Reklama

Odpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe Miasto

Opublikowano: 13 stycznia 2021 12:04
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Odpady wielkogabarytowe. Zobacz, kiedy odbiorą je w gminie Nowe Miasto. Urząd wyznaczył dwa terminy w 2021 roku na odbiór odpadów wielkogabarytowych.

 

 

Nowomiejska gmina nie posiada jeszcze Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko jednak wskazuje, że ta sytuacja się zmieni. Urząd już rozpoczął przygotowania do utworzenia PSZOK-u. Czytaj Tutaj.

 

 

To nie jedna inwestycja przewidziana w gminie Nowe Miasto. W ostatnim czasie ogłoszono również przetrag na modernizację boiska przy nowomiejskiej szkole. Czytaj Tutaj. 

 

 

Do czasu powstania wspomnianego PSZOK-u mieszkańcy gminy będą mogli pozbyć się problematycznych śmieci w wyznaczonych terminach. Co będzie można oddać?

 

 

Odpady wielkogabarytowe to przede wszystkim meble, kanapy, fotele, krzesła, dywany itp. Oprócz tego będzie również odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

 

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Nie można samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń, ponieważ demontaż musi być przeprowadzony w bezpiecznych warunkach. Co można, więc oddać?

 

 

Odpady wielkogabarytowe

Odbierane: Stoły, szafy, krzesła, sofy, pufy, tapczany, dywany, wykładziny również z linoleum, wózki dziecięce, materace, pierzyny, sieci na pranie, rowery, zabawki dużych rozmiarów (niemieszczące się do pojemnika na odpady zmieszane)

Nie zostana odebrane: Części budowlanych, paneli plastikowych, rolet, ram okiennych, rur PCV, drzwi i sanitarnych (brodzików, pryszniców, baterii łazienkowych, desek sedesowych, umywalek, spłuczek, wanien, itp.), części samochodowych tzn. zderzaków, kołpaków, plastików z samochodu itp., odpadów ogrodowych np. węże gumowe, doniczki oraz opon.

 

 

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Odbierane: Wszelkiego rodzaju zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny kompletny tzn. lodówki, pralki, zamrażalki, telewizory, komputery, monitory, odkurzacze, suszarki, lokówki, latarki, żyrandole itp.

Nie zostana odebrane: Sprzętów zdekompletowanych tzn. pozbawionych silników, agregatów itd., pozostałości po sprzęcie elektrycznym i elektronicznym np. plastikowych części, drzwi po lodówkach itp.

 

 

Zużyte opony (o średnicy do 1 metra)

Odbierane: Zużyte opony (do średnicy 1 metra), pochodzące z terenu nieruchomości zamieszkałych w Gminie Nowe Miasto nad Wartą.

Nie zostana odebrane: W ramach darmowego odbioru zużytych opon nie będą przyjmowane odpady m.in. od właścicieli warsztatów samochodowych i zakładów wulkanizacyjnych. Przedsiębiorcy prowadzący tego rodzaju działalność powinni we własnym zakresie przekazywać, pozostawione przez klientów, opony do firm specjalizujących się w utylizacji takiego odpadu.

 

 

Na terenie gminy Nowe Miasto problematyczne odpady będą odbierane w dwóch terminach. Pierwszy został wyznaczony na 26 marca 2021 roku. Kolejna akcja zostanie przeprowadzona dopiero 13 listopada. Dodatkowo wyznaczono na 30 marca 2021 roku termin zbiórki zużytych opon, ale tylko tych o średnicy do 1 metra. Do obowiązku mieszkańców nalezy tylko wystawić odpady rano przed godz. 7.00.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  SZCZERY

  Na..uj mi informacja o jakimś nowym mieście?! Kiedy tobedzie w Jarocinie pismaki?!!

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  bo nie wiem

  Kiedy będą zbierać takie odpady w Jarocinie, bo zdaje się, że zaprzestano takich zbiórek. I potem się dziwią, że ludzie wyrzucają, gdzie popadnie.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Ja

  Szkoda ze wycofano takie zbiurki na terenie gminy jarocin a kasę biorą normalnie pewnie na nowy pomnik gmina zbierała

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  dziecię elfów

  ważne że "zamrażalki" będzie można oddać ;)

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Kol

  Z problematycznymi odpadami to mieszkaniec zostaje sam. Większość trzeba samemu dostarczyć ,a płaci się za wywóz śmieci. Odbierane są odpady na których idzie coś zarobić.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Kol

  Z problematycznymi odpadami to mieszkaniec zostaje sam . Płaci za wywóz śmieci ,a większość nie jest odbierana bo trzeba je samemu dostarczyć. Na tym co idzie kasę zarobić to odbierają.