Reklama

Sesja w Jarocinie z uchwałami o likwidacji szkoły i przedszkoli [WIDEO]

Opublikowano: 25 lutego 2015 06:57
Autor: Bartek Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

O 9.00 rozpocznie się VI sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. To może być dla części radnych najtrudniejsze posiedzenie w niedawno rozpoczętej kadencji.

W programie jest pakiet uchwał dotyczących zamiaru likwidacji Zespołu Szkół w Wilkowyi i trzech jarocińskich przedszkoli.

Jak dowiodły ostatnie tygodnie, mieszkańcy nie zgadzają się proponowane zmiany w gminnej oświacie. Wiele spotkań w tej sprawie kończyło się ostrą wymianą zdań na linii władze miasta - rodzice.

Ci ostatni zapowiadają, że dzisiaj licznie pojawią się w ratuszu (rano na profilu społecznościowym deklarowało to 36 osób). Wcześniej zebrali kilka tysięcy podpisów przeciwko zmianom. Burmistrz Adam Pawlicki kategorycznie zapowiedział, że nie wycofa się ze swoich planów. Z kolei przewodniczący rady i jednocześnie szef większościowego klubu ZJ twierdzi, że „nie będzie miał oporów” przed głosowaniem za zamiarem likwidacji.

Czy oporów przed podniesieniem ręki nie będą mieli również inni radni? O tym przekonamy się już za kilka godzin.

Więcej o zmianach w naszym specjalnym serwisie. Zobacz TUTAJ.

[AKTUALIZACJA 07:47]

Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina dla portalu:

Po konsultacjach, uwzględniliśmy najważniejsze merytoryczne postulaty rodziców i radnych klubu Ziemia Jarocińska, co do konkursów na prowadzenie przedszkoli i ZS w Wilkowyi. Dzisiejsze uchwały tej dyskusji nie kończą. Dotyczą one zarówno przyszłej oferty przedszkoli, jak i ich finansowania. Dajemy sobie jeszcze około dwóch tygodni na doprecyzowanie warunków konkursu i kryteriów wyboru. Dziś wiemy, że na każdą z placówek zostanie złożona przynajmniej jedna oferta, w niektórych przypadkach będą pewnie nawet dwie, a może nawet trzy oferty. (…) Nie ma więc niebezpieczeństwa, że nie będzie miał kto prowadzić przedszkoli i ZS w Wilkowyi od 1 września. Nie będą to jednak osoby fizyczne, bo radni Ziemi Jarocińskiej przekonali burmistrza, aby konkurs ogłaszać wyłącznie dla osób prawnych - stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni.

[09:03]

Początek sesji. W sali obrad jest kilkadziesiąt osób - przedstawicieli rodziców. Takiego tłumu nie było już tutaj dawno. - Witam licznie zgromadzonych mieszkańców - mówi Rajmund Banaszyński i dostaje oklaski. Na sesji jest 18 radnych. W posiedzeniu nie uczestniczą Marek Tobolski, Romuald Gruchalski i Przemysław Masłowski (wszyscy ZJ). Jest burmistrz Adam Pawlicki i jego zastępcy.

Są zmiany do dzisiejszego porządku obrad. Ma być wprowadzona uchwała o odwołaniu skarbnika gminy Jarocin i powołania nowego szefa gminnych finansów. Radni mają też odrzucić opinię organizacji związkowych na temat planowanej likwidacji szkół i przedszkoli.

Zgodnie z zapowiedziami wniosek o zniesienie z dzisiejszego porządku obrad uchwał dotyczących zamiaru likwidacji szkoły i przedszkoli złożyła wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Szymkowiak. Do jej argumentów chciał się odnieść wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Rodzice nie chcą go jednak słuchać. - Pan nie musi nic robić – padł komentarz z sali. Wiceburmistrz zrezygnował z wypowiedzi.

[09:15]

O głos prosi „w imieniu suwerena” Marian Matkowski, były radny powiatowy. Prosi o odczytanie jednego punktu ze statutu, dotyczącego imiennego sposobu głosowania.

[09:19]

Przewodniczący Rajmund Banaszyński przekrzykuje się z Marianem Matkowskim, który chce by każdy radny imiennie mówił, jak głosuje. Szef rady wzywa byłego radnego do porządku. Bezskutecznie. – Ja odpowiadam za porządek i chce tego dopilnować - mówi stanowczo Banaszyński.

- Hańba – pada z publiczności.

[09:30]

Wniosek radnej Szymkowiak przepadł - stosunkiem głosów 5 za, 12 przeciw i 1 wstrzymujący. Rada przyjęła porządek obrad.

Interpelacje radnych. Danuta Maćkowiak interpeluje w sprawie wiaty przystankowej . – Wiata jest ważniejsza od szkół – pada z widowni. Przewodniczący prosi, żeby sobie wzajemnie „nie przeszkadzać”. Atmosfera się zagęszcza.

Sprawozdanie składa przewodniczący. Ludzie się niecierpliwią.

[09:40]

Sprawozdanie z działalności między sesjami składa burmistrz Adam Pawlicki. Mówi między innymi o tym, że z droga S11 wypadła z planów ministerialnych do roku 2023.

Gdy burmistrz mówi, że Robert Kaźmierczak, w opinii szefa związków zawodowych „uczył samorządy jak likwidować szkoły” ludzie wybuchają śmiechem. - Specjalista  - słychać z sali. Wracają słowne przepychanki. Tym razem z burmistrzem.

[09:48]

- Naszym celem nie jest pozbawienie dzieci oferty edukacyjnej, ale jej polepszenie – zapewnia burmistrz z mownicy. – Przedszkola nadal będą i będą oferowały taka samą ofertę o ile nie lepszą, za te same pieniądze. Państwo mówicie, że będziecie dzieci zawozili do sąsiednich gmin. Możecie nawet zawieść do Bydgoszczy.  Koniec sprawozdania burmistrza.

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak chce by prezes spółki, która prowadzi w Środzie Wlkp. przedszkola , zabrała głos. – My nie chcemy – krzyczy Matkowski. Popiera go radny Ryszard Kołodziej i zauważa, że takiego punktu nie ma w porządku obrad. Zbiera oklaski.

- Ja prowadzę posiedzenie – uspokaja przewodniczący Banaszyński.

- Już nie długo – pada odpowiedź z sali. – To dobrze, będzie mniej problemów – odcina się Banaszyński.

[09:59]

Rada będzie teraz zajmowała się uchwałą w sprawie odwołania skarbnika gminy Jarocin. Katarzyna Łoszyk ma zostać zdymisjonowana ze stanowiska. Jej miejsce ma zając Agnieszka Stachowiak (urzędniczka długi czas pracowała w UM w Jarocinie. Odeszła do starostwa w czasach poprzedniego burmistrza. Wróciła do magistratu z początkiem tej kadencji. W przeszłości nieudanie startowała do rady powiatu z listy Ziemi Jarocińskiej - przyp. red.)

Ogłoszono przerwę w sesji.  

[10:10]

- Chciałbym, żeby kandydatka na skarbnika przedstawiła wizję funkcjonowania na najbliższe 4 lata. Poza tym czuje się zniesmaczony, wczoraj była komisja budżetu i nie zostaliśmy poinformowani o tej zmianie – mówi Marcin Półrolniczak.

- Okres współpracy z dotychczasową skarbnik został wyczerpany - tłumaczy w odpowiedzi wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz i dodaje, że burmistrz może sobie dobierać współpracowników. Agnieszka Stachowiak przedstawia się.  Mówi między innymi, że posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje, a w urzędzie pracuje od 2003 roku.

Rada większością głosów odwołała skarbnik Katarzynę Łoszyk. Głosami 13 za i 4 wstrzymujące – na szefa finansów powołano Agnieszkę Stachowiak.

Przerwa w sesji. Obraduje komisja oświaty.

[10:20]

Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp., na prośbę władz miasta, prezentuje radnym rozwiązania w zakresie szkół niepublicznych. Mieszkańcy wychodzą z sali. – Widzę, że rodzice nie są zainteresowani, ale są radni - kwituje Marcin Bednarz, naczelnik Wydziału Rozwoju UM w Środzie Wlkp.i przemawia.

[10:33]

- Z tych proponowanych zmian myślę, że wszyscy będą zadowoleni, prócz organu związkowego - przekonuje Bednarz.  – U nas pracownicy po przekształceniu szkół, gremialnie wystąpili ze związków. Bo związkowcom nie zależy na uratowaniu szkół, tylko Karty Nauczyciela.

[11:01]

Bednarz mówi już ponad pół godziny. Rodzice i nauczyciele zaczynają się niecierpliwić. Część z nich wróciła na salę obrad.

[11:20]

Radny Marcin Półrolniczak zadaje pytania gościowi ze Środy Wlkp. – Jak długo u was trwały konsultacje z rodzicami? – dopytuje. To samo pytanie ponawia wiceprzewodnicząca Lechosława Dębska. - To był okres dosyć krótki. Na spotkaniach rodzice mówili, że powinni być pierwsi z którymi się rozmawia – tłumaczy Bednarz. – Nie ma dobrego ani sposobu, ani momentu. Można dyskutować dwa lata, albo trzy lata.

- W ogóle nie dyskutować - przerywa ktoś z widowni.

- Nie wypracujecie optymalnych rozwiązań w trzy godziny, przekrzykując się – przekonuje urzędnik.

- Ja nie chce uzdrawiać systemu kosztem ludzi – włącza się do dyskusji Marian Matkowski. Przerywa mu szef komisji radny Maciej Śledzianowski. - To był dobry głos – ocenia Bednarz.

- Co było powodem zmian w Środzie - dopytuje Półrolniczak. Bednarz tłumaczy, że względy ekonomiczne i rosnąca liczba dzieci, które nie były objęte systemem przedszkolnym.

Radni pytają też o odpłatności za przedszkola w Środzie Wlkp.  – Złotówka powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Mamy grupy po 25 osób, zajęcia dodatkowe są wliczone – tłumaczy prezes spółki. Wyżywienie, jak informuje, kosztuje 6,5 zł za dzień. Dzieci dostają cztery posiłki. Jeśli dziecko jest w przedszkolu powyżej 9 godz. dziennie kosztuje do rodzica 4,5 zł.  

[11:40]

- Rodzice boją się kosztów. Drugi problem, to jest nauczyciele. Nie ma mowy, żeby po przekształceniach w 100 proc. zostali zatrudnieni. Zwiększy się bezrobocie - konstatuje radna Lechosława Dębska i pyta, jakie pensje w Środzie dostają nauczyciele i w jakim czasie pracują. - Gardło nauczyciela się wyczerpuje. Jak można  z 18 godzin przeskoczyć na 40. Rodzice chcą wydajnych nauczycieli – podsumowuje i dostaje oklaski od rodziców.

 - Średnio nauczyciel kontraktowy, który jest wychowawcą,  zarabia około 2.800 zł brutto, przy 30 godzinach tygodniowo - tłumaczy prezes spółki ze Środy.

Radna Lidia Czecha mówi, że ludzie obawiają się podwyżek po przekształceniach. – Czy pan jest w stanie zagwarantować utrzymanie stawek – pyta wiceburmistrza Kaźmierczaka. – Wszystko będzie w prezentacji, którą przedstawię – odpowiada zastępca Adama Pawlickiego.

[12:07]

 - Jest to nieprzygotowane, robione chaotycznie i dopychane kolanem – podsumowuje Marian Matkowski, który chciał zadać pytanie i znów zbiera oklaski. - U nas się napuszcza ludzi na ludzi. My nie uzdrowimy oświaty, oszczędzając na nauczycielach.

Przewodniczący Śledzianowski przerywa Matkowskiemu. Były radny powiatowy chce wiedzieć, na jakim poziomie jest w Środzie dotacja na dziecko w skali miesiąca. Zauważa, że w Środzie jest to 7 tys. zł, a w Jarocinie władze proponują 5 tys. – Proszę powiedzieć tym ludziom, jak je mają poprowadzić za tą kwotę – pyta Matkowski i atakuje gości z Środy.

- Pan powiedział, że nie może rodzicom doradzić, to panie Kaźmierczak, po co pan tego pana zaprosił – pyta Matkowski.

– Zachowuje się pan demagogicznie – odpowiada mu Bednarz. – Trzeba zastanowić się nad zasadami. Ja nie wiem jakie macie państwo założenia, gdybym wiedział, to bym się przygotował. Pan rzuca hasła za którymi nic się nie kryje.

- Pan też – odcina się Matkowski. – Gdy komuś kończą się argumenty, najłatwiej zarzucić demagogię.

Do dyskusji włącza się kolejna osoba z widowni. - Rozmawiałem z osobą z Środy Wlkp., która analizowała do jakiego przedszkola  dziecko wysłać – czy do prowadzonego przez spółkę czy prywatnego. Wysłała do prywatnego, bo się dowiedziała, że w prowadzonym przez spółkę hipoterapia trwa 2 min. na dziecko, a banana dzieli się na trzy – krytykuje rodzic Adam Zaworski. – Mam trójkę dzieci i gdy spędzam z nimi 6 godzin, czuję się zmęczony. Podobno nauczyciele w Środzie są zmęczeni, sfrustrowani i my jako rodzice się tego obawiamy.  

- O tym bananie to ja już słyszałem wiele razy, to jest jedna i ta sama śpiewka – odpowiada Bednarz. – Podnoszenie kwestii, że dzieci są niedożywione, jest kompletnie chybione. Rodzice mają pełne menu, a także kto i w jakim dniu i ile dostanie posiłku. Żywienie dziecka, to nie jest prosta prawa i w przedszkolach publicznych to też nie wyglądało idealnie. Ale mówienie, że dzieci są niedożywione, to jest oszczerstwo. Kolejna przerwa.

[12:30]

Obrady wznowiono po przerwie. Zapowiadane zmiany prezentuje radnym i gościom wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Póki co na sali jest spokój.

[13:19]

- Prawdopodobnie od września liczba dzieci w przedszkolach na terenie gminy zmaleje od 150 do 200. Nie możemy wymagać zatrudnienia 100 proc. obecnej kadry, skoro nie będzie tyle oddziałów. Również gmina tego nie zapewni – tłumaczy wiceburmistrz Kaźmierczak.

Urzędnik zapewnia, że od września opłaty w przedszkolach zostaną utrzymane. – Jest dobrze, ale nie jest pięknie – mówi Kaźmierczak i opowiada, że jeden z urzędników studiuje za własne pieniądze dietetykę. Ta osoba miała poprosić jarocińskie przedszkola o menu.  – Z niektórych przedszkoli publicznych takiej informacji nie otrzymała. W tej chwili do niektórych placówek przyjeżdża catering i nie do końca wiadomo, co to jest - przekonuje urzędnik

[13:50]

Wiceburmistrz prezentuje sjaldy i opowiada o zmianach. - Od września zmieni się forma prawna i organ prowadzący - przekonuje Kaźmierczak. - Karta Nauczyciela zmienia się na kodeks pracy. My mamy dostęp do arkuszy organizacyjnych wszystkich placówek i bez względu na to, kto był burmistrzem Jarocina, w arkuszach widać ile nauczyciele pracują. Bardzo duża grupa wykonuje swoje zadania nie 18 godzin tylko 24, lub 26 godzin. I proszę nie mówić, że po tej zamianie nauczycielowi gardło wysiada.

- Niech pan pamięta, że od 2002 roku odpowiadał pan za oświatę i jest pan odpowiedzialny za ten obecny stan – mówi radny Ryszard Kołodziej. - To przekształcenie, które pan szykuje, to jest przede wszystkim Andrzej Dworzyński (dyrektor ZS w Wilkowyi - przyp. red.).  

[14:20]

Trwa dyskusja na komisji oświaty.

- My dzisiaj tak naprawdę nic nie wiemy panie wiceburmistrzu – mówi wiceprzewodnicząca Katarzyna Szymkowiak i zbiera oklaski.

- Czego pani nie wie? Proszę o pytania – zachęca w odpowiedzi Kaźmierczak.

- 2 tys. podpisów to jest dla mnie argument, że ludzie nie chcą tych zmian. Ja jestem radną i to jest dla mnie ważne. Ja nie spotkałam się z jednym zdaniem, że ludziom się to podoba. Dajmy szansę, niech to w tym roku funkcjonuje bez zmian, żebyśmy się mogli przygotować - prosi Katarzyna Szymkowiak i znów zbiera oklaski.

- Ja nie muszę mówić tak, żeby mi klaskano – odpowiada uszczypliwie Kaźmierczak. I on zbiera oklaski. – Czuję się dopieszczony. Proszę o pytania - kokietuje.

Była radna Marzena Michalak – Piękna przypomina, że burmistrz Adam Pawlicki wcześniej przyznał, iż organizacja pozarządowa nie jest w stanie utrzymać całej substancji ZS w Wilkowyi. Trwa wymiana zdań między Kaźmierczakiem i byłą radną, prywatnie nauczycielką i matką przedszkolaków.

Katarzyna Szymkowiak pyta głośno, jakim kluczem dobierano przedszkola do likwidacji. – Gdybyśmy patrzyli tylko i wyłącznie na pieniądze i przelicznik, to przedszkole w Wilkowyi powinniśmy zostawić. Ale nie jesteśmy populistami pani Kasiu – odpowiada Kaźmierczak.

Radna Lidia Czechak domaga się, by władze miasta zadeklarowały, że po przekształceniach kwota na przedszkolaka nie będzie niższa niż 5,5 tys. zł rocznie na dziecko. Chce się też dowiedzieć, co z oddziałami żłobkowymi, które w tej chwili działają w części przedszkoli. – Pan deklarował wcześniej nam, że najważniejsze jest to, żeby dyrekcja, nauczyciele i rodzice dalej prowadzili sobie tą szkołę, czy dalej podtrzymuje pan deklarację, że będą faworyzowane stowarzyszenia powołane przez obecną dyrekcję i nauczycieli przedszkola – pyta radna Lidia Czechak.

- To jest to, o czym chcemy rozmawiać z rodzicami - jakie ustanowić kryteria w konkursach – tłumaczy w odpowiedzi wiceburmistrz i dodaje, że np. punkty może otrzymać podmiot, który zadeklaruje zatrudnienie odpowiednią ilość obecnych nauczycieli. – Państwo wykazaliście, że przy 5 tys. zł rocznie nie da się, a da się przy 5,5 tys. zł. Przyłożyliśmy to do planów finansowych i naszym zamiarem jest doprowadzić do sytuacji, żeby kwota na przedszkolaka od 1 stycznia, dotacja na przedszkolaka w przedszkolu gminnym wynosiła tyle, co w niepublicznym. To będzie możliwe po przekształceniach, które dzisiaj proponujemy i po przypilnowaniu arkuszy organizacyjnych danych placówek. Będziemy żądać planów finansowych i założeń, że danemu dyrektorowi wystarczy te 5,5 tys. zł.  

P.o. dyrektora Bożena Kubacka przypomina, że dzisiejsze odziały żłobkowe są w przedszkolach.  – Gmina może żłobki prowadzić ale nie musi. Gmina może ich nie dotować w ogóle. To od radnych zależy, na jakim poziomie ustalą dotację – tłumaczy.

- Dlaczego, skoro ma być tak pięknie, nie dacie nam szansy, żeby przekształcić jednego przedszkola i na tej podstawie zobaczyć jak będzie - apeluje jedna z matek.

- My nie mówimy, że będzie cudownie – odpowiada Kaźmierczak.  

[14:40]

 - Ja nadal nie rozumiem, dlaczego nasze przedszkola mają być prywatyzowane, a Bajeczka nie - pyta Marta Ignaszak, jedna z rodziców.

- Nie mówimy o prywatyzacji  - odpowiada wiceburmistrz.

- Dla mnie priorytetem są rodzice, a nie nauczyciele, a co za tym idzie dzieci. Gdyby pan przedstawił wcześniej odpowiednie wyliczenia, to bylibyśmy w ostatnim punkcie dzisiejszej sesji – mówi radny Marcin Półrolniczak.  Radny Paweł Adamkiewicz prosi w imieniu rodziców, żeby władze zagwarantowały, że na każde dziecko po przekształceniach będzie 5,5 tys. zł. Wiceburmistrz ucieka od odpowiedzi. – Mogę powiedzieć, że między 5 a 5,5 tys. zł. Musimy to policzyć raz jeszcze – tłumaczy Kaźmierczak. Po chwili dodaje.  - Powtarzam – minimum 5 tys. zł.  – Czyli nadal nie wiemy, na czym stoimy – pada z sali.

- Nasz manipulant Robert Kaźmierczak wydaje mi się, że idzie na zmęczenie, a ta dyskusja nic nie wniosła więcej. Przykład Środy nic nam nie pokazał. Myślę, że powinniśmy kończyć tą dyskusję – podsumowuje radny Ryszard Kołodziej.

Większość radnych poparła wniosek.  Ogłoszono przerwę. Marian Matkowski nie zważa na to i znów wygłasza monolog. – Wszyscy idziemy do Bajeczki – słychać komentarze rodziców.

[15:29]

Wznowiono sesję. Teraz radni przegłosują uchwały o likwidacji szkoły i przedszkoli. Na sali napięta atmosfera.

Radny Półrolniczak pyta, jakie oszczędności gmina będzie miała po likwidacji. – Rocznie od 1,2 mln zł  do 1,7 mln zł - mówi wiceburmistrz.

Radny PSL prosi, by w komisjach, które mają dokonać wyboru podmiotów, prowadzących przedszkola na nowych zasadach, była mocna reprezentacja rodziców (4 do 3).  – Od miesiąca mówimy 3+3 – tłumaczy Kaźmierczak. – A dlaczego nie 3+4 – odpowiada Półrolniczak. Wiceburmistrz tłumaczy, że siły muszą być wyrównane, bo gmina też odpowiada za przedszkola.

- Czy rozmawiał pan z podmiotami, które dzisiaj prowadzą placówki niepubliczne, czy nie mają pozaciąganych kredytów? – pyta Półrolniczak. – Wiem, że jedno ze stowarzyszeń, które nie tylko prowadziło przedszkole w Radlinie, ale na zaproszenie prowadziło również w Cielczy, po czym zaadaptowało inny budynek i na to zaciągnięto kredyt.

Głos zabiera Joanna Szatkowska, która odczytuje list rodziców do radnych i władz miasta.

– Po raz kolejny, próbujemy naszą obecnością zamanifestować obawy co do zaproponowanych zmian – czyta m.in.Szatkowska. – Takie zmiany powinny się odbyć za zgodą mieszkańców, bo to ich one dotyczą. Czujemy się oszukani przez naszego gminnego włodarza, który w swoim programie wyborczym nie proponował żadnych zmian w oświacie. Szanowni radni, wsłuchajcie się w nasze wołanie i nie czyńcie nic, co będzie stało w sprzeczności ze społecznym oczekiwaniem.  

Szatkowska przypomina, że w gminie istnieje możliwość przeprowadzenia referendum i to już przy okazji majowych wyborów prezydenckich. Zbiera gromkie oklaski, również od części radnych.

W odpowiedzi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak przypomina zapisy ustawy o systemie oświaty, które mówią, że jeśli organizacje pozarządowe nie będą gotowe, gmina poprowadzi je dalej.

Radni głosują. Niemal wszyscy goście wstają. W ruch ida smartfony. Ktos przyniósł kamerę i nagrywa. – Wyżej te ręce. Chcemy zobaczyć, kto jest za - słychać z widowni. – Hańba. Ile dostaliście? Nikt nie kupuje u Mariana. (Mariusz Kaźmierczak, radny ZJ, prowadzi sklep - przyp. red.)

12 radnych za, 5 przeciwnych i 1 wstrzymujący radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Przedszkola nr 1. Niemal identycznym stosunkiem głosów podjęto kolejne uchwały dotyczące przedszkola nr 5 i 6 (wstzrymał się radny Maciej Śledzianowski)

- Referendum - krzyczy jedna z matek i wychodzi. Radni głosują dalej. Teraz uchwała dotycząca szkoły w Wilkowyi. Katarzyna Szymkowiak informuje, że złożyła do burmistrza apel, podpisany przez mieszkańców, aby nie likwidować szkoły. – Chce żeby radni o tym wiedzieli – mówi wiceprzewodnicząca.

Podobnie, jak w przypadku przedszkoli,uchwały przeszły - 12 głosów za, 5 przeciw, 1 wstrzymujący.

Rodzice wychodzą. Na korytarzu dochodzi do wymiany zdań między jedną z matek, a wiceburmistrzem. Do dyskusji wlącza się też radny Marcin Półrolniczak.  

[17:30]

Radni już bez obecności widowni wyczerpali porządek obrad. Posiedzenie zakończono. Wkrotce skrót wideo z dzisiejszych głosowań i komentarze.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (525)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 lat temu | ocena +4 / -1

  Mp

  Fundacja "Mali Wielcy Ludzie" Jarocin ul. Polna 11 zarejestrowana w KRS 12 marca 2015 pod nr. 0000548003, której zarząd stanowią: Agnieszka Maria Gulcz - prezes zarządu i Anna Dolata - członek zarządu, a w Radzie Fundacji zasiadają: Kazimierz Łuczak, Paweł Jachowski, Anna Karniej i Izabela Pietrzak.

 • 6 lat temu | ocena +5 / -1

  bambo

  Szybka jest ta nasza polska poczta

 • 6 lat temu | ocena +2 / -1

  ss

  sonda :-) http://www.jrs.org.pl/

 • 6 lat temu | ocena +14 / -2

  Przemo

  Czy wie ktoś coś więcej na temat listów na poczcie. Zostało to zgłoszone do prokuratury?

 • 6 lat temu | ocena +6 / -3

  pATRZCIE CO DURCZOK WYPRAWIAŁ

  I wszyscy jak stado baranów się temu poddawali. Nikt wcześniej nic nie mówił?! Nie próbował robić? Nawet sabotaż jakiś nie wchodził w grę?! http://www.pudelek.pl/artykul/76827/pracownik_o_durczoku_pycha_posunieta_do_granic_absurdu_czolgal_ludzi_upokarzal/

 • 6 lat temu | ocena +6 / -1

  psychiatry

  Ofiary mobbingu lecza sie u psychiatrów. Nikt inny ich nie slucha.mobbigujacemu nigdy nie przyjdzie pomysł by leczyc sie u psychiatry

 • 6 lat temu | ocena +16 / -1

  Benedykt

  Do KATA zgadzam się z Tobą w 100% .....................no niektórym się wydaje,że nauczyciel to parobek. Najlepiej żeby pracował za chochle zupy.

 • 6 lat temu | ocena +19 / -1

  taki sobie tam nauczyciel

  do wszystkich twierdzących jak to nauczyciel działa na gotowcach z wydawnictw - widać, że nie jesteście nauczycielami zwłaszcza tymi pracującymi w przedszkolu - wydawnictwa? gotowe rozkłady pracy? ..... to dlaczego od 20 lat raz w miesiącu pisze szczegółowy plan pracy rozpisany na każdy dzień w danym miesiącu, z konkretnymi zadaniami i ćwiczeniami zarówno do całej grupy jak i do dzieci indywidualnie? (zajmuje mi to dwa całe weekendy mojego wolnego czasu - a wy co robicie w weekend?) Owszem, pomysły z wydawnictw są ale ja jestem rozumnym nauczycielem, dokonuje diagnozy moich wychowanków i dostosowuję zajęcia do ich możliwości oraz zainteresowań !

 • 6 lat temu | ocena +10 / -2

  ZIELONA KROPKA

  W SPRAWIE PRZEKSZTAŁCEŃ JEST WIELE ZNAKÓW ZAPYTANIA. WIELE INFORMACJI PRZEKAZYWANYCH RODZICOM I MEDIOM BUDZI WĄTPLIWOŚCI. JEŚLI COŚ NIE JEST DO KOŃCA TRANSPARENTNE RODZI DOMYSŁY CHOCIAŻBY WSPOMNIANE PRZEZ KOGOŚ NA FORUM STOWARZYSZENIE "ZIELONA KROPKA". PROSZĘ ZOBACZYĆ KTO JEST WE WŁADZACH - KTO Z KIM ROZDAJE KARTY PRZY PODZIALE ŁUPÓW JAKIMI SĄ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA. http://www.krs-online.com.pl/wielkopolskie-stowarzyszenie-inicjatyw-krs-1005938.html

 • 6 lat temu | ocena +1 / -4

  EL

  http://www.krs-online.com.pl/wielkopolskie-stowarzyszenie-inicjatyw-krs-1005938.html co to jest ???????????

 • 6 lat temu | ocena +17 / -3

  pan kleks

  Do Stefków i innych Zdziśków.... Od czerwca 2014 r. nauczyciele nie dostaja z wydawnictw pomocy dydaktycznych, a więc nauvczyciel sam musi wszystko robić na swoje zajęcia. Druga sprawa , co chwila zmieniają się programy itp. więc nie można iść na zajęcia "na golasa" bez przygotowania......zapytaj pana K. i P. ile oni godzin robią i ile za to dostaja złotóweczek?????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Więc przestań się wymądrzać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +4 / -3

  takitamsobie

  http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/reorganizacja-szkol-w-gdansku-wladze-wycofuja-sie-z,3283703,art,t,id,tm.html

 • 6 lat temu | ocena +14 / -3

  Do Kaśki

  Jeżeli pani mająca klasę pierwszą ma 20 godzin tygodniowo i musi się przygotować do zajęć to rozumiem , że wg Ciebie powinna mieć dwie klasy i przebywać w szkole 40 godzin. Pracy w domu nie liczysz , bo sama tego pewnie nie robisz. Zastanów się co piszesz i w jakim celu. A na konkursach.....w końcu może wygrać osoba (rodzice) z podstawowym wykształceniem, którzy będą decydować o losach dzieci, zamiast np kuratorium. Chyba tego nie chcesz.

 • 6 lat temu | ocena +18 / -3

  Do Kaśki

  Droga Pani.Za szkołę społeczną się płaci i to jest mała różnica. Stać ich więc płacą bardzo proste. Porównaj ilość dzieci w klasach i zrozumiesz, dlaczego tak robią. Jako rodzic domagaj się lepszej edukacji skoro Cię stać...może Poznań. Tu chodzi o normalnych, pracujących ludzi, a nie bogatych. A nauczyciele nie walczą o przywileje, tylko o normalny system , który zapewni normalne zarobki i stałość pracy. Tez bym chętnie posłał dziecko do społecznego(mała ilość dzieci w klasie), tylko mnie nie stać. Więc zacznij rozumieć :) pozdrawiam

 • 6 lat temu | ocena +6 / -25

  kaśka

  Zwracam się do Rodziców dzieci przedszkolnych : skoro faktem jest, ze ludzie znani i dziś pełniący pewne funkcje publiczne np. pan Matkowski, Pani Piękna, Pan Kłosowski, Pani Czerniak wybierają dla swoich dzieci szkołę społeczną a nie publiczną( jak rozumiem wybierają lepszą a nie gorsza ?) Dlaczego Państwo nie chcecie mieć lepszych przedszkoli? Rozumiem obawy finansowe, ale te przecież macie rozwiane, ( dodatkowo zadbajcie o to na konkursach). Nauczyciele walczą o przywileje i to jest dla mnie jasne...ale dlaczego Rodzic nie chce lepszej edukacji ( opieki) dla swojego dziecka nie rozumiem.

 • 6 lat temu | ocena +18 / -3

  rudy

  To wszystko wina kazmierczaka teraz gmina zaoszczedzi to dostanie podwyzke

 • 6 lat temu | ocena +7 / -3

  browar

  wystarczyły dwa Wojaki

 • 6 lat temu | ocena +13 / -2

  wojciech

  Czym opalony miłośnik sekretarek przekupił Zdzisława? Piwko?

 • 6 lat temu | ocena +15 / -2

  max

  niech no zgadnę, pewnie faworytem wszystkich przetargów jest stowarzyszenie Tęcza! buhahahah poczekam jeszcze chwilę i się dowiem.

 • 6 lat temu | ocena +23 / -3

  kat

  "Szatkowska przypomina, że w gminie istnieje możliwość przeprowadzenia referendum i to już przy okazji majowych wyborów prezydenckich. Zbiera gromkie oklaski, również od części radnych. W odpowiedzi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak przypomina zapisy ustawy o systemie oświaty, które mówią, że jeśli organizacje pozarządowe nie będą gotowe, gmina poprowadzi je dalej." Z wyżej cytowanych zdań wynika, że" władza próżniacza" boi się referendum bo na samo słowo Mistrz Kaźmierczak mięknie. A WIĘC DO DZIEŁA DZIELNY NARODZIE!!!! Pierwszy mogę pomoc Z wyżej

 • 6 lat temu | ocena +20 / -3

  IXIPIXIDIXI

  ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ, KOSZTUJE ONA BUDŻET MIASTA PONOĆ 2MLN ZŁ. POZA TYM KOMENDANT JUZ NIE MIESCI SIE W MUNDUR TAK CIĘŻKO PRACUJE..... WPIERDALAJAC DROŻDŻÓWKI NA ŚNIADANIE. DO ŁOPATY GO TO SCHUDNIE....

 • 6 lat temu | ocena +16 / -6

  123

  Trzeba ich raz na zawsze przegonić z Jarocina! Referum tylko nam mieszkńcą może pomóc ! juz w sierpniu możemy ich przegonic !

 • 6 lat temu | ocena +13 / -6

  ona

  Pan Marian na burmistrza!!! Tylko niech Pan uda się koniecznie na solarium bo blado Pan wypadnie na tle konkurenta :)pomijając karnacje trzymam za Pana kciuki :)

 • 6 lat temu | ocena +16 / -5

  Niezapominajka

  Czy ten p. Wojciechowski Radny co tak dzielnie głosuje podczas poprzedniej swej kadencji radnego ujeżdżał sobie na DWÓCH GAZACH po Jarocinie i musiał uciekać z Rady ????

 • 6 lat temu | ocena +10 / -23

  28

  Komentarze niektórych "rodzicow" w stosunku do naszych władz są zbędne. Kto by nie rządził to ludziom wiecznie źle.

 • 6 lat temu | ocena +10 / -2

  **

  Neri i Stefek - macie potworne braki w wykształceniu i bardzo niską samoocenę. I tacy prości ludzie będą zarządzać stowarzyszeniem. ŻENADA

 • 6 lat temu | ocena +7 / -22

  neri

  Zgadzam się z STEFKAMI!!! Dlaczego wycieczki nie są organizowane w wekendy? Nauczyciele mają gotowe scenariusze, prewodniki, rozklady itp., które otrzymują GRATISOWO od wydawnictw, więc niby jak się przygotowują 2-3 godziny dziennie?!?!

 • 6 lat temu | ocena +11 / -15

  stefek 2

  Brawo stefek też uwazam ze na wycieczki jeżdzą za darmo bo za sobotę i niedzielę nikt im nie zapłaci, a 48 godzin są w pracy (sob. niedz.), a podobno powinni pracować 40 tygodniowo. Gdzie uczciwość?

 • 6 lat temu | ocena +8 / -50

  STEFEK

  nauczyciele niech sie do roboty wezma bo tyle wolnego za ta kase to zadem zawod nie ma i na wycieczki jezdza za darmo - z kase rodziców, wiecznie maja malo, a rodzice musza dzieci uczyc w domach bo nauczyciele sciemniaja na lekcjach. dzieci maja odpoczywac w domu tak jak jest na zachodzie, a nie 5 godzin spedzac nad ksiazkami z rodzicami . Kleks co ty gadesz o jaki przygotowaniu oni robia juz to jak automaty, jak ktos robi wciaz to samo ro robi to sie juz na pamieć.

 • 6 lat temu | ocena +20 / -2

  ~

  Bujaj się Ty opalony WIEPR...!!!

 • 6 lat temu | ocena +24 / -3

  NIedlaadama

  krt. Weź zaopiekuj się 20 dzieci w wieku 5lat to zobaczysz co lepsze.

 • 6 lat temu | ocena +13 / -0

  bolek

  Do krt bylo się uczyc

 • 6 lat temu | ocena +25 / -3

  kleks

  Proszę Państwa. Naprawdę przez niektórych przemawia zazdrość i nienawiść. Każdy zawód jest specyficzny, nie porównuj pracy w fabryce z nauczycielem,albo murarza z lekarzem. Nuczyciel oprócz pracy w przedszkolu i szkole to ma prace w domu przynajmniej 2-3 godz na przygotowanie sie do zajęć. Więc wychodzi na równi z tymi którzy pracują 8 godzin .

 • 6 lat temu | ocena +23 / -6

  nauczyciel

  po co wyjeżdzać z kraju zostań nauczycielem spróbuj tego chleba

 • 6 lat temu | ocena +27 / -4

  TABLET

  A w przyszłym tygodniu radni dostaną tablety!!! To już jest jakaś kpina z wyborców

 • 6 lat temu | ocena +17 / -49

  krt

  nauczycielom się nie chce pracować po 8 godz dziennie, czyli 40 godz tygodniowo i mieć urlop 26 dni w roku- jak każdy normalny pracownik! Takie są warunki w naszym kraju.... A ludzie co pracują w fabrykach po 8-10 godzin dziennie? Muszą wdychać nieraz smrody, stać cały dzień... i też nie mają przywilejów.....

 • 6 lat temu | ocena +30 / -6

  hulk

  Te osoby które robią podjazdy nauczycielom to chyba nie wiedza ze tak jak nauczyciele straca przywileja to samo czeka ich dzieci. Zawrotna opłata za uczęszczanie. Obiadki z kateringu , czyli byble w garach otłuszczone i upyprane. Dodatkowe opłaty za wszystko mozliwe- najwyzej nie stac Cie bedzie -to dziecko nie skorzysta. Opieka pani która 8 godz. bedzie z jedna 30 osobowa grupa-napewno bedzie skoncentrowana na jednym dziecku....mmmhhh no i co najważniejsze może nie być juz w przedszkolu tej ukochanej pani bo musi ktos przyjsc po znajomosci a najlepiej jakas pani po liceum studia sie zrobi .......w trakcie pracy-przeciez to takie oczywiste w niektorych SZKOŁACH w jarocinie... Mozna wymieniac............. Wiec Ci ktorym tak zal d... sciska ze nauczyciele maja, mieli przywileje niech zrozumieja ze najbardziej to odbije sie na ich dzieciach . A z zycia wiem ze pisza to tacy , którzy w szkole nie umieli sie podpisac a teraz poogacze i ignoranci.

 • 6 lat temu | ocena +35 / -5

  ble

  Oglądam i przeraża mnie chamstwo, buta, lekceważenie wyborców przez burmistrza, brak sensownych argumentów, brak odpowiedzi na merytoryczne pytania, brak reakcji na protesty. Może ci, którzy nie głosowali, bo im się nie chciało wyjść z domu, czegoś się nauczą, a ci co głosowali na AP pukną się w czoło.

 • 6 lat temu | ocena +0 / -3

  ble

  dam

 • 6 lat temu | ocena +17 / -22

  Marian

  Gdzie w Jarocinie jest dobra pralnia? Muszę wyprac przepocony garnitur bo chodze w nim 2 miesiące non stop.

 • 6 lat temu | ocena +10 / -42

  kasia

  dobrze że chcą zrobić tak żeby nauczyciele byli bez karty nauczyciela, nie pracują w wakacje a mają za to płacone, to jest przesada

 • 6 lat temu | ocena +33 / -5

  ob

  WCZORAJ BYŁA SESJA ,A DZIŚ PRZED CHWILĄ BYŁ LISTONOSZ Z LISTEM Z GMINY INFORMUJĄCYM O LIKWIDACJI LUDZUE CZY WY TO WIDZICIE JUŻ WSZYSTKO BYŁO UŁOŻONE TO JAKAŚ PARANOJA GDZIE MY ŻYJEMY?/??SAM PUTIN MÓGŁBY SIĘ OD NICH UCZYĆ

 • 6 lat temu | ocena +22 / -4

  XXI

  Prosimy o dane ile zarabiają członkowie rady nadzorczej, prezes i prokurent spółki Środa XXI...która przejęła przedszkola w Środzie Wlkp. trzeba było zabrać Kartę Nauczyciela pracownikom, zwolnić woźne i wynająć catering, żeby na to zarobić. A swoją drogą dziwny zbieg okoliczności Środa XXI - Jarocin XXI

 • 6 lat temu | ocena +8 / -25

  v

  2 tyś podpisów zwolenników Stasia. oj poparcie jeszcze spadło

 • 6 lat temu | ocena +13 / -9

  mJ

  Ja mam propozycje, kto jest za ręka w górę :-) Może teraz my mieszkańcy będziemy sobie chodzić po domach tych radnych którzy głosowali za, damy im popalić !!!!!!!!!!! co wy na to? i tak codziennie do usr.... śmierci aż się w końcu z rozpaczy i bezsilności powieszą :-P

 • 6 lat temu | ocena +18 / -4

  klient

  Marianek, dlaczego nam to robisz?

 • 6 lat temu | ocena +11 / -3

  mieszkanka Jarocina

  Ja mam propozycje, kto jest za ręka w górę :-) Może teraz my mieszkańcy będziemy sobie chodzić po domach tych radnych którzy głosowali za, damy im popalić !!!!!!!!!!! co wy na to? i tak codziennie do usranej śmierci aż się w końcu z rozpaczy i bezsilności powieszą :-P

 • 6 lat temu | ocena +16 / -4

  -lekarz-weteryniarz-

  Tych dwunasty radnych jak widza opalonego to luźna kupe maja dlatego tak czesto wychodza......oj radni bez słowa bezradni

 • 6 lat temu | ocena +19 / -3

  Grzegorz

  "- Dlaczego, skoro ma być tak pięknie, nie dacie nam szansy, żeby przekształcić jednego przedszkola i na tej podstawie zobaczyć jak będzie - apeluje jedna z matek. - My nie mówimy, że będzie cudownie – odpowiada Kaźmierczak. " No właśnie, to jak to naprawdę ma być ? Kaźmierczak jesteś oszust.

 • 6 lat temu | ocena +16 / -4

  sledz

  Tani chwyt,zeby nie bylo ze rozje.......em Marcinka........tak dla oka.Sorry moi wyborcy ale teraz mam fuche i wyje....ne na to wszystko waze ze goru Adam sie cieszy........od wczoraj nie patrze w lustro

 • 6 lat temu | ocena +26 / -3

  ss20

  Tzw radny Śledzianowski taktyk i cwaniak podczas głosowania za likwidacja przedszkola Marcinek (które mieści się na os.1000lecia) wstrzymał się od głosu - to jak to jest panie tzw radny? jesteś pan za czy przeciw czy bardziej pan cenisz przedszkole w Jarocinie od szkoły w Wilkowyi?Czy tylko to jest tani chwyt pod publikę?

 • 6 lat temu | ocena +9 / -7

  eeee

  Podobno miałobyc cos o Jarocinskiej Oswiaciew tvn24. Partykularyzm - Partykularyzm - stanowisko, zgodnie z którym ośrodki władzy i administracji nie uwzględniają całokształtu interesów określonego społeczeństwa czy państwa, ignorując potrzebę jego harmonijnego rozwoju gospodarczego lub kulturalnego, dbając jedynie o interesy własne, najczęściej własnej grupy interesu. Stronnicze decyzje podejmowane są wówczas na korzyść pewnych regionów kraju lub określonych grup społecznych, a pozostałe regiony są spychane na dalszy plan.

 • 6 lat temu | ocena +20 / -2

  onna

  Wejdźcie sobie na profil p. Kaźmierczaka, jak to owy pan twierdzi, że głos mieszkańców był, jest i będzie słuchany i uwzględniany!!! Koń by się uśmiał!! Nie wiem czy ten pan robi sobie z nas jaja czy ma może jakieś zaburzenia>?? Zapewne już trzęsą portkami, bo odwołanie tuż tuż, trzeba będzie się jakoś podlizać, może nawet w jakimś przedszkolu rzeczywiście "wygra" stowarzyszenie rodziców (ALE TYLKO POD PUBLIKĘ!). Zejdźcie z oczu, naprawdę, bo ludzie na Was nie mogą patrzeć! Albo sami podajcie się do dymisji, bo inaczej cała Polska będzie miała z Was ubaw!

 • 6 lat temu | ocena +5 / -32

  sprytny plan

  Wiekszosci nauczycielek przedszkoli nie zalezy na dobru dzieci, ale na ich własnym dlatego boja sie przekształcen

 • 6 lat temu | ocena +19 / -5

  Ryś

  a tak z ciekawości - szanowni państwo radni pracujący w różnych firmach przedsiębiorstwach w tym także gminnych sp.z o.o. ! Jak wygląda Wasze rozliczenie czasu pracy gdy przebywacie na Sesji ???? Hmmm coś się zdaje że trzeba PIP zaangażować do sprawdzenia tego.

 • 6 lat temu | ocena +7 / -0

  .

  https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-likwidacji-Publicznej-O%C5%9Bwiaty-w-gminie-Jarocin/779408742107967 Tu są dane, jak Radni głosowali, kto za, kto przeciw.

 • 6 lat temu | ocena +24 / -1

  Lach

  No to Ciświca doczekała się radnego :( Wojciechowskiemu reki nie podawajmy, a szkole nr 3 współczuć takiego wsparcia. Sprzeda ich za garść srebrników. Parszywy gość!

 • 6 lat temu | ocena +26 / -1

  uj

  Banaszyński siedzi burmistrzowi w dupie tylko mu pięty wystają.Ludzie nie dajcie się zastraszyć tym nieudacznikom,my rodzice jesteśmy inteligentniejsi!!!!Wiem na stówę ze Pawlicki szantażował radnych dzień przed glosowaniem groził utratą stanowisk....itd stad mamy glosowanie jakie mamy! SPRZEDAWCZYKI WYPIERDALAC!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +26 / -3

  .

  Banaszyński, Ty pajacu, jesteś niesamowicie żenujący i ten twój mimikujący paszczurem wódz opalony. Myślałeś, że zakrzyczysz MARIANA MATKOWSKIEGO? Nie uda się wam to śmierdz... Ludzie nie bójcie się ich, bo będą robić z Nami to, co tylko im się żywnie spodoba.

 • 6 lat temu | ocena +14 / -4

  alex

  Rodzice! " W tym miejscu należy podkreślić, iż negatywna opinia kuratora w tym przedmiocie blokuje definitywnie możliwość zlikwidowania szkoły (por. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 września 2008 r. I OSK 265/2008 http://orzeczenia.nsa.gov.pl.)." całośc tutaj http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/504105,jakie_pulapki_czekaja_na_gminy_przy_likwidacji_placowki_oswiatowej.html Może jeszcze nie wszystko stracone?Uderzajcie do Kuratorium...

 • 6 lat temu | ocena +9 / -3

  p

  Codziennie piękniej kłamie świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest, tak jest Z najbardziej szanowanych warg Największe bzdury słyszy się Za marny grosz się schyla kark Sprzedając dobre imię swe, tak jest Moralność tania jest jak barszcz Rozsądek to już dawno trup Wyruszasz jak w bydlęcy marsz Gdzie łatwy cel i pełny żłób Wspaniale nikczemnieje świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest A jeśli bracie o tym wiesz Zachowaj się jak bierny widz, tak jest Daremnie w ludzkie sprawy brniesz Nie zmienisz, nie poprawisz nic, tak jest Za durnia będą ciebie brać Poradzą ci, byś proszki brał A byle dureń, byle śmieć W gazecie będzie zdjęcie miał Z podpisem, że on zbawia świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest, tak jest

 • 6 lat temu | ocena +4 / -26

  v

  Pani Katarzyno przydała by się dieta dukana

 • 6 lat temu | ocena +24 / -7

  magda

  Stachu zrób z nimi porządek. My młodzi pomożemy! tak nie może być! za chwile nic już nie będzie :(

 • 6 lat temu | ocena +6 / -2

  Przemo

  https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-likwidacji-Publicznej-O%C5%9Bwiaty-w-gminie-Jarocin/779408742107967

 • 6 lat temu | ocena +29 / -3

  mieszkanka Jarocina

  Radni bezradni !!!!!!!!! Wstyd, hańba i żenada !!!!!! Ich dni są policzone, opalonego i Mopsika też

 • 6 lat temu | ocena +17 / -0

  gachu

  Do Magdalena ta to jest jak w sercu naszego miasta i wizytówce sprzedaje się kebaby i bułki nigdzie takiej żenady nie widziałem, ale w Jarocinie wszystko jest możliwe.

 • 6 lat temu | ocena +5 / -4

  głupia pusta lala do zabawy

  Juz dajcie spokój

 • 6 lat temu | ocena +23 / -6

  ob....

  świeży powiew wiosennej wiaty przystankowej w ustach radnej Maćowiak to nie był głos zaangażowania, a przejaw totalnej bezradnosci w temacie przedszkoli

 • 6 lat temu | ocena +23 / -2

  ja

  czeka nas opalona era... opalona, mroczna... aż strach pomyśleć co będzie dalej. Jeśli takim dobrym rozwiązaniem jest prywatyzacja, to czemu pchają się na stołki? Niech idą pracować w prywatnym zakładzie

 • 6 lat temu | ocena +15 / -59

  tomekk

  brawo Rada,brawo Pawlicki i Kaźmierczak !!!! tak trzymać,koniec z przywilejami dla tzw.nauczycieli !!!! przedszkola nie są likwidowane tylko przekształcane dla dobra Naszych dzieci!!!!

 • 6 lat temu | ocena +37 / -4

  magdalena

  Kupiłam dzisiaj w Ratuszu w trakcie sesji bułkę z szynką i ogórkiem, ale nie dostałam paragonu...mało tego nie widziałam w pobliżu kasy fiskalnej... Czy nie powinien się tym zainteresować Urząd Skarbowy, Panie Mariuszu?

 • 6 lat temu | ocena +31 / -3

  onna

  a widzieliście panią Piasecką jak weszła na salę po przerwie, a w tym czasie było głosowanie na temat unieważnienia opinii związków zawodowych ( głosowanie było tylko dla tych radnych z oświaty), a pani Piasecka widząc, że jej koledzy z ziemi jarocińskiej podnoszą rękę- to też ją podniosła!! Za moment się zorientowała, że to się wygłupiła i spuściła rękę. Żenada!!!! Nie wiedziała nawet na co, ale rękę podniosła. Brak słów na takich radnych!!!

 • 6 lat temu | ocena +15 / -4

  zeb

  Słowa pana bur. do Ba.Dalej jedz że ktoś krzyknie przeczytej coś i czytosz. I kto tutaj prowadzi obrady.patrz filmik.

 • 6 lat temu | ocena +32 / -5

  onna

  Autor wiersza: mój tatuś:) Na fotelu siedzi leń Nic nie robi cały dzień. Na wyborców się wypina To jest burmistrz Jarocina. Że Ciebie wybrałem- Wstydem cały płonę Lecz miejmy nadzieję- - dni twe policzone! Dziś wyborców pierwszym celem- - byś wyleciał wraz z FOTELEM!

 • 6 lat temu | ocena +21 / -7

  tom

  Marian jest the best!!!!

 • 6 lat temu | ocena +12 / -34

  v

  sami nauczyciele i ich rodzinki!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +29 / -6

  wito

  Widać że facet ma jaja i potrafi walczyć dziwię się że go nie wybrano na radnego .Odwaga to dzisiaj rzadko spotykana rzecz

 • 6 lat temu | ocena +27 / -6

  maj

  Panie Matkowski dostał Pan DWA ostrzeżenia to naprawdę poważna sprawa za trzecim Pana do Cielczy nie wpuszczą.

 • 6 lat temu | ocena +18 / -4

  krs

  Rodzice powinni przeprowadzić referendum i i wypieprzyć to dziadostwo ZJ z opalonym na czele .jak można nie uszanować prośby rodziców krzywda dla nauczycieli niektórym zostało kilka lat do emerytury dlaczego niektórzy radni nic nie mówią Skrzypczak tej niby najlepszej szkoły millczałmógł przeprowadzić prelekcję na temat rozwoju szkoły niepublicznej ,ale za to nie płacą ,inne szkoły nepubliczne są dużo lepsze od Siedlemina i nic się o nich nie wspomina

 • 6 lat temu | ocena +30 / -4

  krs

  Rodzice powinni przeprowadzić referendum i i wypieprzyć to dziadostwo ZJ z opalonym na czele .jak można nie uszanować prośby rodziców krzywda dla nauczycieli niektórym zostało kilka lat do emerytury dlaczego niektórzy radni nic nie mówią Skrzypczak tej niby najlepszej szkoły millczałmógł przeprowadzić prelekcję na temat rozwoju szkoły niepublicznej ,ale za to nie płacą ,inne szkoły nepubliczne są dużo lepsze od Siedlemina i nic się o nich nie wspomina

 • 6 lat temu | ocena +46 / -4

  Ola

  Nie miałam z Martuzalskim wiele do czynienia, ale odnosiłam wrażenie, że starał się być otwarty dla ludzi, rozmawiał, słuchał , kilka razy mijałam go na ulicy, festiwalu w tłumie i naprawdę mimo wielkiej krytyki jakiej naczytałam się i nasłuchałam i prawie uległam pod naporem ciągłej nagonki (nakręcanej przez Kaźmierczaka zresztą)teraz odczuwam jak wielkim przeciwieństwem był dla Pawlickiego. Teraz patrząc i słuchając „Adasia” widać ogromny kontrast . To butny nie znoszącym innego zdania niż własne, człowiek nie liczącemu się z innymi, egocentryk i bezczelnie żerujący na możliwości władzy i stanowisku – wykorzystuje je makabrycznie traktując mieszkańców jak bezrozumne, ślepe i głuche istoty. Nie głosowałam na niego i mam nadzieję drodzy jarocinianie, że w ponownych wyborach już nie będzie tak wielu zwolenników człowieka, który tak pięknie zwodził przed wyborami a gdy osiągnął cel - zapomniał o swoich wyborcach. My też chętnie zapomnimy o tym przeogromnym błędzie jakim jest obecny burm

 • 6 lat temu | ocena +15 / -4

  ja

  Kiedy bedzie dluzsze wideo?

 • 6 lat temu | ocena +37 / -3

  mama przyszłego przedszkolaka

  WSTYD !!! i jeszcze raz WSTYD mi za taką "WIELCE SZANOWNĄ" radę miejską; ci co głosowali "ZA" niech się biją ze swoim sumieniem, dali się sprzedać panu A.P a nas mieszkańców i naszą opinię mają głęboko gdzieś !!! WSTYD panie Tobolski jak można nie pojawić się na tak ważnym spotkaniu i olać tych co na pana zagłosowali -mieszkańców z pana okręgu wyborczego- poprostu ŻENUJĄCE !!!, Poproszę o referendum i podpiszę wszystko byle odwołać tych co teraz są przy władzy !!

 • 6 lat temu | ocena +42 / -3

  frajer

  Nie podobał się Martuzalski. Nie słuchaliśmy tego co mówił Walczak. Dzisiaj mamy to co mamy. Pretensje miejmy tylko do siebie, GJ i matołów z ZJ.

 • 6 lat temu | ocena +28 / -3

  tom

  Nie chce was martwić ale to jest dopiero początek.

 • 6 lat temu | ocena +24 / -1

  mieszkanka Jarocina

  Dokładnie. Ja np nie znam sie na pieczeniu i sie tego nie tykam. Chociaż jest jeden co na dzieciach sie nie zna bo ich nie ma a udaje że pozjadał wszystkie rozumy i wymyśla dyrdymały z nudów.

 • 6 lat temu | ocena +37 / -2

  kkkk

  ja proponuję żeby p. Adamkiewicz ze swoim super wyższym wykształceniem zamiast brać się za politykę niech robi to co wychodzi mu najlepiej - niech pilnuje betoniarki w Zenex'ie

 • 6 lat temu | ocena +23 / -2

  Warchoł z Goliny

  Pomyłka radnego. Żenada. Czy ktoś to coś może obrzygać

 • 6 lat temu | ocena +40 / -2

  obecny na radzie

  Wielki szacunek i podziekowania dla radnych:Półrolniczaka Szymkowiak,Kolodzieja,Czechak,Kuberka ze nie sprzedali sie opalonemu i glosowali w zgodzie z własnym sumieniem............reszta poprostu zal...........stare kurwy na emke i rozaniec w lape i modlic sie o dobra smierc. tfuuu wam w twarze!!!!

 • 6 lat temu | ocena +33 / -6

  DARIUSZ KYCIA

  Cała ta dyskusja na forum nie służy niczemu.ONI ZROBIĄ I TAK WSZYSTKO CO IM SIĘ PODOBA.Otrzymali od WAS władze w tym 115 mln zł. Jesteście na kolanach ale to byłą wasza decyzja

 • 6 lat temu | ocena +24 / -3

  otumaniony

  dałem się wmanewrować ale to już ostatni raz

 • 6 lat temu | ocena +28 / -1

  Luca

  Ja na nich nie glosowalem bo wiedziałem ze oni tak zrobią i to dopiero początek prywaty kolesiow. Pawlickiego ale jak zrobicie referendum to pójdę głosować żebym tych mord jak Lampert Banaszynski Kaźmierczak .itd nie oglądał

 • 6 lat temu | ocena +27 / -2

  J-n

  Na pytanie radnego Półrolniczaka, jakie oszczędności gmina będzie miała po likwidacji. – Rocznie od 1,2 mln zł do 1,7 mln zł - mówi wiceburmistrz. Na spotkaniu w JOK-u Pawlicki mówił, że do przedszkoli muszą dokładać 3mln a na czym jeszcze teraz zachce zaoszczędzić 1.8 mln jak brakuje do 3 mln. Może niech radni będą prawdziwymi radnymi i społecznikami i zrzekną się wynagrodzenia, burmistrzowie jak im tak zależy na budżecie także, ciekawe jak długo by pracowali. Jarocin nie zasługuje na takie traktowanie i lekceważenie mieszkańców, bo robi się z nas głupków.

 • 6 lat temu | ocena +38 / -1

  MOJA POSESJA

  DAL TYCH CO PODNIEŚLI RĘKĘ (zabrakło tożsamości) PROSZĘ NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO MOJEJ POSESJI DOMOFONU itd. w sprawie wyborów, ławeczki, wiaty i gołębi innych g....nych pomysłów gdyż pozbawiam was prawa naruszania mojej prywatności i stanowienia o sobie (gdzyż macie mnie głęboko w d...)WIECIE DO KOGO TE SŁOWA KIERUJĘ TAK ? CZy mam wymieniać z nazwiska?

 • 6 lat temu | ocena +22 / -3

  katolik

  no i pawełek zadecydowałeś za długo sie nie nachapiesz

 • 6 lat temu | ocena +35 / -1

  bzzzz

  Kazimierczak mówił, że mają już oferty. Jakim cudem skoro dzisiaj dopiero podjęto uchwałę. Drugie pytanie: ile z tych ofert przysłała jego rodzina?

 • 6 lat temu | ocena +37 / -2

  Mieszkanka

  Referendum konieczne! Każdy z nas wie jaki jest poziom nauczania w przekształconych przez gminę szkół jak się okazuje marny, czy burmistrzowi chodzi o to aby było głupie społeczeństwo, którym się łatwo rządzi? Radni, którzy byli nauczycielami, dyrektorami głosują za likwidacja, a sami z tego czerpali korzyści. A Panu z Środy Wlkp. to podziękujemy, Środa jest miastem rozwijającym się, są zakłady pracy i niech nie mydli oczu, że wszystko jest tak ok, a ciekawe czy za 2800 brutto chciałby pracować.

 • 6 lat temu | ocena +30 / -2

  izabela

  ten się śmieje kto saię śmieje ostatni zobaczymy

 • 6 lat temu | ocena +36 / -2

  kkkk

  mnie najbardziej zbulwersowały podśmiechujki Pawlickiego i Lamprechta, to my was wybraliśmy i my was odwołamy.

 • 6 lat temu | ocena +30 / -4

  mieszkanka Jarocina

  Chciałam bardzo serdecznie podziękować tym którzy stali murem za nami , rodzicami i za naszymi dziećmi :-) Dla niewtajemniczonych : Szymkowiak, Półrolniczak, Kołodziej, Czechak i jeszcze jeden pan który siedział obok pana Kołodzieja, bardzo przepraszam ale nie znam nazwiska. Jesteście wielcy!!!! Fajnie jest czuć że ma się poparcie, niewielkie ale jednak :-) Jeszcze raz dziękujemy.

 • 6 lat temu | ocena +13 / -1

  FDER

  DLACZEGO WSZYSCY MU MÓWICIE BURMISTRZU !!!!!!!!!!KAŻMIERCZAK TO WICEBURMISTRZ A NIE BURMISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!CO WY MÓWICIE!!!!!!!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +22 / -0

  CEZAR

  MOPSIE udaj się do PRZEDSZKOLA .

 • 6 lat temu | ocena +27 / -2

  Jestem z miasta

  Brawo panie Marianie.M

 • 6 lat temu | ocena +38 / -3

  mieszkanka Jarocina

  Brak słów na to wszystko, Ci którzy chodzili po domach i żebrali o głosy byli za likwidacją przedszkoli. To jest po prostu niewiarygodne jakim trzeba być podłym i bezczelnym człowiekiem. Marionetki !!!!!!!! Jak można nie słuchać nawet w 1% ludzi którzy tych przekształceń nie chcieli??? Ja podejrzewam , że marionetki też do końca nie wiedziały o co w tym wszystkim chodzi (niektórzy oczywiście). Chciałam tylko napisać jedno i mam nadzieję , że radni, którzy zagłosowali za przekształceniami to przeczytają.........Macie przeje.........Mam nadzieję ze macie tego świadomość. Pani Maćkowiak , Pani Piasecka , tak się składa że was znam i na moje Dzień Dobry nie liczcie. Po tym co zrobiłyście nie chce was znać!!!!!!!!!!!!! Wstyd !!!!!!! Ale Wasze dni są policzone. Pani Piasecka niech pani już pyta syna czy panią przyjmie do tego śmiesznego pubu na kelnerkę bo za chwilę zostanie pani bez kasy !!!!! żenada !!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +21 / -2

  zuzza

  I tak działa w naszym kraju demokracja w świetle prawa.....a co !

 • 6 lat temu | ocena +25 / -2

  Zieloni Bracia!!!

  A tym czasem kolejny Sołtys z PSL , tym razem w Potarzycy. Gratulujemy Pani Katarzyno, powodzenia, pomożemy.

 • 6 lat temu | ocena +26 / -4

  Albatros

  ZJ po uzyskaniu większości głosów w powiecie i gminie bardzo szybko niszczy dorobek poprzednich kadencji władz samorządowych i robi to bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, analiz ekonomicznych czy choćby rozeznania jak to wygląda w ościennych powiatach. Za kilka dni przestanie istnieć Powiatowy Zarząd Dróg w Jarocinie, czy będzie miał kto zadbać o porządek na drogach, remonty i kompetentnie reprezentować powiat w kontaktach z wykonawcami obwodnicy.

 • 6 lat temu | ocena +9 / -4

  GazetaArocinska.pl

  Radni chcieli głosować… korespondencyjnie! http://gazetaarocinska.pl/jarocin/radni-chcieli-glosowac-korespondencyjnie/

 • 6 lat temu | ocena +36 / -3

  tata

  Jestem ojcem i moje dziecko chodzilo do przedszkola publicznego.Byłem bardzo zadowolony jaki i moja córka. Chcę by wszystkie dzieci były zadowolone i radosne wiec po co to zmiany?

 • 6 lat temu | ocena +29 / -4

  matka

  opalony dyrygent dyryguje, skaczą jak im zagra :))

 • 6 lat temu | ocena +14 / -37

  Mama

  Jestem mama już 7 letniej córki i miałam ogromny problem z dostaniem się dziecka do publicznego przedszkola, ponieważ nie pracowałam i to niestety od razu skreślało mnie i moje dziecko aby uczęszczało do danego przedszkola. Dziecko chodziło do prywatnego bo tam nie byłoby z tym problemu czy pracuje czy nie. Przedszkola nie są likwidowane a przekształcane. Wiele jest przedszkoli, które prowadza stowarzyszenia i rodzice jak i dzieci są zadowolone.

 • 6 lat temu | ocena +28 / -5

  hahahaha

  Rajmund....przed lustrem :) Jestem wielki - to widac Jestem wielki - to slychac .Jestem wielki - to widzac slychac i czuc....i jeszcze raz....

 • 6 lat temu | ocena +52 / -6

  nauczyciel - przedszkolanka

  W imieniu wszystkich "przedszkolanek" i pracowników administracji oraz obsługi z likwidowanych placówek przedszkolnych DZIĘKUJĘ rodzicom za poparcie - dziękuję, że mimo okropnych głosów jakie pojawiły się na forum nadal wierzycie, że pracowaliśmy i pracujemy z oddaniem i z sercem - każdego dnia mogliście to zobaczyć - zapewniam, że mimo trudnej sytuacji oddanie i serce będzie na pierwszym miejscu naszej pracy do dnia likwidacji - ponieważ Wasze dzieci są naszymi dziećmi .....

 • 6 lat temu | ocena +37 / -4

  ach

  Mam nadzieje że ludzie nie zapomną i we wrześniu uda się zrobić referendum w sprawie odwołania władz. Ratujmy to czego jeszcze nie przekazali stowarzyszenią bo jak nie to nasze dzieci będą musiału opuścić jarocin, z powodu braku pracy, przedszkoli, szkół i najgorsze demokracji co władz pokazała dzisiaj

 • 6 lat temu | ocena +20 / -2

  błąd

  Pani Maćkowiak, proszę poprawić błąd ortograficzny w Japik- u - strona 8. Pisownia ,, Kolos z Portugal......").

 • 6 lat temu | ocena +31 / -10

  matka

  MATKOWSKI NA BURMISTRZA!

 • 6 lat temu | ocena +11 / -46

  neymrot29

  Ja jestem za tym aby przekształcić przedszkola bo to co teraz jest w przedszkolach publicznych to tego nie da się ogarnąć jeden burdel i bezprawie. A najgorsze to segregacja jak na dyskotece kto da więcej ten ma miejsce.

 • 6 lat temu | ocena +40 / -4

  Hujonos

  Idiotyczne głupi uśmieszek na papie figuranta Sledzianowskiego po głosowaniu jest podsumowaniem tej żenady.....wstyd mi ze taki 'radny' chodzi po moim osiedlu

 • 6 lat temu | ocena +20 / -6

  TeDe

  Naszczekaliście się, że gardła bolą, a oni i tak zrobili swoje. Teraz możecie ich cmoknąć w pompkę. A do września 90% z was zapomni o sprawie. Przykro się to pisze ale takie jest społeczeństwo polskie. Mądre w gębie.

 • 6 lat temu | ocena +23 / -5

  NuReK

  Ludzie po co wam jakieś referenda i tak Pawlicki wygra następne wybory bo naród ciemny szkoda czasu na podniecanie się.Ktoś skazany prawomocnym wyrokiem nie powinien mieć żadnego poparcia a tu jak widzimy ciemnota głosuje i będzie glosować. To tak jak w Rosji "Ludzie od pługa na silę granatem oderwani".

 • 6 lat temu | ocena +30 / -6

  Propozycja

  Zrównać zarobki nauczycieli dyplomowanych i stażystów. Zrównać zarobki lekarzy i pielęgniarek. Zrównać zarobki sierżanta i generała. Zrównać zarobki burmistrza i sekretarki. Niech wszystkie organa państwowe prowadzą stowarzyszenia. Dlaczego nikt z Was nie startuje na prezydenta Naszego Kraju???? W końcu jesteście wspaniali!

 • 6 lat temu | ocena +23 / -7

  Jarocinianin

  do lara croft . Masz racje czas na referendum, będzie okazja w w wyborach do parlamentu,Co do burmistrzów, myślę ze czas na panią burmistrz.! Kobieta doskonale poradzi sobie na tym stanowisku. Myślę ze obecna pani wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Szymkowiak dała by sobie radę. Gdyby nam tylko się udało w referendum -wywieść na taczkach z urzędu osoby które maja .. w "D" głos społeczeństwa...sprzątanie i wietrzenie w urzędzie musowo. :)

 • 6 lat temu | ocena +14 / -4

  światło

  dla domorosłych wyborców zachęcam do wiedzy nt sprawowania władzy w sposób demokratyczny, przedstawiciele wyborców, referendum, itd a nie pluć sie o Kartę Nauczyciela tylko a sposób sprawowania władzy poza głosem wyborcy tj. zajebiste w tym wydaniu- bo to pachnie populizmem i miernotą w formułowaniu wniosków w stylu "fv"

 • 6 lat temu | ocena +44 / -6

  pracujący

  nie wiem, jak jest na wsiach, ale w miastach w publicznych placówkach my rodzice mamy wiele do powiedzenia...to już nie te czasy...dyrekcja i nauczyciele liczą się z naszym zdaniem i nie potrzebujemy przekształceń, żeby mieć decydujący głos...widać, że Panowie burmistrzowie dawno nie mieli do czynienia z jarocińską publiczną oświatą...ja pracuje i nie mam czasu, żeby bawić się w stowarzyszenia...zaprowadzam dziecko o 7 i odbieram o 16.30...dziecko wraca wesołe i razem spędzamy wieczór,,,jako członek stowarzyszenia musiałbym poświęcić swoje cenne godziny na zbędną pracę...LUDZIE W JAROCINIE PRACUJĄ I NIE MAJĄ CZASU, ŻEBY ZA WAS ODWALAĆ ROBOTĘ...CZYLI MARTWIĆ SIĘ SKĄD POZYSKAĆ BRAKUJĄCE PIENIĄDZE...bo prędzej czy później zacznie ich brakować spółce, stowarzyszeniu, fundacji...etc. !

 • 6 lat temu | ocena +9 / -47

  fv

  eszcze będą rodzice DZIĘKOWAĆ bo to RODZICE będą teraz RZĄDZIĆ w tych Przedszkolach i Szkołach a nie KARTA NAUCZYCIELA i KOLEŻANKI KOLEŻANEK, OPIKUNKI a rodzice i dzieci to zło konieczne. Pamiętam jak jedna z nich niedawno bo jesienią przed wyborami powiedziała na zebraniu - "a gó--o mnie obchodzą te bachory byle NIE PRZEKSZTAŁCALI bo nam(znaczy opikunkom) się upieprzy władza nad rodzicami i dziećmi i kasa"!!! i tu jest sedno sprawy :-)

 • 6 lat temu | ocena +38 / -8

  lara croft

  Jestem pewna, że jeśli dojdzie do referendum, to Pawlicki ze swoją świtą wylecą z hukiem. Nastroje społeczne są anty Pawlickie.

 • 6 lat temu | ocena +38 / -5

  ob

  No cóż stało się , ale to nie koniec trzeba starać się o spotkanie w ministerstwie , trzeba wykorzystać moment kampanii prezydenckiej może kandydaci pofatygują się i zobaczą demokrację w wydaniu jarocińskim .Na stronie ministerstwa jest możliwość wysyłania zapytań i listów w różnych sprawach , należy to wykorzystać i poinformować jak wygląda oświata w Jarocinie . JESZCZE NIE WSZYSTKO STRACONE NIE MOŻEMY SIĘ TYLKO DAĆ PODZIELIĆ ,MUSIMY WALCZYĆ RAZEM

 • 6 lat temu | ocena +44 / -6

  ciswica

  Panie WOJCIECHOWSKI sprzedał nas pan swoich wyborców jak Judasz ale my to będziemy PAMIETAĆ

 • 6 lat temu | ocena +35 / -9

  KKK

  CZŁOWIEKU STASIU NIE POZBAWIAŁ LUDZI PRACY ILE NAUCZYCIELI BEDZIE BEZ PRACY ZASTANÓW SIĘ

 • 6 lat temu | ocena +8 / -48

  Masakra!!!

  Jeszcze gorszy od odwołania obecnych władz byłby powrót Stasia z całą rodziną na swoim. Jak sobie przypomnę tę butę i arogancje, to aż mi się niedobrze robi.

 • 6 lat temu | ocena +24 / -6

  ala

  Ludzie do kogo pretensje ,przecież było wiadome co to za gnidy ,ludzie z Warszawy nie glosowali w Jarocinie a teraz lament,trzeba myśleć głową

 • 6 lat temu | ocena +5 / -11

  ????

  Dlaczego blokowane sa komentarze w sprawie zamiany cial?

 • 6 lat temu | ocena +14 / -3

  xxx

  O widać że urząd wypuścił V kolumnę troli

 • 6 lat temu | ocena +7 / -2

  kud

  od 2 godzin nic juz sie nie dzieje ?

 • 6 lat temu | ocena +15 / -59

  z zasadami

  jeszcze będą rodzice DZIĘKOWAĆ bo to RODZICE będą teraz RZĄDZIĆ w tych Przedszkolach i Szkołach a nie KARTA NAUCZYCIELA i KOLEŻANKI KOLEŻANEK, OPIKUNKI a rodzice i dzieci to zło konieczne. Pamiętam jak jedna z nich niedawno bo jesienią przed wyborami powiedziała na zebraniu - "a gó--o mnie obchodzą te bachory byle NIE PRZEKSZTAŁCALI bo nam(znaczy opikunkom) się upieprzy władza nad rodzicami i dziećmi i kasa"!!! i tu jest sedno sprawy :-)

 • 6 lat temu | ocena +30 / -7

  ZNAJOMA

  Bo radni to nie ludzie to marionetkI DO PODNOSZENIA RĄK...wydali kase przeznaczoną na oświatę,wiec muszą oszczedzac ....nie wstyd Wam to wy chodziliscie i prosiliście o głosy PARODIA BYLE DO PAZDZIERNIKA I WYJEDZIECIE NA TACZKACH

 • 6 lat temu | ocena +20 / -3

  Dorcia

  No i jeszcze jedno.... do tego macie swoją królową osiedla. Ja na nią nie zagłosowałam, bo znam się na ludziach ze swojego osiedla a reszta niech teraz pomyśli czy było warto!

 • 6 lat temu | ocena +13 / -2

  Gość

  Cała sesja w formacie mp3 spakowana pod linkiem http://tnij.org/3dlbgwm

 • 6 lat temu | ocena +14 / -47

  jarocinianka

  W Golinie, w Prusach też jest szkola niepubliczna, zarówno rodzice jak i dzieci są zadowoleni. Zmiana dotyka tylko nauczycieli, bo tracą kartę nauczyciela. 18 godz. tyg-pełen etat, wakacje 100% płatne, trzynastki itd.darowe wycieczki za które płacą rodzice. Proszę sie nie przejmować, dla dzieci nawet lepiej, nauczyciele bedą się starać, żeby utrzymać pracę.

 • 6 lat temu | ocena +34 / -3

  alex

  oj Marianek,Marianek...nie uraczysz ty mnie już w swoim sklepie:D

 • 6 lat temu | ocena +24 / -3

  Dorcia

  Jest nas coraz więcej odwołamy ich na jesień https://www.facebook.com/pages/Przeciwnicy-Burmistrza-Jarocina/806301259441085?ref=hl

 • 6 lat temu | ocena +20 / -4

  ala

  Brak słów !!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +23 / -9

  **

  Dzięki p. Kasiu za wsparcie

 • 6 lat temu | ocena +8 / -4

  Mieszkanka

  Z innej beczki?dlaczego gaz.jar.blokuje komentarze w sprawie zamiany zwlok,obraza sie np po wypadkach osob co nawet niezyja,a tu blokowane sa komentarze co mysla ludzie o firmie pogrzebowej

 • 6 lat temu | ocena +21 / -1

  OBraz Jarocina

  Niestety tych których wybraliśmy Nas podzielili

 • 6 lat temu | ocena +42 / -4

  Lach

  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!

 • 6 lat temu | ocena +25 / -4

  pytanie

  Na tym filmie czołówce, z tyłu siedzi babka przy laptopie czy to nie jest córka którejś radnych z ZJ ?

 • 6 lat temu | ocena +38 / -4

  onna

  Autor wiersza: mój tatuś:) Na fotelu siedzi leń Nic nie robi cały dzień. Na wyborców się wypina To jest burmistrz Jarocina. Że Ciebie wybrałem- Wstydem cały płonę Lecz miejmy nadzieję- - dni twe policzone! Dziś wyborców pierwszym celem- - byś wyleciał wraz z FOTELEM!

 • 6 lat temu | ocena +10 / -51

  Wilkowyjak

  KONIEC SZKOŁY STRACONYCH SZANS!!!!!!!! NARESZCIE!!!!! BRAWO RADNI!!!!

 • 6 lat temu | ocena +8 / -57

  Wilkowyjak

  Wybieram rozwój i zmiany!!!! Jestem za Pawlickim!!!!

 • 6 lat temu | ocena +15 / -52

  Marek

  Wszystkie szkoły i przedszkola niepubliczne w gminie! Precz z karta nauczyciela! Precz z przywilejami nauczycieli! W prywatnej firmie jak jesteś do duszy, to Cię zwalniają! A tutaj, robótka na całe życie!

 • 6 lat temu | ocena +33 / -10

  komuna wróciła

  Komuna wróciła?!!!! Na jarocinskim rynku tylu patroli policji i staży miejskiej ,ostatnio widziałem przy ochronie wielotysięcznego koncertu....Co się stało ??? Ano władza boji się swoich wyborców!!!! Wystarczyły trzy miesiące i i wychodzą pierwsze kłamstwa wyborcze!!!! Jakie następne numery Nam jarociniakom szykuje ekipa pawlickiego???

 • 6 lat temu | ocena +23 / -4

  znajoma

  ja mam prawo wyboru ,mam dziecko niepełnosprawne i jutro ide do bajeczki w związku z przeniesieniem mojego dziecka; Proponuję aby wszycy rodzice złożyli wnioski o przeniesienie dziecka do publicznego przedszkola

 • 6 lat temu | ocena +21 / -2

  et

  Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...

 • 6 lat temu | ocena +16 / -4

  Zieloni Bracia!

  Zobaczcie, ile warci są ludzie startujący z list Martuzalskiego. Pan Radny Powiatowy z Mieszkowa jest już od miesiąca w klubie radnych ZJ. A dzisiaj Pan Wojciechowski tez głosował z ZJ. Jestem ciekawy , co mu obiecali. A innym będą morały o honorze prawić. Jaki Pan taki kram.

 • 6 lat temu | ocena +33 / -3

  jaro

  Banaszyński, Pawlicki, Kaźmierczak i reszta radnych nachapcie się póki możecie, bo to są wasze ostatnie miesiące. Wygraliście bitwę, ale nie wojnę. I o tym pamiętajcie.

 • 6 lat temu | ocena +27 / -2

  misiabela

  Pawlicki co się tak rozindyczyłeś jak poproszono o przeczytanie statutu....????Bo wszystko na jaw wychodzi ......jesteście bandą [USUNIĘTE], precz z Wami ludzie dopiero teraz pojmują kto Ty jesteś i jak działasz poprzez manipulację i groźby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wstyd za Ciebie bo jesteś prymitywny i zapatrzony w siebie jak ktoś się Tobie przeciwstawia to gołym okiem widać do czego jesteś zdolny!!!!Oszukałeś nas wszystkich precz z Tobą

 • 6 lat temu | ocena +14 / -2

  NuReK

  To coście wybrali to macie bigos piwko :) Powinni wszystko sprzedać sprywatyzować a głupi mieszkańcy na nich niech napiepszaja

 • 6 lat temu | ocena +7 / -56

  Wilkowyjak

  Brawo Adam!!!! Nareszcie będzie porządek!!!

 • 6 lat temu | ocena +31 / -5

  olaka

  precz z taką władza trzeba ich odwołać a pan Pawlicki to sobie zadużo pozwala sam niema wpływu na swoje sprawy jak pisał w ksiązce to teraz obrusł w piórka a Kaźmierczaka to w kosmos wysłac niech tam reformy przeprowadza. A radni to dupowlazy

 • 6 lat temu | ocena +29 / -5

  ewa

  I wyszło, że ci, których wybieraliśmy maja nas w dupie!!!!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +41 / -6

  Lach

  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!

 • 6 lat temu | ocena +8 / -45

  jo

  O Matkowski trzeźwy! Pewnie dopiero po sesji zapije na krzywika z rodzicami

 • 6 lat temu | ocena +14 / -3

  -bee-

  No to pozamiatane...

 • 6 lat temu | ocena +20 / -1

  ivo

  Kto byl za ,przeciw i kto sie wstrtzymal prosimy o informacje !!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +30 / -4

  KONIEC !

  NO TO MAMY RADNYCH ? OBY DO REFERENDUM JAK NAJSZYBCIEJ POZBYĆ SIĘ TYCH TCHÓRZY CO BOJĄ SIĘ POPAPRAŃCÓW P ! K SZOK !!!!!!!!11!!!!!!!!!!11!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 6 lat temu | ocena +15 / -2

  mm

  Kto głosował przeciw, a kto się wstrzymał?

 • 6 lat temu | ocena +12 / -40

  on

  Brawo radni. Wytrzymaliście presję. Zmiany muszą nastąpić.

 • 6 lat temu | ocena +2 / -25

  Adam_z_wami_nie_gadam

  HAHAHA i co? Mam was w ...:)

 • 6 lat temu | ocena +22 / -3

  sic

  Obawiam się że to dopiero początek "reform" w Jarocinie (czyt. miasto prywatne)

 • 6 lat temu | ocena +23 / -3

  ~n

  Od 1,2 do 1,7 miliona oszczędności to bardzo dokładne wyliczenia. Pół miliona w jedną bądź druga stronę. Takie wyliczenia przedstawia burmistrz odpowiedzialny za oświatę w gminie kiedy głównym argumentem są koszty. A radni głosują.

 • 6 lat temu | ocena +35 / -5

  Lach

  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!

 • 6 lat temu | ocena +19 / -1

  wunderbar

  Że taką władzę sobie wybrali ludzie z gminy Jarocin, aż boli mnie głowa. Trochę sami sobie jesteście winni, widać, że póki czas pan Burmistrz sprzeda wszystko w diabły i obsadzi swoimi ludźmi. Szkoda jedynie, że obudziliście się dopiero teraz...

 • 6 lat temu | ocena +33 / -1

  ja

  Burmistrz śmieje się w twarz wyborcom ! to są kpiny z rodziców, z dzieci! tylko własne interesy liczą się dla rządzących! nie ludzie, nie dzieci!

 • 6 lat temu | ocena +18 / -1

  `

  No to k. POzamiatali Nas, a czy ich ktoś POzamiata?

 • 6 lat temu | ocena +17 / -3

  G.P.

  Na ostatnich wyborach samorządowych jarociniacy załatwili sobie tańsze nauczanie swoich dzieci? Taniej znaczy gorzej. Jeżeli w tym kierunku pójdą inne gminy, to czy łatwo będzie narysować mapę przyszłych niedostatecznie wyedukowanych regionów, nadających się w przyszłości na tanią siłę roboczą? Metropolie z publiczną oświatą (od najniższej do najwyższej) będą coraz bardziej in plus odstawały edukacyjnie od takiej prowincji opartej na taniej oświacie niepublicznej ? Czas pokaże...

 • 6 lat temu | ocena +23 / -1

  nn

  A pan Gruchalski ma to w nosie i odpoczywa w sanatorium !

 • 6 lat temu | ocena +12 / -0

  ...

  i już po głosowaniu :(

 • 6 lat temu | ocena +24 / -1

  Art

  Pytam się , gdzie jest pan Gruchalski ? Były dyrektor szkoły, dla którego sprawy likwidacji systemu szkolno-przedszkolnego w Jarocinie powinny byc priorytetem ? !

 • 6 lat temu | ocena +14 / -3

  zeb

  HA..HA. Bigos jest cały czas

 • 6 lat temu | ocena +17 / -2

  ha,ha

  Ja tam siedzę do końca może będzie jakiś bigos

 • 6 lat temu | ocena +22 / -1

  oli

  Specjalnie wydlużają temat licząc na zmęczenie rodziców .Najlepiej przciągnijcie do jutra to może wszyscy pójdą.To tak w ramach podziękowania dla wyborców.

 • 6 lat temu | ocena +10 / -4

  lidka

  czy ktoś wie w jakim przedszkolu są oddziały żłobkowe i od jakiego wieku

 • 6 lat temu | ocena +24 / -1

  krzys

  a ja słyszałem że w Środzie w likwidacjach doradzał sam Każmierczak a ludzie jeszcze mocniej protestowali tylko o tym już nikt nie pamięta

 • 6 lat temu | ocena +22 / -1

  znajoma

  siedzą tam te ciołki matołki ja sie pytam o dowoz dzieci niepełnosprawnych...Gmina MUSI ZAPEWNIC DOWOZ z od prawnika wiem ,ze przedszkola niepubliczne nie bedą miały takiego obowiązku!!!

 • 6 lat temu | ocena +20 / -0

  EL

  Wybraliście ZJ teraz żałujecie ? Wasze dzieci dostaną "tańszą" edukację ? Chcieliście tego ? Dlaczego głosowaliście na ZJ ?

 • 6 lat temu | ocena +1 / -9

  grabarz

  ktoś wie jaka firma źle pochowała zwłoki??bo na artykule obok jest zablokowana możliwość dodawania komentarzy.

 • 6 lat temu | ocena +33 / -1

  ss20

  Radny Kołodziej jedyny który nie boi się mówić wprost i otwarcie za to szacunek....Pawlickim i Kaźmierczakiem przede wszystkim rządzi nienawiść i zemsta

 • 6 lat temu | ocena +26 / -1

  ach

  Wystarczy przeczytać wypowiedź Pana R.K. dla portalu co jest umieszczona powyżej. "Dziś wiemy, że na każdą z placówek zostanie złożona przynajmniej jedna oferta, w niektórych przypadkach będą pewnie nawet dwie, a może nawet trzy oferty. (…) " Skoro władz wie jakie stowarzyszenia na przedszkola i szkołę się szykują to niech oficjalnie przedstawią. ( ktoś już wie żę chce prowadzić przedszkole i szkołę, nie znając jeszcze warunków :-))) )

 • 6 lat temu | ocena +26 / -1

  V for Vandetta

  Dla tych władz szkoły i przedszkola są porównywane z PWiK, czy ZGO i widzą że do szkół musza dopłacać, a chcieliby mieć dochody z ich działalności; Poza tym to posiedzenie rady, to teatr dla pozoru, że jakaś dyskusja się odbywa i co i jak etc. ____ Jednak każdy zdrowo myślący wie że już są wytypowane osoby które mają prowadzić te placówki. Obecnie już "ZJ" prowadzi zakulisowe wzajemne konsultacje w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 2" i Szkoły Podstawowej nr 4" ] _________________________________________________

 • 6 lat temu | ocena +31 / -0

  Lach

  Przecież tych głupot wygadywanych przez Kaźmierczaka nie da się czytać i współczuć tym, którzy to słuchają. Ten facet ma ze sobą jakiś problem. Współczuję jego żonie.

 • 6 lat temu | ocena +13 / -4

  oneeee

  dziecko w przedszkolu 9godzin??!! o Boze rodzice to Wasze dzieci Wy po 8godz pracy jestescie tak zmeczeni ze np panie w handlu sa nieuprzejme na dziecko w przedszkolu 9h masakra

 • 6 lat temu | ocena +10 / -1

  jaak

  Miała prosić, czy prosiła? Ot, niewielka różnica.

 • 6 lat temu | ocena +30 / -2

  mieszkaniec

  Szkoły i przedszkola nigdy nie przynosiły i nie będą przynosić zysków finansowych, to nie są firmy.Mam nadzieje że nie sprawdzi się powiedzenie Qualis rex, talis grex (jaki król, taka trzoda) jaki pan, taki kram.

 • 6 lat temu | ocena +28 / -2

  wal

  Następny numer przedszkola nie dla osob fizycznych tylko osob prawnych prowadzących stowarzyszenia.Zony niektórych panów już prowadzą stowarzyszenia i w ten sposób pozbędą się konkuręcji w przetargu.I to niby wymyślili radni bzdura.

 • 6 lat temu | ocena +43 / -0

  zuza

  tylko 5 radnych trzyma strone mieszkancow...reszta na sztywno palec w dupie swego opalonego goru ... wielkie brawa dla p. Mariana !!! tylko nie wiem dlaczego przewodniczący i "reszta" tak się boi pytań Pana Mariana ?! i nie dopuszczają jego do glosu ???? moje odczucie na dzisiejszej radzie większości radnych to SEKTA ZJ NA CZELE Z GÓRU OPALONYM ....

 • 6 lat temu | ocena +27 / -0

  kamila43

  Robią swoje i robić , będa a nas maja w trabie ! Ważne aby oni mieli kase , Rada nie ma swojego zdania , a właściwie nie może go mieć , dlaczego sami sobie odpowiedzmy ! A znając życie to dopiero początek likwidacji ... Odliczajmy czas do referendum !!! Odwołajmy radnych i burmistrzów którzy nas nie szanują , a to przecież mam maja służyć !

 • 6 lat temu | ocena +30 / -0

  Bobi

  Panie Kazimierczak a co z pana dzieckiem spółką gminną Pi-Jar, która swojego czasu służyła jako narzędzie propagandy sukcesu i prowadzenia kampanii wyborczej. A która po wyborach miała zostać sprzedana, czy sprywatyzowana (taki związek z prywatyzowaniem przedszkoli i szkół). Ostatnio stanęło na tym, ze nikt tego nie kupił. Więc co się stało z tą spółką? Co się stało z majątkiem i sprzętem należącym do tej spółki? Jakie straty wygenerował ten dziwny wymysł? Jakie koszty poniosła gmina na istnieniu i likwacji Pi-Jaru?

 • 6 lat temu | ocena +39 / -1

  Lach

  Ludzie szkoda zdrowia. Mobilizujmy się już na październik. Pogonimy tą bandę z ratusza. Głowa do góry!

 • 6 lat temu | ocena +13 / -34

  pan_ziutek

  Kolczyk świniopasie już robote znalazłeś, bo całymi dniami głupty na forum wypisujesz. A twój mecenas Stanley dalej rozżalony swoją porażką? Zaczyna i kończy dzień flaszką? Zjedzcie se troche bigosiku i popijcie piwkiem:)

 • 6 lat temu | ocena +29 / -1

  [email protected]

  Mackowiaczka pozkazał swój poziom inteligencji tu powazne sprawy a ta z wiata wyskakuje , ja pierdziu jaka debil..................................ka

 • 6 lat temu | ocena +29 / -1

  Jestem z Wami duchem bo ciałem być nie mogę

  Gwiazdy wybrane przez lud siedzą a rodzice itp stoją jak petenci. Żenada. Specjalnie przedłużają sesję żeby zniechęcić ludzi na czekanie. Kto kończy pracę niech dołącza !!!

 • 6 lat temu | ocena +28 / -0

  ala

  A gdzie tobolski wstyd mu teraz nie wie jak glosować obłudnik

 • 6 lat temu | ocena +20 / -2

  jaak

  A kto zagwarantuje takie zarobki w Jarocinie?

 • 6 lat temu | ocena +24 / -4

  Gdzie on jest?

  A przewodniczacy komisji oswiaty w tym momencie dorabia sobie na nartach ze spolecznym.Kpina!!!

 • 6 lat temu | ocena +30 / -0

  ss20

  szef komisji radny Maciej Śledzianowski - jak rada taki szef komisji...jaja kompletne

 • 6 lat temu | ocena +24 / -2

  Twoj nick

  Pan burmistrz likwiduje szkołę która sam kończył, jego dziewczyna też, czy to nie paradoks?

 • 6 lat temu | ocena +23 / -2

  EL

  gdy następny nowy burmistrz za rok rozwiąże umowy na prowadzenie placówek niepublicznych i na nowo zrobi z tych placówek placówki publiczne, to odszkodowania dla podmiotów prowadzących niepubliczne placówki za ich utratę wypłacą radni i obecni burmistrzowie ze swoich kieszeni , ponieważ podejmują działania przy znacznym sprzeciwie społecznym bez referendum ?

 • 6 lat temu | ocena +42 / -1

  Zdzichu

  A gdzie ta trójka nieobecnych . Niech zdadzą mandat radnego jak mają strach się spotkać z wyborcami.

 • 6 lat temu | ocena +23 / -15

  Jarocin XXII

  I co gdzie są wszyscy co byli w JOK . Szkoda mi was jesteście totalnym zerem piszę tu o rodzicach tych przedszkoli i szkół.....tacy wszyscy mądrzy na spotkaniach w JOK a tu nikogo nie ma. Ludność w Jarocinie to słabeusze nic nie potraficie zrobić w dodatku na waszych oczach to robią... robią z wami co chcą.....dobrze tak wam wybraliście ich sami teraz Adam Pawlicki i reszta załogi powinni wam pokazać na co ich stać. JAROCIN JESTEŚCIE ZEREM. Ciekaw jestem czy będzie referendum ?????myślę ze nie bo nie odważycie się bo jesteście tchórzami wielkimi TCHÓRZAMI...

 • 6 lat temu | ocena +27 / -4

  alex

  ten pan ze Środy bredzi..sprytne manipulacje.Teraz nalezy przekonac społeczeństwo,że związki i nauczyciele są "ciemną stroną" w tym konflikcie i wcisnąc naiwnym,że to wszystko dla dobra naszych dzieci:)

 • 6 lat temu | ocena +22 / -1

  jaak

  Pewnie wystąpienie ze związków było warunkiem przyjęcia do pracy.!

 • 6 lat temu | ocena +25 / -2

  zula

  A ta M. znowu o pierdołach gada..wiata!!! wystarczy, że on tam stanie i już od wiatru ochroni

 • 6 lat temu | ocena +20 / -2

  alex

  co za buta władzy....

 • 6 lat temu | ocena +18 / -2

  jaak

  A czym mają się interesować? Ten, który prowadzi zawsze będzie się chwalił. Nie będzie wskazywał niedociągnięć i nie opowie o problemach!!!

 • 6 lat temu | ocena +22 / -1

  niki

  najlepsze jest w tym wszystkim to, że sami go wybraliście i np wilkowyja wychwalała pod niebiosy a tu niespodzianka :)

 • 6 lat temu | ocena +32 / -0

  obi

  Nie dzieći do Bydgoszczy nikt nie będzie woził jedynie co niektórych do Wronek

 • 6 lat temu | ocena +34 / -3

  ss20

  Do Bydgoszczy to proponuje żeby Pawlicki się wyniósł wraz ze swoim dworem i wasalami....

 • 6 lat temu | ocena +16 / -2

  jack strong

  Komisja obraduje bo jest pomysł żeby jedna placówka została. Nie wiadomo czy zgłosi to radny czy sam wielki wódz narodu.

 • 6 lat temu | ocena +32 / -2

  ivo

  Brawa dla pana Ryszarda Kolodzieja, reszta to porazka

 • 6 lat temu | ocena +27 / -1

  lara croft

  Biedna gmina przyparta do muru, a kupuje wypasione telefony komórkowe dla urzędu. Wstyd. Opływają w luksusach, a na dzieciach szukają oszczędności.

 • 6 lat temu | ocena +28 / -1

  U W A G A !!! Złodziej !!!

  Teraz wstawi własną skarbnika radni mu dadzą władzę absolutną w podejmowaniu decyzji do pewnej kwoty i zacznie się prywatyzacja wszystkiego na czym on zarobi.

 • 6 lat temu | ocena +24 / -0

  rozwój?

  Obecna ekipa gdy obejmowała władzę "dopisała" sobie pieniądze z "przekształconych" przedszkoli do wydatków na nazwijmy to.. projekty drogowe. Nie cofną się przed niczym i nikim ponieważ wydali pieniądze których z innego źródła po prostu nie pozyskają :-/

 • 6 lat temu | ocena +29 / -2

  kaya

  Gruchalskiemu nauczyciele już nie są potrzebni, więc się na nich wypiął! Byli mu potrzebni do wspomagania gdy był dyrektorem! I z takimi honorami go żegnali A on teraz się sprzedał! Wstyd!

 • 6 lat temu | ocena +26 / -0

  ~n

  "Uczył jak likwidować szkoły"- bardzo trafnie to burmistrz powiedział.

 • 6 lat temu | ocena +24 / -4

  Pusta beka

  Maćkowioczka znowu się popisała :)

 • 6 lat temu | ocena +16 / -0

  zielony

  Których radnych nie ma na dzisiejszej sesji? Prosimy także o podanie jak głosowali poszczególni radni ?!

 • 6 lat temu | ocena +8 / -17

  zo-mo

  Marjan dziadu dawaj czadu!!! hehehhehehehehhehehe

 • 6 lat temu | ocena +11 / -46

  Wilkowyjak

  Przecz z Dworzokiem i szkołą straconych szans!!!

 • 6 lat temu | ocena +8 / -40

  Wilkowyjak

  Chcemy przekształceń!!! Wybraliśmy rozwój!!!

 • 6 lat temu | ocena +9 / -54

  Wilkowyjak

  Brawo Panie Burmistrzu. Wybraliśmy Pana więc prosimy zrobić wreszcie porządek w Jarocinie oraz całej Gminie Jarocin. TAK TRZYMAĆ!!!

 • 6 lat temu | ocena +17 / -1

  zielony

  Ciekawe co zrobi dzisiaj koalicjant Pawlickiego - PSL?

 • 6 lat temu | ocena +36 / -2

  A P KACZMAREK

  ROZWÓJ JAROCINA TO NIBY OBIECAŁ OPALONY a jesli dziś radni zagłosują za likwidacją prace straci kilkadziesiąt osób wożnych,, kucharek,dostawców,nauczycieli.a razem z nimi ucierpią ich rodziny czyli lekko licząc jakieś od 200do 300 osób to jest rozwój ty kłamco a wy radni jesteście jeszcze głupsi od swego skazanego wodza

 • 6 lat temu | ocena +11 / -44

  DEMOKRATA

  W Wilkowyi trzeba zrobić porządek .POPIERAMY!!!!!!MIESZKANCY!!!!!!!! Nauczyciele bronią własnego interesu.A gdzie jest ten Pan co szkołe w Wilkowyi doprowadzimy do agonii .Ponoć sie rozchorował jak Stanisław ?Teraz.biorą kasę za frri od państwa i knują jak się pozbyć wybranego przez naród Burmistrza.

 • 6 lat temu | ocena +28 / -3

  pobudka

  Radni ostatnia szansa żebyście się obudzili i opamiętali! większość mieszkańców nie chce likwidacji przekształcenia przedszkoli oraz szkół!

 • 6 lat temu | ocena +23 / -1

  EL

  wprowadzenie ruchu na rynek to referendum a dużo ważniejsza sprawa, czyli przyszłość dzieci i ich poziom edukacji to bez referendum ? Kto był za referendum na temat wprowadzenia ruchu na rynek ???

 • 6 lat temu | ocena +27 / -0

  jarocinianka

  Mały, z kim ty ten temat konsultowałeś, bo na pewno nie z nami, rodzicami. Ty do nas mówiłeś. To nie były żadne konsultacje...REFERENDUM! DOŚĆ IGNORANCJI ZE STRONY WŁADZY I BEZRADNYCH RADNYCH!

 • 6 lat temu | ocena +24 / -1

  bum

  I tak zrobi co chce! nie liczy sie z nikim! nie jestem z tej Gminyale mam nadzieje ludzie beda pamietac przy referendum lub za 3 lta co zrobil! I pokaza kto rzadzi bo przez 3lata jeszcze wiele krzywdy zrobi! ile ludzi stracilo prace! masakra tych oszczednosci mieszkancy nigdy nie zobaczycie,chyba ze u kogos w kieszeni!

 • 6 lat temu | ocena +23 / -1

  x

  Spółdzielnie i stowarzyszenia są w waszych kieszeniach a głównie w jednej rumuńskiej?

 • 6 lat temu | ocena +35 / -5

  U W A G A !!! Widzimy się w Ratuszu !!!

  Widzimy się w Ratuszu :) Mamy demokrację :) Nie będzie nam grupka przekupnych za stanowiska kukiełek rządzić pod dyktando chorego na prywatny zysk byłego skazańca !!!

 • 6 lat temu | ocena +45 / -3

  WOLNY

  NO TO REFERENDUM PEWNE JAK NIC BO TE BUFONY NIE ZREZYGNUJĄ Z POMYSŁU TEGO KURDUPLA I OPALONEGO !!!!!!