Reklama

Rewitalizacja Jarocina. Rynek w przebudowie

Opublikowano: 29 kwietnia 2020 15:02
Autor:

Rewitalizacja Jarocina. Rynek w przebudowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Na rynku od kilku tygodni trwają intensywne prace modernizacyjne związane z rewitalizacją śródmieścia. Budowa kanalizacji sanitarnej trwa również na innych ulicach.

 

 

Prace modernizacyjne w centrum Jarocina przebiegają zgodnie z planem. Początkowe obawy, czy tak będzie w obliczu ograniczeń związanych ze stanem epidemii panującej w kraju, okazały się niesłuszne. Gdzie możemy teraz spotkać ekipy wykonawcy?

 

 

W tym roku inwestycja obejmie swoim zasięgiem 20 ulic, w tym rynek. Jako pierwsza modernizowana została ulica św. Ducha - od rynku do ul. Poznańskiej. Następnie Wodna, Szpitalna i Wolności. Intensywne prace trwają też na rynku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

 

Modernizacja związana jest z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Gmina postanowiła przy okazji projektu przeprowadzić kompletną rewitalizację śródmieścia. Prace mają się zakończyć do kwietnia 2022 roku. W tym czasie wymieniane i zakładane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza, gazowa, elektryczna.

 

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone.

 

 

Docelowo całość inwestycji obejmie następujące ulice:

 

Rynek, Kościelna, św. Ducha (od rynku do rzeki Lipinki), Targowa, Łąkowa, Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalna, Śródmiejska, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąska, Mała, Krótka, Paderewskiego (od Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławska (od rynku do wysokości budynku nr 65).

 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA RYNKU I OKOLICZNYCH ULICACH

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.