Reklama

Nawet, jeśli nie zbierasz odpadów, złóż sprawozdanie

Opublikowano: 19 stycznia 2020 14:35
Autor:

Nawet, jeśli nie zbierasz odpadów, złóż sprawozdanie   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Z końcem stycznia mija termin złożenia sprawozdań przez między innymi przez punkty skupu makulatury, złomu, szkła i tworzyw sztucznych. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grożą kary.

 

 

Takie sprawozdanie należy przedłożyć do burmistrza Jarocina za poprzedni rok kalendarzowy, czyli za 2019. Składają je podmioty zbierające odpady komunalne, stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła.

 

 

[ważne zmiany w gospodarce odpadami - szczegóły TUTAJ]

 

 

Obowiązek ten wynika z art. 9nb ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. 2019.2010).

 

 

Jeśli w 2019 roku punkty nie zebrały żadnych odpadów, też muszą złożyć takie sprawozdanie - nazywane wówczas ,,zerowym” (także za pośrednictwem systemu BDO).

 

 

[masz brudny kubeł na BIO odpady - zobacz, kto i za ile może go umyć - o tym czytaj TUTAJ]

 

 

Obowiązek dotyczy również wszystkich firm wpisanych do Rejestru Działalności Regulowanej prowadzonej przez burmistrza w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.