Reklama

Obwodnica Jarocina oddana. Teraz planują przebudowę całej S11

Opublikowano: 19 maja 2018 14:19
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Po oddaniu do użytku nowej obwodnicy Jarocina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje budowę kolejnych odcinków drogi S-11.

 

Inwestycja jest na etapie przygotowawczym. W związku z tym GDDKiA razem ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie zorganizowało spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli gmin Jarocin i Kotlin dotyczące „Studium korytarzowego drogi S-11”. W programie znalazły się między innymi informacje na temat planowanego przebiegu korytarzy S-11 na terenie każdej z gmin.

[o konsekwencjach budowy obwodnicy Jarocina - rzeczytasz TUTAJ]

O postępie prac przygotowawczych do budowy S-11 była także mowa w trakcie obrad Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S11”, w którym uczestniczył starosta jarociński Teodor Grobelny.

Budowa drogi S-11 została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Stanowi jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących północ z południem naszego kraju (Kołobrzeg - Bytom). W większości ma przebiegać po obecnej drodze krajowej nr 11.

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S 11” powstało w lipcu 2006 r. Podstawowym celem jest doprowadzenie do budowy drogi ekspresowej o długości 550 km przebiegającej przez 4 województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie. Aktualnie do stowarzyszenia należy 57 członków i sympatyków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -2

    Bogusław

    Może GJ zainteresowałaby się dlaczego na odcinku obwodnicy równoległym do Maratońskiej nie ma ekranów akustycznych lub nie zrobiono głębszego wykopu, przez co na Bogusławiu jest głośniej niż wtedy, kiedy ciężarówki jeździły Poznańską.

  • 3 lata temu | ocena +12 / -2

    abc

    "Obwodnica Jarocina oddana. Teraz planują przebudowę całej S11", powinno być (...) planują budowę całej S11", bo jak można przebudować coś, czego nie ma...