Reklama

Prawdziwa rewolucja w miejskim parku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 21 czerwca 2020 14:13
Autor: Anna Konieczna

Prawdziwa rewolucja w miejskim parku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W miejskim parku w Jarocinie cały czas trwają intensywne prace. Zmianie poddawany jest niemal każdy zakątek tego miejsca. Jak to wygląda - zobacz w naszej galerii ZDJĘĆ.

 

Intensywne prace prowadzone sa między innymi za pałacem Radolińskich. Do tej pory teren ten był niedostępny dla mieszkańców. Po zakończeniu modernizacji to się zmieni i będzie można podziwiać tam historyczny układ ścieżek, który jest właśnie odtwarzany.

 

[harcerze potrzebują wsparcia - zobacz, jak im pomóc TUTAJ]

 

Poza tym będzie wtedy można zobaczyć z bliska jedne z najcenniejszych drzew w parku: największy klon polny, dąb szypułkowy czy przepiękne buki.

 

Ścieżki zostaną wykonane z nawierzchni naturalnych - przepuszczalnych. Kruszywa kamienne, które są głównym materiałem wykorzystywanym do budowy tego typu nawierzchni spowodują, że ścieżki nie będą zalane przez wodę deszczową.

 

[już wkrótce ruszy remont wnętrz pałacu Radolińskich - więcej szczegółów TUTAJ]

 

- Z racji historycznego charakteru parku przy nawierzchniach przepuszczalnych zamiast betonowych krawężników wprowadzane zostaną obrzeża stalowe, co oddaje charakter historyczny parku - zaznacza Marzena Jeleniewska - Jankowska.

 

Na południowym tarasie zagospodarowany zostanie ogród różany. Posadzone tam będą róże „Matador”, szałwia i bukszpanowe żywopłoty, a sezonowo wystawiane będą rośliny w donicach. Nowe nasadzenia i łąki kwietne planowane są także w całym parku.

 

Wykonanie tej inwestycji dofinansowane zostało ze środków unijnych i jest częścią dużego projektu „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery i zieleń przyuliczną”, który od ponad 2 lat jest wykonywany przez gminę Jarocin.

 

[jest termin rozpoczęcia budowy nowego amfiteatru w Jarocinie - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Prowadzone prace można obserwować przy drodze prowadzącej od pałacu do ulicy Poznańskiej, wzdłuż bloku - dawnej gorzelni.

 

- Tu została rozebrana nawierzchnia asfaltowa, murek, który oddzielał drogę od dużego stawu oraz metalowe ogrodzenie oddzielające drogę od strony małego stawu - zapewne pozostałości z lat 70-tych - informuje Marzena Jeleniewska - Jankowska, kierownik referatu zieleni miejskiej w jarocińskim magistracie.

 

 

W tym miejscu wykonana już została nawierzchnia z kostki granitowej. Ten sam materiał wykorzystano na ścieżce biegnącej od bloku do Skarbczyka.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +9 / -0

  Rafał T.

  Mam pytanie do przedstawicieli Urzędu. Czy w Urzędzie jest osoba odpowiedzialna za inwestycje w naszym parku? Czy ktoś może napisać co się stało z nasadzonymi dębami, które nie wypuściły liści w tym roku, prawdopodobnie uschły? Czy jest gwarancja na nasadzenia?

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Rozwój na raty

  Na rynku też miała być Rewolucja a instalacja gazowa zostaje stara.

 • rok temu | ocena +6 / -2

  pieśni pochwalne w pustkę

  temat zastępczy w obliczu bezrobocia

 • rok temu | ocena +3 / -7

  on the chill

  Jacuś doceń piękno i determinacje władzy wciąż rozwijającego się miasta.Więcej optymizmu

 • rok temu | ocena +7 / -4

  jacekpl

  Kiedy rewitalizacja gospodarki ,nic z kapelusza nie wyskakuje , Salomon nie wyczaruje raju , jedną ustawą nie staniemy się piękni i bogaci , same piękne widoki nie zastąpią pustego talerza . https://i.ibb.co/nR6zBwM/09-20h53m09s342.png https://i.ibb.co/ZHBwrbb/0-05-09-19h54m54s131.png