Reklama

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji

Opublikowano: 4 kwietnia 2021 13:00
Autor: Anna Konieczna | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji - Zdjęcie główne

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji. Masz kłopoty w sprawach prawnych lub z zakresu innych spraw życia codziennego? Możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora.

Reklama

Bezpłatna  pomoc prawna polega na udzielaniu informacji i wskazówek zanim sprawa trafi do sądu.

Do skorzystania z takiej porady kwalifikuje się każdy, kto nie jest w stanie ponieść kosztów takiej pomocy. Z darmowej porady można skorzystać na podstawie pisemnego oświadczenia o braku możliwości opłacenia kosztów odpłatnej usługi prawniczej.

Nieodpłatna pomoc prawna skierowana jest także do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i jest pomocą de minimis. Przed udzieleniem porady prawnej, podmiot ubiegający się o pomoc powinien wypełnić i dostarczyć „Oświadczenie dotyczące pomocy de minimis”. 

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji. Na jaką pomoc możesz liczyć?

W ramach darmowych porad udzielane są informacje o obowiązującym stanie prawnym jego sprawy, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach.

Poza tym uzyska się pomoc w sporządzeniu pisma o zwolnienie z kosztów sądowych lub o ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego albo rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Wszystkie pisma mogą być sporządzane wyłącznie na etapie przedsądowym - nie można liczyć na poprowadzenie sprawy, ponieważ ta forma pomocy nie przewiduje reprezentowania przed sądem.

Przepisy wyłączają przygotowanie pism procesowych w postępowaniach przygotowawczym lub sądowym oraz w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji. Bezpłatną poradę można otrzymać z zakresu:

- prawa pracy
- prawa cywilnego
- ubezpieczeń społecznych
- spraw rodzinnych
- karnych i administracyjnych
- przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej
- prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje:

- spraw z zakresu prawa celnego
- prawa dewizowego i handlowego
- działalności gospodarczej (z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia)

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji. Są jednak ograniczenia

W związku z panującym stanem pandemii i mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa prawnikom i osobom korzystającym z nieodpłatnej pomocy prawnej starosta Lidia Czechak podjęła decyzję o zawieszeniu do odwołania bezpośredniej obsługi we wszystkich punktach na terenie powiatu jarocińskiego - w Jarocinie, Żerkowie, Kotlinie i Jaraczewie.

Porady będą udzielanie wyłącznie przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected]), w godzinach pracy punktów:
- poniedziałek - od 8.00 do16.00
- wtorek - od 8.00 do 17.00
- środa od 8.00 do 16.00
- czwartek od 8.00 do 16.00
- piątek od 8.00 do 16.00

Jednocześnie obowiązują zapisy na porady zdalne pod numerem telefonu: (62) 740-79-22 w godzinach od 8.00 do 15.00 lub przez stronę internetową: http://www.powiat-jarocinski.pl/Rezerwacja_wizyt.html.

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji. Złóż wniosek

Osoba, która chce skorzystać z pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość przed jej udzieleniem powinna złożyć wniosek na adres: [email protected], zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Wniosek można pobrać ze strony:
https://www.powiat jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html

Każdy, kto skorzysta z bezpłatnej pomocy prawnej może anonimowo wyrazić swoją opinię W KARCIE POMOCY - CZĘŚĆ B za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected], listownie: Starostwo Powiatowe w Jarocinie Wydział Administracyjno-Inwestycyjny, al. Niepodległości 10-12, 63-200 Jarocin, z dopiskiem „Nieodpłatna pomoc prawna”.

KARTĘ POMOCY - CZĘŚĆ B można pobrać ze strony internetowej powiatu https://www.powiat-jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html.

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.