Reklama

Rolnicy będą mogli bezpłatnie oddać folię do utylizacji

Opublikowano: 2 lipca 2020 16:40
Autor: Elżbieta Rzepczyk

Rolnicy będą mogli bezpłatnie oddać folię do utylizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Gospodarze sygnalizowali, że nie mają gdzie zutylizować folii rolniczych.

 

 

Był nawet taki okres, że firmy nie odbierały jej nawet za odpłatnością. Rolnicy zwracali się z tym problem do władz samorządowych Kotlina.Wójt twierdził, że zrobi wszystko, aby pomóc producentom rolnym. Pod koniec ubiegłego roku kotliński samorząd przystąpił do programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wtedy konieczne było przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych. Teraz samorząd pozyskał dofinansowanie na ich utylizację.

 

 

Do gminy trafi dotacja w wysokości 22.500 zł. Za te środki do recyklingu ma trafić 45 ton odpadów: folię rolniczą, folię po balotach sianokiszonek, siatki do owijania balotów, worki po nawozach, sznurki rolnicze, opakowania big bag.

 

O terminie i miejscu przekazaniu odpadów rolnicy zostaną poinformowani przez samorząd.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -3

    MłodyJarociniak

    I pewnie firma Jopek bedzie odbierać folie tak jak w gminie Żerków odbierała...