Reklama

Można składać wnioski do programu „Czyste Powietrze”

Opublikowano: 20 maja 2020 08:49
Autor:

Można składać wnioski do programu „Czyste Powietrze” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

 

 

Program „Czyste Powietrze” ruszył we wrześniu 2018 roku. W jego ramach można było otrzymać dotację i pożyczkę między innymi na termomodernizację budynku, modernizację systemu ogrzewania, systemu wentylacji, czy wymianę stolarki [więcej informacji znajdziesz TUTAJ].

 

 

Mieszkańcy Wielkopolski złożyli od tego czasu 10,5 tysiąca wniosków, z czego w sprawie 6,1 tysiąca została podjęta decyzja.

 

[jest komunikat w sprawie zawieszonych kursów pociągów - więcej szczegółów TUTAJ]

 

Wypłacono 123 miliony dofinansowania, w tym 108 milionów w formie dotacji i 15 milionów - pożyczki.

 

 

Teraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił zmiany w programie oraz nowy nabór wniosków. Należy je składać do:

- do WFOŚiGW obejmującego swoim działaniem teren województwa, w którym zlokalizowany jest budynek/lokal mieszkalny, którego dotyczy przedsięwzięcie,

- za pośrednictwem gmin, które zawarły porozumienia w sprawie ustalenia zasad wspólnej realizacji Programu z WFOŚiGW.

- poprzez aplikację internetową Portal Beneficjenta dostępny na stronie poznańskiego wfośigw,

- poprzez serwis gov.pl (usługa ta będzie aktywowana na przełomie maja i czerwca)

 

[internetowe szkolenia w jarocińskiej bibliotece - czytaj więcej TUTAJ]

 

Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu. Do programu wprowadzona została możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie, ale nie wcześniej niż 15 maja.

 

 

Zmieniona wersja programu umożliwia także dofinansowanie przedsięwzięć zakończonych pod warunkiem, że nie zostały rozpoczęte wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie, czyli nie wcześniej niż 15 maja.

 

Wnioski o dofinansowanie złożone przed 15 maja, będą rozpatrywane i realizowane na poprzednich warunkach i z zastosowaniem wcześniej obowiązujących wzorów formularzy.

 

[salony fryzjerskie i kosmetyczne wróciły do pracy - o tym więcej piszemy TUTAJ]

 

Jeżeli ktoś złożył wniosek o dofinansowanie przed 15 maja, ale nie zawarł umowy o dofinansowanie może wycofać wniosek i złożyć go ponownie na zmienionych warunkach.

 

 

Więcej szczegółowych informacji oraz regulamin programu po zmianach i formularze do pobrania znajdują się na stronie: czystepowietrze.gov.pl

 

 

NAJNOWSZE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH I INTERNECIE - ZOBACZ, O CZYM PISZEMY

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Juśka

  A jak jest wam ciężko wybrać dobry kocioł, który sprawdzi się przez lata bez większych problemów polecam obejrzeć kilka filmów na TouTube na kanale Dobre Kotły. Dużo mówią o paliwach, o ekologicznym ogrzewaniu, porównanie kotłów różnych firm. https://youtu.be/uusje3qrWfg

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Asia

  Bardzo dobrze, że program przeszedł zmiany. Chciałam już wcześniej złożyć wniosek ale przeraziło mnie to wszystko, spróbuję teraz wymienić piec węglowy na ekologiczny kocioł. Już nawet wybrałam odpowiedni marki Kostrzewa dzięki filmikowi na YT Dobre Kotły " jak wybrać dobry tani kocioł" Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=oehI4vPvhsU&t=216s

 • rok temu | ocena +0 / -0

  jura

  Moim zdaniem bardzo dużo papierologii - PIT- y rachunki- biurokracji urzędniczej- tzw. droga przez mękę.