Reklama

Uwaga maturzyści - dziś mija ważny dla was termin!

Opublikowano: 7 lutego 2019 09:42
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Deklaracja maturalna 2019 to dokument, który musi złożyć każdy uczeń chcący przystąpić do egzaminu dojrzałości w maju. Niezdecydowani zawsze mają czas, żeby zmienić zestaw przedmiotów. Nie jest on jednak nieograniczony.

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, czyli między innymi liceów i techników musieli złożyć wstępną deklarację maturalną najpóźniej do 1 października 2018 roku. Terminowe złożenie dokumentów zapewniało im możliwość podejścia do egzaminu dojrzałości w maju.

 

[chcesz zobaczyć, która szkoła średnia z powiatu jarocińskiego jest najlepsza - szczegóły rankingu TUTAJ]

 

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy przyszły maturzysta nie jest do końca zdecydowany co chce zdawać i chciałby wnieść poprawki. W zależności jednak od tego, kto przystępuje do egzaminu, daty zmiany deklaracji są inne.

 

I tak absolwenci, którzy ukończyli liceum w latach 2014/2015 - 2017/2018 oraz absolwenci techników kończący naukę w latach 2015/2016 - 2017/2018 i zamierzają ubiegać się o możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego w innej szkole zmiany w deklaracji mogli wprowadzić do 31 grudnia 2018 roku.

 

[o wynikach ubiegłorocznych matur - przeczytasz TUTAJ]

 

Taki sam termin mieli uczniowie posiadający świadectwo ukończenia szkoły uzyskane za granicą i co, którzy po 1 września 2016 r. uzyskali świadectwo ukończenia szkoły na podstawie egzaminów eksternistycznych.

 

[maturzyści balują - terminy studniówek TUTAJ]

 

Z kolei uczniowie przystępujący do matury bezpośrednio po ukończeniu szkoły w 2019 oraz absolwenci, którzy ukończyli liceum w latach 2014/2015 - 2017/2018 oraz absolwenci techników i szkół artystycznych kończący naukę w latach 2015/2016 - 2017/2018 zmian w deklaracji mogą dokonać jeszcze dzisiaj - 7 lutego, ale to już OSTATECZNY TERMIN.

 

Procedura przy składaniu poprawionej deklaracji jest taka sama - dokument składamy dyrektorowi szkoły albo dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.