Reklama

Wstrzymane finansowanie dla inwestycji w centrum Jarocina. Burmistrz oskarża opozycję. Opozycja zaprzecza

Opublikowano: 25 stycznia 2021 16:00
Autor: Redakcja | Zdjęcie: UM Jarocin

Burmistrz o działaniach jarocińskiej opozycji: „niedorzeczne oskarżenia”. | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina w specjalnym wystąpieniu poinformował o działaniach opozycji w Radzie Miejskiej Jarocina, które miały doprowadzić między innymi do wstrzymania finansowania jednej z ważniejszych inwestycji w gminie.

Reklama

W nagraniu wideo Adam Pawlicki mówi o tym, że miejska opozycja rozpoczęła nowy rok od złożenia kilku doniesień do różnych organów na działania władz Jarocina. 

Jak twierdzi burmistrz dotyczą one inwestycji, które są prowadzone na terenie gminy - między innymi projektu kompleksowej wymiany sieci w centrum Jarocina oraz rewitalizacji parku miejskiego.

Burmistrz o działaniach jarocińskiej opozycji

- Bzdurne, niedorzeczne oskarżenia pisane notorycznie przez te same osoby - tak zwaną opozycję w Radzie Miejskiej - angażują naszych pracowników, którzy są zmuszeni odpowiadać różnym służbom na wyssane z palca zarzuty - mówi na nagraniu Adam Pawlicki.

I dodaje:

- A ci sami pracownicy mogliby przecież w tym czasie pożytkować energię na konstruktywne działanie na rzecz dalszego rozwoju Gminy Jarocin! Ale opozycyjni donosiciele są niereformowalni - ze szkodą niestety - dla naszego samorządu.

Inną - zdaniem Adama Pawlickiego - konsekwencją działań opozycji jest wstrzymanie finansowania prac prowadzonych w parku miejskim do momentu wyjaśnienia wszystkich zgłoszonych przez opozycję wątpliwości.

Burmistrz oskarża opozycję. Opozycja zaprzecza

- Chcemy stanowczo podkreślić, że radni gminnej opozycji nie posługują się fałszywymi oskarżeniami i nie działają na szkodę gminy Jarocin! W swojej pracy kierujemy się rzetelnością, uczciwością i tego samego oczekujemy od burmistrza Adama Pawlickiego - odpowiada Jerzy Walczak, szef Jarocińskiego Ruchu Samorządowego i radny miejskiej opozycji.

I dodaje:

- Tymczasem burmistrz próbuje nas oczerniać i oskarżać o działanie na szkodę samorządu. Prawda jest jednak inna. Wydatkowanie pieniędzy publicznych z gminnej kasy budzi wiele wątpliwości, a niekiedy wręcz rodzi podejrzenie o popełnienie przestępstwa. Takie przypadki zgłaszamy do organów ścigania. Czynności podejmowane przez służby świadczą o tym, że nasze podejrzenia są uzasadnione. Oczekujemy spokojnie na zakończenie wszystkich postępowań. Już dzisiaj wiadomo, że w sprawie sprzedaży gminnych gruntów - słynnych 42 hektarów prokuratura postawiła zarzuty 7 urzędnikom z jarocińskiego magistratu. Emocjonalne wystąpienie burmistrza Pawlickiego może świadczyć o jakichś kolejnych efektach działań organów ścigania. Najbliższy czas pokaże jakie będą miały one skutki. 

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym tygodniu policja na polecenie kaliskiej prokuratury zabezpieczyła dokumentację związaną z trwającą rewitalizacją parku Radolińskich w Jarocinie.  
Chodzi o przetarg na rewaloryzację zieleni w Parku Radolińskich w Jarocinie wraz z przebudową ścieżek parkowych oraz wymianą elementów małej architektury” o wartości ponad 8,4 mln zł. Postępowanie wygrała w kwietniu ubiegłego roku firma Garden Designers z Lublina. 

Wstrzymane finansowanie dla inwestycja w centrum Jarocina

Co ciekawe ten sam przetarg na początku marca 2020 roku został unieważniony, a oferta Gardens Designers odrzucona „ponieważ w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd Zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia” - czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez ówczesnego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka, który w ubiegłym roku rozstał się z jarocińskim samorządem.   

Firma z Lublina odwołała się. W połowie kwietnia magistrat cofnął decyzję o unieważnieniu i wykluczeniu oferenta.

"Zamawiający informuje, że po zapoznaniu się z argumentacją przedstawioną przez odwołującego w odwołaniu doszedł do wniosku, że jest ona słuszna i zasługuje na uwzględnienie, dlatego uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu" - czytamy w zawiadomieniu podpisanym przez wiceburmistrza Bartosza Walczaka. 

Realizowane inwestycje między innymi w parku miejskim dofinasowane są z środków zewnętrznych. "Ponad 32 hektary zostaną zagospodarowane lub odnowione za pieniądze z Unii Europejskiej. NFOŚiGW przyznał gminie dotację 12 mln zł z działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Umowę dotyczącą jarocińskiego projektu - o całkowitej wartości 16 691 358,43 zł - podpisano 22 listopada 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informowano wcześniej na stronie funduszu.  

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.