Reklama

UWAGA! Część Wrocławskiej zamknięta i zmiany na Rynku

Opublikowano: 13 maja 2020 14:03
Autor:

UWAGA! Część Wrocławskiej zamknięta i zmiany na Rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wielka wymiana sieci podziemnych w centrum Jarocina idzie pełną parą. W związku z tym wprowadzane są kolejne zmiany w organizacji ruchu i zasadach poruszania się po tej części miasta. Z czym muszą się liczyć kierowcy i piesi - zobacz mapy PONIŻEJ.

 

 

Inwestycja w centrum Jarocina jest jednym z sześciu zadań (w tym pięć zadań na roboty budowlane, szóste zadanie obejmuje dostawę inteligentnego programu zarządzania infrastrukturą wod-kan) w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego wartość szacuje się na 273 milionów złotych. Na wykonanie przedsięwzięcia PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 135 mln zł.

 

 

Docelowo całość inwestycji obejmie następujące ulice: Rynek, Kościelna, św. Ducha (od rynku do rzeki Lipinki), Targowa, Łąkowa, Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalna, Śródmiejska, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąska, Mała, Krótka, Paderewskiego (od Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławska (od rynku do wysokości budynku nr 65).

 

[o przebudowie jarocińskiego rynku przeczytasz TUTAJ]

 

Przebudowa ma potrwać do kwietnia 2022 roku. W tym czasie wymieniane i budowane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz ciepłownicza.

 

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

 

W związku z tym wprowadzane są kolejne zmiany w organizacji ruchu oraz poruszaniu się pieszych.

 

[zmiana organizacji ruchu - podpowiadamy, jak dojechać do szpitala - szczegóły TUTAJ]

 

Ostatnie polegają na zamknięciu 100-metrowego odcinka ulicy Wrocławskiej - od skrzyżowania ulic Kilińskiego z Wąską do Rynku [mapa PONIŻEJ]. Będzie tam obowiązywał zakaz ruchu kołowego. Z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi.

 

 

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej na tym odcinku potrwają do 30 czerwca.

 

 

Zmiany zostały także jakiś czas temu wprowadzone na jarocińskim Rynku i okolicznych ulicach.

 

[jak będzie wyglądała starówka po przebudowie - zobacz TUTAJ]

 

Zakaz ruchu na rynku do 20 maja będzie obowiązywał od ulicy Mickiewicza i Średniej (skrzyżowanie) oraz od ulicy Wyszyńskiego. Tam także budowana kanalizacja deszczowa [mapa PONIŻEJ].

 

 

Kolejny etap budowy kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej obejmie część rynku od ulicy św. Ducha i Śródmiejskiej, a także od Wrocławskiej. Zakaz ruchu obowiązuje tam do 29 maja [mapa PONIŻEJ].

 

ZAMKNIĘTY ODCINEK ULICY WROCŁAWSKIEJ

 

ZMIANY NA RYNKU

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.