Reklama

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym - Zdjęcie główne

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni jarocińskiej opozycji ponownie złożyli wniosek o sesję w trybie nadzwyczajnym. W poprzednim popełnili błąd, który wyeliminował ważny punkt z programu sesji.

Reklama

Od dłuższego czasu między burmistrzem Adamem Pawlickim, jego zastępcą Bartoszem Walczakiem i radnymi z popierającego ich klubu Ziemi Jarocińskiej a miejską opozycją poważnie iskrzy.

Utarczki słowne w czasie posiedzeń rady miejskiej, to tylko niewielka, choć najbardziej widowiskowa część tego konfliktu.

Opozycyjni radni bardzo dokładnie przyglądają się poczynaniom władz gminy i szczegółowo analizują dokumenty dotyczące samorządowego majątku. Efektem tych działań są kolejne zgłoszenia do prokuratury podejrzeń popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli gminnej władzy i urzędu miejskiego.

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o sesję w trybie nadzwyczajnym. Koplejna odsłona konfliktu

W tle tego nasilającego się konfliktu odnotować należy także ostatnią zmianę diet radnych. Zmniejszenie uposażenia dotknęło wszystkich rajców, ale tych z opozycji najbardziej dotkliwie - w skrajnym przypadku zmniejszenie diety nastąpiło z 2.013.10 zł do 503 zł.

Kolejną odsłonę wzajemnych stosunków można było zaobserwować podczas ostatniego posiedzenia rady miejskiej.

Wniosek o zwołanie obrad w trybie nadzwyczajnym zgłosili radni opozycji. W programie znalazł się punkt, w którym adwersarze władz chcieli usłyszeć od burmistrza Adama Pawlickiego wyjaśnienie spraw, które zostały poruszone w telewizyjnym programie TVP 1 „Alarm”.   

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o sesję w trybie nadzwyczajnym. W pierwszym popełnili błąd 

Niestety, we wniosku o zwołanie sesji wkradł się błąd. Autorzy na początku posiedzenia, które odbyło się w poniedziałek - 19 kwietnia, próbowali sprostować pomyłkę. Ich wniosek o dokonanie autopoprawki został jednak większością głosów radnych Ziemi Jarocińskiej odrzucony.

Kiedy realizując program sesji, radni przystąpili do procedowania punktu, dotyczącego wyjaśnień burmistrza, głos zabrał jego zastępca Bartosz Walczak.     

- 4 kwietnia to niedziela wielkanocna. Z informacji, które my mamy z programu telewizyjnego wynika, że o 20.10 nie był emitowany program „Alarm”. Tego dnia o tej porze była prezentowana prognoza pogody. W związku z tym w tym punkcie nic więcej do dodania nie mamy - stwierdził wiceburmistrz Walczak.

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o sesję w trybie nadzwyczajnym. Po raz drugi wzywają burmistrza do wyjaśnień 

Okazuje się, że błąd we wniosku o zwołanie sesji, który na początku posiedzenia chciała sprostować opozycja, dotyczył daty emisji programu „Alarm” - wnioskodawcy podali 4 kwietnia zamiast 12 kwietnia.

Dlatego prawie natychmiast wniosek został ponowiony. A przewodniczący Rajmund Banaszyński kolejne obrady - również w trybie nadzwyczajnym - wyznaczył na wtorek - 27 kwietnia, początek o godzinie 15.30 za pośrednictwem łączy internetowych.  

Radni opozycji po raz drugi wnieśli o to, aby „burmistrz Jarocina przedstawił informację na temat inwestycji gminy Jarocin i gminnych spółek przygotowywanych oraz przeprowadzanych w latach 2015-2021, których realizacja wiąże się z podniesieniem wartości nieruchomości będących prywatną własnością burmistrza Adama Pawlickiego, a także prowadzonych prac planistycznych dla obszarów, na których znajdują się nieruchomości stanowiącej prywatną własność burmistrza Adama Pawlickiego”.

W programie przewidziana jest także dyskusja na temat tej informacji.

Z naszych informacji wynika jednak, że do przedstawienia tej informacji może nie dojść po raz drugi, ponieważ burmistrz Adam Pawlicki przebywa dzisiaj  na delegacji w Warszawie. 

Radni jarocińskiej opozycji ponowili wniosek o sesję w trybie nadzwyczajnym. W programie taże apel  

Radni chcą się także dowiedzieć jakie wnioski w latach 2020 i 2021 składała gminy Jarocin do programów dotacyjnych, a w szczególności do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przewidziane jest również głosowanie radnych nad zmianami w składzie komisji rewizyjnej oraz apelem do premiera w sprawie przyznania gminie Jarocin 3,3 miliona złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie „Budowa przedszkola w Siedleminie”.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  ijo

  I jak tam, burmiś wytłumaczył się z tego jak załatwia prywatę za publiczne miliony?

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

  cała nasza opozycja

  Radni jarocińskiej opozycji złożyli wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym po czym na tej sesji gadali o wyprawie na marsa.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  dlaczego

  zapytano o nieruchomości prywatne tylko burmistrza ? A urzędnicy i pracownicy spółek miejskich ?

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -4

  Zorro

  Może czas zająć się opozycją poczytać ich oświadczenia majątkowe czy wszystko jest ok? Skąd mają pieniądze ile zarabiają i jakie to są posady. Myśle że sporo by się mogło wyjaśnić w kwestii "niezależności" pewbych osób

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

  Milo

  Opozycja pisze do prokuratury i do cba a Pawlicki nadal rządzi to jak to jest wasze donosy są wyssane z palca czy jak jeśli nadal jest burmistrzem wytłumaczy mi to ktoś?

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -3

   Parasol ochronny .... Jeszcze.

   Minister Ziobro czeka na sygnał.

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Mmn

  Pan burmistrz jest poza zasięgiem w Korei

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -4

   ufo

   w Północnej szuka inwestorów?

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -4

  Roman

  Co to da - wścieknięty Pawlicki zwyzywa od najgorszych radnych i resztę "działaczy" którzy nie są na jego postronku, oskarży ich o działanie na szkodę gminy itp itd stłamszeni radni przyklasną, tzw wiceburmistrz się uśmiechnie szeroko ewentualnie wygłosi jakaś odezwę a sprawy będą się toczyły jak się toczą....ot co Jarocin

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -3

  Jacek

  Będzie transmisja w internecie?