. Natomiast zakład z Rydzowa na 252.416 zł. Gmina nie miała więc wyjścia i podczas ostatniej sesji rada miejska dołożyła brakujące środki.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  KaBe

  Taka polityka naszego burmistrza. A może dla firmy z Goliny to jest rekompensata za rezygnację z funkcji radnego???

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  MiK

  Hm. Gdyby brać oferty z I przetargu, byłoby taniej o ponad 90 tys. Gdzie tu logika? W drugim Plener trochę tańszy ale ten Unicus dużo droższy .

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  "Uczciwy" przetarg

  Kto miał wygrać jak nie Plener. Sensacja by była jakby nie wygral. Tak samo jak Kanbud by przestal wygrywac . Co wy Skazanego za ... nie znacie ???,

 • 2 lata temu | ocena +3 / -4

  BHP

  A ja mam pytanie do tego zdjęcia w artykule. Czy tych Państwa nie obowiązują przepisy BHP? Czy ten podnośnik ma ważne świadectwo UDT? Czy to jest kosz przeznaczony do przewozu osob? czy resztka z paletopojemnika? Gdzie jest inspekcja pracy w tym momencie?