Reklama

Samorządy mogą dostać pieniądze z "Deszczówki"

Opublikowano: 18 czerwca 2020 11:19
Autor:

Samorządy mogą dostać pieniądze z "Deszczówki" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Rozpoczęła się realizacja samorządowego programu "Deszczówka", umożliwiającego pozyskanie środków na gromadzenie wody opadowej.Województwo wielkopolskie od kilku lat nawiedzają silne i długotrwałe susze. Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchomił program "Deszczówka" umożliwiający pozyskanie dofinansowania na budowę instalacji gromadzenia i późniejszego wykorzystania cennych wód opadowych.

 

Samorządowy program „Deszczówka” to inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który wprowadza możliwość uzyskania dofinansowania na realizację inwestycji związanej z gromadzeniem wody deszczowej. Program skierowany jest do samorządów terytorialnych oraz podległych im jednostek.

 

Celem programu pn. "Deszczówka" jest retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej obiektów służących celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym lub przeciwpożarowym na terenie województwa wielkopolskiego.

 

- Samorządowy program ”Deszczówka” daje możliwość zagospodarowania wód opadowych, które bardzo często bezpowrotnie odprowadzane były do gruntu lub cieków i zbiorników wodnych bez wcześniejszego ich zretencjonowania. (...) Pokrycie do 70% procent planowanej inwestycji związanej z gromadzeniem wody opadowej to ogromne wsparcie i zachęta dla samorządów na budowę pojemnych systemów magazynowania i późniejszego wykorzystania zebranej deszczówki, która wykorzystana w okresie suchym złagodzi brak opadów

 

- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Środki zaplanowane na realizację tego zadania to 2 mln zł. Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 70 % poniesionych, udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, które zostały ujęte we wniosku, jednak nie więcej niż 50 tys. zł. Pozostała kwota zadania musi być zabezpieczona przez wnioskodawcę. Nabór wniosków potrwa do 17 lipca.

Co obejmuje dofinansowanie?

Zadania inwestycyjne polegające na zbudowaniu systemu magazynowania wody (podziemnego lub nadziemnego) opadowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zastosowanie (zbiorniki magazynujące wodę systemy rozprowadzające i nawadniające).

Do kosztów kwalifikowanych zalicza się m.in.: zakup zbiornika magazynującego wodę, wykonanie usług budowlanych, zakup materiałów budowalnych, wykonanie systemów rozprowadzających wodę i nawadniających wraz z sterownikami czy zakup materiałów do wykonania systemów nawadniających.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Dieter Bohlen

    komentarz 0 0 PJA 21825. O 1.30 w nocy jezdzi po Jarocinie i zrywa plakaty wyborcze trzaskowskiego. Widzialem cie na skrzyzowaniu kolo jarkonu .

  • rok temu | ocena +1 / -2

    sens?

    Ile w tej wiadomosci jest pożytku dla szarego mieszkanca ? Dla kogo jest ten portal ?