Reklama

Masz firmę - nie każdy urząd skarbowy może cię rozliczyć

Opublikowano: 24 stycznia 2021 14:55
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Od 1 stycznia zmieniła się właściwość niektórych urzędów skarbowych. Te wyspecjalizowane - w Wielkopolsce są tylko dwa takie - koncentrują się teraz na dużych podmiotach gospodarczych. Mniejsze firmy z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.

 

Od 2021 roku wyspecjalizowane urzędy skarbowe - w Wielkopolsce są to: Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu oraz Drugi Wielkopolski Urząd Skarbowy w Kaliszu - skupiają się na obsłudze średnich i dużych firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki państwa w regionie. Mniejsze podmioty z kapitałem zagranicznym obsługiwane są bliżej swoich siedzib, przez zwykłe urzędy skarbowe.

 

Przedsiębiorca z Jarocina do premiera i prezydenta: Odmawianie pomocy jest sku***syństwem

 

Wszystkie zmiany nastąpiły automatycznie, z mocy przepisów prawa. Firmy nie muszą zatem aktualizować danych rejestracyjnych w urzędzie skarbowym. We wszystkich wyspecjalizowanych urzędach skarbowych, tak jak w poprzednio obowiązującym stanie prawnym, nie będą rozliczani podatnicy i płatnicy w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin, podatku akcyzowego oraz podatku od gier.

 

13 i 14 emerytura dla emerytów. Kto i ile dostanie?

 

Masz firmę - zobacz, kogo może rozliczyć dany urząd skarbowy

Do wyspecjalizowanych urzędów skarbowych przechodzi obsługa:

- osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, które mają przychód/obrót netto między 3-50 mln euro (z wyłączeniem spółek cywilnych),

- uczelni i samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (o przychodzie ≥3 mln euro),

- przedsiębiorców zagranicznych (o przychodzie ≥3 mln euro),

- oddziałów lub przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych,

- jednostek samorządu terytorialnego (JST),

- spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,

- banków spółdzielczych.

 

Dołącz do #jarocingastrochallenge

 

Firmy z kapitałem zagranicznym i przychodem niższym niż 3 mln euro, które do tej pory były obsługiwane przez wyspecjalizowane US, od tego roku rozliczać będą się w urzędach zgodnie ze swoją właściwością.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.