Reklama

Pomysłodawca wyprawy „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń” odwiedził Jarocin. Jaki był cel wizyty?

Opublikowano: 5 lutego 2021 14:50
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń”, to wyprawa, którą łączą dwa cele: spełnienie marzeń oraz wsparcie charytatywne dla podopiecznych fundacji. Niedawno pomysłodawca tej niezwykłej akcji odwiedził redakcję „Gazety Jarocińskiej”.

Reklama

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Mateusz Wielgosz, który pochodzi z Lubini Małej w gminie Żerków. Choć na co dzień  mieszka w Szwajcarii, to zamierza zdobyć Wielką Koronę Tatr i objechać wokół Polskę.

Mateusz Wielgosz to człowiek o wielu pasjach i zamiłowaniu do sportów ekstremalnych. Kocha zwierzęta, dlatego zawodowo pracuje z końmi. Wcześniej wypasał w Luksemburgu stado 2 tys. owiec. Lubi też podróże. Z powodu panującej  pandemii koronawirusa i związanych z nią utrudnień, rok temu postanowił odwiedzić swoją babcię, mieszkającą w Lubini Małej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że całość trasy pokonał rowerem. To ponad 1200 kilometrów.

Marzeniem Mateusza było zdobycie Wielkiej Korony Tatr i wyprawa rowerowa wokół Polski. Chciał też, aby ten wyczyn miał charakter charytatywny. Pojawił się pomysł wsparcia dla Fundacji Ogród Marzeń. Zaproponowała to dziennikarka naszej Gazety.  Długo nie trwało, a jego plany zaczęły się powoli realizować. W przedsięwzięciu postanowiła go bowiem wesprzeć wspomniana fundacja oraz Stowarzyszenie RoweLove z Jarocina. Tak zrodziła się idea pod nazwą  „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń".

Wyprawa „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń" potrwa 26 dni. Każdy z nich to indywidualna trasa rowerowa licząca maksymalnie do 151 km. Za nim jednak Mateusz wsiądzie na rower, to najpierw w ciągu 6 dni zdobędzie Wielką Koronę Tatr. We wspinaczce będzie mu towarzyszył kolega.

Ta niezwykła wyprawa przygotowywana jest ze szczególną pieczołowitością. Wszystko po to, aby mogły w niej wziąć udział chętne osoby. Każdy dzień wyprawy to odrębny etap, który jest szczegółowo opracowany. Wkrótce mają ruszyć zapisy tych, którzy zechcą pojechać z Mateuszem. Do wyboru będą pakiety: 1-dniowe, 2-dniowe, 3-dniowe, 4-dniowe i indywidualne.  Szczegóły na ten temat opisane są w wydarzeniu na Facebooku.  Również ze szczegółowym opisem każdej z tras można zapoznać się na portalu jarocinska.pl.

Najważniejszym celem wyprawy jest pomoc podopiecznym Fundacji Ogród Marzeń. Organizatorzy poszukują więc przedsiębiorstwa, które wsparłyby przedsięwzięcie, a przede wszystkim zapłaciły określoną kwotę za przejechaną przez Mateusza trasę. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz gmina Żerków. 

W tym tygodniu Mateusz Wielgosz odwiedził Jarocin. Wszystko po to, aby omówić szczegóły organizacji całej wyprawy „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń”. Rozmowy toczyły się w gronie wolontariuszy Fundacji oraz członków Stowarzyszenia RoweLove. Odbyło się również spotkanie z Michałem Surmą, burmistrzem Żerkowa, który objął patronat honorowy nad wyprawą.

 

Mateusz odwiedził również redakcję Gazety. W studiu nagrany został wywiad, w którym opowiedział o swojej pasji do sportów ekstremalnych i całej wyprawie. Wkrótce zaprezentujemy nagranie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.