Reklama

Starosta stawia na ekologię i zaprasza do udziału w konkursie

Opublikowano: 7 września 2020 13:57
Autor: Artykuł partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Starosta Lidia Czechak ogłasza kolejną - XXI edycję konkursu proekologicznego „Śmieciom - STOP!”. Celem tej proekologicznej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodszej części społeczeństwa między innymi na: ochronę lasu przed zanieczyszczeniem, odpadami a także właściwe postępowanie z odpadami na terenach leśnych.

 

- W tym, roku hasłem promującym jest: „Dla lasu. dla ludzi. Śmieciom - STOP!”. Ponadto tym razem udało się nam pozyskać dodatkowe środki w wysokości 35.100 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu z przeznaczeniem na realizację tego konkursu oraz kilku innych działań ujętych w projekcie, o których sukcesywnie będziemy informować - zapowiada Lidia Czechak.

 

I dodaje:

 

- Naszym zamiarem było to, żeby adresatem konkursów były przede wszystkim dzieci i młodzież, po to by wykształcić w nich nowe spojrzenie na środowisko i jego walory oraz nauczyć jak chronić przyrodę i racjonalnie korzystać z jej dóbr. Uczestnicy sami przygotowując się do udziału w nich poszerzają swoje wiadomości w określonej tematyce, kształtując tym samym właściwe postawy proekologiczne i odpowiedzialność za przyrodę. Zatem już teraz gorąco zachęcam wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w planowanych naszych konkursach w ramach projektu z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców”.

 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terytorium powiatu jarocińskiego. Uczestnik konkursu winien złożyć w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10 (pokój nr 11) osobiście wykonaną pracę konkursową na temat: „DLA LASU. DLA LUDZI. ŚMIECIOM-STOP!”.

 

Praca powinna być wykonana w formie pisemnej, nieprzekraczającej czterech stron maszynopisu lub rękopisu, w formacie A4; dodatkowo może zawierać część graficzną w postaci schematów, rysunków lub fotografii. Przy ocenie prac preferowane będą propozycje rozwiązań lokalnych.

 

Pracę należy ponadto uzupełnić o dane: imię i nazwisko uczestnika - autora pracy, klasę oraz nazwę szkoły, do której uczęszcza.

 

Zastrzega się możliwość wykorzystania prac między innymi w publikacjach czy wystawach organizowanych przez powiat jarociński.

 

Harmonogram przebiegu konkursu:

1. 7 września - ogłoszenie konkursu - przesłanie regulaminu do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terytorium powiatu jarocińskiego.

2. 16 października - nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych.

3. Od 16 do 23 października - zapoznanie się członków komisji konkursowej, powołanej przez Starostę Jarocińskiego, ze złożonymi pracami, zakończone posiedzeniem, na którym zostanie ustalona ostateczna klasyfikacja oraz przydział nagród i wyróżnień w trzech grupach wiekowych (I grupa: szkoły podstawowe klasy I - V; II grupa: szkoły podstawowe - klasy VI - VIII; III grupa: szkoły ponadpodstawowe).

4. Koniec października - powiadomienie poprzez szkołę wyróżnionych i nagrodzonych uczestników konkursu.

5. Pierwsza polowa listopada - wręczenie nagród i wyróżnień, ogłoszenie wyników konkursu.

 

Zasady konkursu a następnie jego wyniki zostaną rozpropagowane na łamach lokalnej prasy oraz stronie internetowej powiatu jarocińskiego.

 

Nagrody: W każdej grupie wiekowej wyróżnionym uczestnikom konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe w postaci rowerów, sprzętu audio, książek, itp. Imienny przydział nagród określa komisja konkursowa.

 

Konkurs realizowany w ramach przedsięwzięcia pn.: „I Powiatowy Piknik Ekologiczny pt.: „Z Ekologią na Ty” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.