Reklama

Trwa kampania akcji #SzczepimySię! Dlaczego warto się zaszczepić?

Opublikowano: 21 stycznia 2021 08:22
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Trwa kampania akcji #SzczepimySię. Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID 19? Opracowanie skutecznej szczepionki na COVID-19 ma położyć kres pandemii na świecie. Konieczne jednak jest, aby duża część populacji przyjęła szczepionkę.

Reklama

Szczepiąc się, troszczymy się nie tylko o samego siebie, ale przede wszystkim naszych najbliższych. Każdy z nas ma kogoś, o którego może się zatroszczyć (chociażby samego siebie). Wzajemną troskę wynosimy z domu.

Szczepionkę znamy od małego, mama zabierała nas na szczepienie i od lat z nich korzystamy. To szczepionka jak każda inna. A to już ostatni krok w walce z pandemią - szczepionka jest naszym ostatnim krokiem w tej walce o powrót do normalności.

O tym gdzie będą szczepienia przeciwko COVID-19 w Jarocinie i okolicy? Gdzie  wyznaczono punkty w każdej gminie? Przeczytasz Tutaj. 

Dlaczego warto się zaszczepić? Poznaj 10 powodów:

1. Chronisz siebie przed niebezpieczeństwem - z bardzo dużym prawdopodobieństwem - sięgającym nawet 95% - szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

2. Ratujesz komuś życie - szczepiąc się, myślisz również o innych - członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych - spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń.

3. Po prostu możesz!  Szczepionki na koronawirusa, są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

4. Pomagasz zwalczyć pandemię na świecie - od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

5. Zyskujesz spokój - szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

6. Szczepionki są bezpieczne - szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

7. Zostaniesz zbadany - przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

8. Dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności! Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

9. Powrót do normalności oznacza: odejście od maseczek, swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi, powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych, dalszy rozwój gospodarki, ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów, wakacje bez ograniczeń, poprawę jakości życia nas wszystkich.

10. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

15 stycznia 2021 roku ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zobacz, co trzeba zrobić, aby się zarejestrować lub wyrazić chęć przystąpienia do szczepienia.

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 80 roku życia. Ze względu na stan ich zdrowia, często związany z wiekiem, gminy zobowiązane zostały do wprowadzenia bezpłatnych dowozów dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. Szczegóły przeczytasz TUTAJ.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  sic

  ... dla ludzi świadomych, rozumnych, mających rozeznanie ( a przez wielu nazywanych 'spiskowcami', 'wrogami', 'dezinformatorami' ) takie smutne wiadomości nie są zaskoczeniem

 • 2 miesiące temu | ocena +10 / -0

  jacekpl

  co poszczypce w Angli UK - Liczba zgonów Covid w "domach opieki" wzrosła o 240% od czasu rozpoczęcia szczepień dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30606&Itemid=47

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   sic

   !!

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  jacekpl

  czytajmy dalej z tej bajki o co19 dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30498&Itemid=100

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  jacekpl

  dakowski.pl cyztac

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

  jacekpl

  Dlatego się szczepisz przeczytaj https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/szczepionka-przeciw-grypie-zwieksza-ryzyko-covid-19/ co19 to rodzina grypowcow https://www.pnas.org/content/pnas/117/29/17204/F1.large.jpg

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  ~ szczepią księży poza medykami? tak jest w Jarocinie!

  A może Gazeta by się zainteresowała i opisała jakim cudem poza medykami w szpitalu zaszczepił się wczoraj proboszcz parafii Chrystusa Króla? jak to się stało?! czy szpital czyli powiatowy PiS mu zaproponował czy zam o to zxabiegał? czy może starościna Czechak oficjalnie przyznać że nie z tym nic wspólnego? i czy sama się też po kryjomu nie zaszczepiła? A może jest tak że w każdym powiecie został zaszczepiony proboszcz? to ile osób poza grupy 0 zostało zaszczepionych, jak to jest z tym proboszczem w Jarocinie? Liczymy, że Gazeta szybko to ustali a nie będzie czekać aż najpierw inne media o tym napiszą?

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

  jacekpl

  z 2009 z straszenia pigs choroba https://gofile.io/d/p9Q9Dd

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -1

  jacekpl

  Najzabawniejsze (10. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.) W średniowieczu jedyna szczepionka na czarownice bało palenie na stosie :)

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  sic

  (...) znamy od małego, mama zabierała nas... retoryka poparta takim argumentem ( jednym z wielu marnych ) hmmm. najdelikatniej ujmując śmieszne to by nie napisać infantylne... choć dobitniejsze słowa cisną się na klawiaturę :)

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -1

  nie ma gwarancji, i ludzie głupi nie są

  1) - czytałam w internecie że szczepionki na covida są toksyczne , 2) -no co ty, to kłamstwo , 1) -a gdzie to słyszałaś?, 2) -w telewizji.

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -0

  jacekpl

  szczyp się w głowę do przeczytania https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/szczepionka-pfizer-biontech-mrna/

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -0

  jacekpl

  do posłuchania materiał https://www.youtube.com/watch?v=a5qQNOz6X3ECzyli