Reklama

Pomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarnie

Opublikowano: 21 listopada 2020 15:19
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Koronawirus. Szpital w Jarocinie. Pomoc. COVIV-19. Lekarze. Pielęgniarki. Jarociński szpital od jakiegoś czasu leczy osoby zakażone koronawirusem. Sytuacja, jak w każdej innej lecznicy, nie jest łatwa. W związku z tym ruszyła akcja pomocy i wsparcia dla personelu i pacjentów.

 

Jarociński szpital od 5 listopada ma oddział COVID-owy i 30 łóżek przeznaczonych dla pacjentów wymagających szpitalnego leczenia z powodu zakażenia koronawirusem.

 

Okazuje się, że pacjenci powinni pić dużo wody - szpital potrzebuje ponad 1.000 butelek na 10 dni. Dlatego pojawił się apel o dostarczanie jej do lecznicy.

 

Odzew był natychmiastowy i przerósł oczekiwania organizatorów. Poza wodą do szpitala trafiły także sprzęt - 4 respiratory podarowane przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego oraz kardiomonitory od wojewody wielkopolskiego. Poza tym dostarczone zostały środki ochrony dla personelu i pacjentów.

 

Do akcji pomocy włączyły się również dwie jarocińskie kawiarnie - Filmowa i Cafe Klimat.

 

„Dostarczamy całodobowe posiłki dla tych, którzy są na pierwszej linii walki, czyli prawnikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddziału COVID oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego”

 

 

Kierownictwo jarocińskiej lecznicy wystosowało podziękowania do wszystkich darczyńców. Jednocześnie jednak prezes Henryk Szymczak zwrócił się z prośbą o wsparcie na zakup kolejnego, niezbędnego sprzętu [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Nie rozumiem tych apeli o wodę

  20 pacjentów za 630 zł. 6 pacjentów pod respiratorem za 1154 zł. razem 20.000 na dobę. 600.000 na miesiąc. To nie pozwala zakupić wody przez szpital za 3.000 na miesiąc?

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Jesteśmy uratowani. Jesteśmy w dobrych rękach

  Kolekcjonerka sweetfoci i specjalistka od apelowania.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Nie rozumiem tego zarządu powiatu

  Gdyby ta woda dostarczana do szpitala była oddolną inicjatywą, to wszystko byłoby ok. Ludzie chcą pomagać i należy się im wielki szacunek za to. Ale jeśli o wodę apeluje starosta Lidia Czechak, reprezentujący jednocześnie właściciela szpitala to może to wywoływać strach w społeczeństwie, pacjentach aktualnych i przyszłych że w szpitalu brak pieniędzy nawet na wodę która kosztuje 3.000 na miesiąc. To tym bardziej pewnie może brakować na leki, kroplówki które kosztują już nie kilka a kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy. Dla mnie jest to skrajna nieodpowiedzialność. Co ludzie mają sobie pomyśleć? Tym bardziej że starosta dysponuje budżetem powiatu idącym w kilkadziesiąt milionów. Po co ta szopka z wodą za 3.000?

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Cxyz

  Rozumiem że pacjenci którzy trafiają do oddziału covidowego mają zapewnione materace odleżynowe, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe. Kroplówki i leki takie same jak stosowane na Szwajcarskiej w Poznaniu etc. A personel jest zabezpieczony w środki ochrony osobistej zapewniające bezpieczeństwo.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  3,5 mln z NFZ co miesiąc dla szpitala w Jarocinie

  Brawo dla darczyńców. Żółta jeśli nie czerwona kartka dla zarządu powiatu i zarządu szpitala, że nie jest w stanie zapewnić podstawowych środków jak woda i musi apelować do społeczeństwa.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

  heniu na chorobowym i ma w d. wszystko

  szukanie wody dla szpitala to jaaś porażzka. Jak w szpitalu nie ma wody zdatnej do poicia to powinni szpital zamknąć natychmiast !

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

  Ja

  Ale myśle że posiłki do szpitala sa dostarczane pracownikom a nie prawnikom .

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  jacekpl

  nie łóżek więcej potrzeba ,tylko wiedzy by nie trafić na łózko z CO19 dla widzących jeszcze tekst https://i.ibb.co/Wf2gpXT/15-49-38.png