Reklama

Prawomocny wyrok: Starosta przegrał po raz drugi

Opublikowano: 19 listopada 2010 10:29
Autor: Bartek Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wyrok sądu, który uznał, że starosta Stanisław Martuzalski rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o swoim zastępcy Przemysławie Musielaku już prawomocny. Sąd apelacyjny oddalił skargę Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Obywatelskie ZJ.  

Odwołanie od postanowienia Sądu Okręgowego w Kaliszu rozpatrywała apelacja łódzka. - Skarga została oddalona w całości - poinformowano portal w sekretariacie I Wydziału Cywilnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
W poniedziałek do kaliskiego sądu trafił pozew KW Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska,  z którego startuje Przemysław Musielak. Wszystko po tym, jak w periodyku wyborczym finansowanym przez Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Obywatelskie ZJ, którego liderem jest Stanisław Martuzalski, ukazał się materiał "Dość kłamstw, półprawd i manipulacji!!!". Sąd uznał, że zawarte w publikacji informacje, iż przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego zostało zakończone po wyznaczonym terminie „na skutek nieprofesjonalnych i nieterminowych działań wicestarosty” są nieprawdziwe.    
Wyrok jest prawomocny. Lider Porozumienia Obywatelskiego ZJ będzie musiał zapłacić za sprostowanie w mediach i przeprosić swojego dotychczasowego zastępcę.
(nba)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 lat temu | ocena +3 / -3

  Gość

  Odpowiedzi na pytania proszę zabrać na wybory ?

 • 10 lat temu | ocena +4 / -4

  Gość

  7.Kto widział na stronie internetowej program wyborczy kandydata niezrzeszonego ?<br />8.Który z kandydatów na burmistrza, wskazywał na innego kandydata na bilbordzie przy obwodnicy ?<br />9.Który z kandydatów na burmistrza wygląda lepiej na plakatach obecnie niż w czasie poprzedniej kampanii i w rzeczywistości i w jakim programie się to robi ?<br />10.Dlaczego Quiz w Japi ma 10 pytań ?

 • 10 lat temu | ocena +4 / -4

  Gość

  Zgadywanka przedwyborcza<br />1.Który z kandydatów każe zdzierać plakaty wyborcze konkurencji ?<br />2.Który z kandydatów, bez poparcia partii, ma tylko średnie wykształcenie ?<br />3.Który z kandydatów nie podał do sądu przeciwników za twierdzenie, że należy do partii ?<br />4.Który z kandydatów na radnego powiatowego czytając Quiz w Japi zrobił się czerwony jak burak z radości ?<br />5.Który z kandydatów na burmistrza , tylko w ramach kampanii, potrafi śmiać się ze swojej opalenizny ?<br />6.Który z kandydatów na Burmistrza, tak jak prezydent Kwaśniewski, chudnie przed wyborami ?

 • 10 lat temu | ocena +7 / -5

  Gość

  No cóż,kłamstwo ma krótkie nogi.