Reklama

Po niecodziennym odkryciu w Nowym Mieście powstała książka. Zobacz, gdzie możesz ją kupić i to z imienną dedykacją

Opublikowano: 25 stycznia 2021 12:22
Autor: Karina Muszalska | Zdjęcie: Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto

Po niecodziennym odkryciu w Nowym Mieście powstała książka. Zobacz, gdzie możesz ją kupić i to z imienną dedykacją | foto Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw otworzyli kryptę i dokonali niecodziennego okrycia. Teraz wydano ważną książkę o kościele w Nowym Mieście. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą wydała książkę o historii kościoła i dworu w Nowym Mieście. Możesz ją zakupić i to z imienną dedykacją.

Reklama

Książka nosi tytuł „Dzieje kościoła pw. Św. Trójcy oraz dworu w Nowym Mieście nad Wartą”. Jej autorami są Dariusz Andrzejczak, archeolog, który prowadził badania w miejscowym kościele oraz Witold Miedziak. Który specjalizuje się w architekturze kościołów gotyckich. To przede wszystkim monografia nowomiejskiej świątyni.

Kilka miesięcy temu na łamach naszej Gazety ukazał się wywiad z Dariuszem Andrzejczakiem. Opowiedział o skrywanych tajemnicach kościoła w Nowym Mieście.

Książka nie mogłaby powstać gdyby nie specjalne dofinansowanie. To nowomiejska biblioteka przygotowała i złożyła projekt, który został pozytywnie rozpatrzony. Pieniądze, które pozyskano na książkę, pochodzą z Funduszu Promocji Kultury przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Niezwykłego odkrycia dokonano we wrześniu 2019 roku w nowomiejskim kościele. Co, się okazało po otwarciu krypty i zajrzeniu do środka?

W ramach promocji książki „Dzieje kościoła pw. Św. Trójcy oraz dworu w Nowym Mieście nad Wartą” przewidziane są spotkania z twórcami publikacji oraz z prof. UAM dr hab. Marcinem Ignaczakiem, autorem przedmowy i  dr. Tomaszem Ratajczakiem, recenzentem.

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto przyjmuje zapisy osób zainteresowanych zakupem książki "Dzieje kościoła pod wezwaniem św. Trójcy oraz dworu w Nowym Mieście nad Wartą". Każda z nich będzie miała wypisana imienną dedykację, którą wpiszą autorzy podczas spotkania w bibliotece.

Wszyscy zainteresowani muszą skontaktować się z nowomiejską biblioteką lub filią w Boguszynie. Cena książki to 50 zł. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +13 / -0

    Krytyk

    Z definicji monografia jest pełna...