Reklama

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac

Opublikowano: 19 kwietnia 2021 17:00
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac - Zdjęcie główne

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac na jednej z ważniejszych ulic w mieście.

Reklama

Od ponad roku w śródmieściu Jarocina trwa wymiana wszystkich sieci podziemnych. Inwestycja, która swoim zasięgiem obejmie 20 ulic i potrwać do kwietnia 2022 roku.

W tym czasie wymieniane i zakładane są sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza, gazowa i elektryczna. Poza tym następuje montaż nowego oświetlenia i światłowodu.

Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. A wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania. 

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac i tego, co się zmieni

W związku z tymi robotami wiele ulic w śródmieściu zostało zamkniętych lub zmieniono na nich organizację ruchu. Utrudnienia dotykają kierowców, ale także pieszych i mieszkających tam jarociniaków. Władze miasta zapewniają jednak, że „warto poczekać na efekty, ponieważ centrum wypięknieje i przybędzie w nim zieleni”.

Co się zmieni? Na rynku będzie fontanna, zasadzone zostaną nowe drzewa, wprowadzone różnorodne elementy małej architektury. Wszystko będzie w ciekawy sposób oświetlone.

Niepraktyczne płyty chodnikowe zastąpi nowa, najlepszej jakości nawierzchnia dopasowana do koncepcji przebudowy śródmieścia. Ułatwi to poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, ludziom starszym oraz rodzicom z wózkami.

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac - mowa jest o czerwcu

Jedna z ulic objętych przebudową jest Śródmiejska. I to w związku z tą ulicą podano już pierwsze, konkretne terminy zakończenia prac.

I tak do końca czerwca wymieniona zostanie tam sieć gazowa, położony będzie światłowód i zamontowane nowe oświetlenie. Chodniki ma pokryć kostka a na jezdni wylana zostanie pierwsza, wiążąca warstwa asfaltowa.

Warstwa ścieralna położona zostanie po podłączeniu wszystkich budynków do kanalizacji sanitarnej.

Rewitalizacja centrum Jarocina. Są pierwsze zapowiedzi zakończenia prac jednego z etapów inwestycji

A burmistrz Adam Pawlicki zapewnia:

- Robimy wszystko z głową. Chcemy, żeby to, co jest wbudowywane pod ziemią: rozdzielona kanalizacja i pozostałe sieci wystarczyły na wiele lat, na tak długo, jak nowe drogi, zieleń i miejsca parkingowe, które niebawem się tu pojawią.

Po Śródmiejskiej i przyległych ulicach w kierunku Wojska Polskiego roboty rozpoczną się na ulicach Wrocławskiej, Kilińskiego i przyległych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Sebek821

    Wszystko ok, tylko po lewej stronie idąc w stronę rynku chodnik jest tak wąski ze ciężko przy ogrodzeniach posesji minąć się dwóm osobom, myślę że dwie panie z wózkami nie mają szans, chyba zabrakło wyobraźni, zresztą Jeszcze kopia coś przy wolności więc pewnie trochę to jeszcze potrwa