Reklama

Nowy budżet gminy Żerków. Trzeba pożyczyć prawie 8 mln zł

Opublikowano: 10 grudnia 2010 12:50
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

  Projekt budżetu gminy Żerków na 2011 r. zakłada prawie 8 mln zł deficytu, na pokrycie którego gmina będzie musiała zaciągnąć pożyczkę.   Obecne zadłużenie Żerkowa wynosi 713.950 zł - w tym 319.250 zł kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który w marcu przyszłego roku powinien zostać umorzony. - Te 8 milionów to jest kwota, którą my zakładamy na chwilę obecną. Ona na pewno ulegnie zmniejszeniu, choćby ze względu na nadwyżkę budżetową z tego roku. Nie mogliśmy jednak tego ująć w projekcie budżetu, ponieważ nie znamy jeszcze ostatecznej wielkości środków, które nam pozostaną - wyjaśnia skarbnik Bronisława Rogacka. Gmina zamierza starać się o środki pozabudżetowe - przede wszystkim unijne w wysokości prawie 6,5 mln zł. Między innymi na drugi etap kanalizacji w Chrzanie i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Żerkowie.  
  Jakie jeszcze inwestycje zamierza realizować gmina Żerków w przyszłym roku i ile będzie to kosztowało - czytaj w "Gazecie Jarocińskiej".
(ann)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 lat temu | ocena +21 / -1

  Gość

  Niech Gmina zacznie szukać oszczędności np. gasić po 22.00 to bujne oświetlenie na MCT i innych budynkach znajdujących się na basenach, wiemy że są święta ale bez przesady. Pan wielki Dyrektor MTC zarabia prawie jak burmistrz a jak czytamy i niektórzy widzimy robi tylko kasę pod swój tyłek. MCT jest bardzo źle zarządzane i nie przez fachowca tylko śpiewaka operowego. Zatrudnienie jest tam większe niż w wielkich hotelach Poznańskich które zarabiają o 1000 % więcej kasy. Zwolnić pracowników Urzędu EMERYTÓW i dać szansę młodym którzy chcą albo już mają rodziny i małe dzieci. Może Gazeta Jarocińska prześwietli te ciekawostki Żerkowskie !!!

 • 10 lat temu | ocena +2 / -1

  Gość

  [quote name="Dzejkob"]A możesz sobie składać ;P przydu pasie Jedraszczyka mnie to jakoś nie rusza :D żal patrzeć na Was wszystkich którzy sie rączkami i nózkami zapieraja byleby ze stołka nie spaść hahaha[/quote]<br />A JEDNAK RUSZA! :P

 • 10 lat temu | ocena +6 / -3

  Gość

  A możesz sobie składać ;P przydu pasie Jedraszczyka mnie to jakoś nie rusza :D żal patrzeć na Was wszystkich którzy sie rączkami i nózkami zapieraja byleby ze stołka nie spaść hahaha

 • 10 lat temu | ocena +6 / -5

  Gość

  [quote name="Dzejkob"]hahaha a tak pieknie Pan pseudo burmistrz Jędraszczyk mydlił wyborcom oczy że jest tak pieknie z zadłużeniem a tu nagle wyskakuje 8 milionów chyba z kapelusza się to nie wzięło kłamstwo za kłamstwem Panie burmistrzu nie wiem kto Pana wybrał ale poprostu żal[/quote]<br />Ja też składam kondolencje twoim rodzicom Dzejkob że mają takiego NIE mądrego syna :lol:

 • 10 lat temu | ocena +7 / -7

  Gość

  hahaha a tak pieknie Pan pseudo burmistrz Jędraszczyk mydlił wyborcom oczy że jest tak pieknie z zadłużeniem a tu nagle wyskakuje 8 milionów chyba z kapelusza się to nie wzięło kłamstwo za kłamstwem Panie burmistrzu nie wiem kto Pana wybrał ale poprostu żal