Reklama

Konkurs Region czysty na 6. Zebrano ponad 10 ton odpadów. Kto prowadzi?

Opublikowano: 17 stycznia 2021 11:15
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Konkurs Region czysty na 6. Zebrano ponad 10 ton odpadów. Kto prowadzi? "Region czysty na 6" - to konkurs, którego organizatorem jest Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Uczestniczą w nim szkoły z tereny, z którego odpady komunalne trafiają właśnie do ZGO.

 

 

 

Tegoroczna edycja konkursu „Region czysty na 6” jest trzecią, w ramach, której podczas roku szkolnego dzieci i młodzież zbierają odpady, takie jak: nakrętki, puszki aluminiowe, czy baterie. Poprzednie edycje konkursu podzielone były na 3 etapy. Obecna, z uwagi na pandemię, została skrócona do dwóch.

 

 

I etap trwał od września do końca listopada 2020 roku, natomiast II etap zakończy się w kwietniu 2021 roku. W konkursie „Region czysty na 6” bieżę udział aż 17 samorządów, są to gminy Borek Wlkp., Chocz, Czermin, Dominowo, Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Kórnik, Krzykosy, Książ Wlkp., Nowe Miasto, Środa Wlkp., Piaski, Pleszew, Śrem, Zaniemyśl, Żerków. Odpady zbierane są w 80 szkołach.

 


W I etapie konkursu zebrano w sumie ponad 10,2 tony odpadów, w tym ponad 5,4 tony nakrętek, 0,6 tony puszek aluminiowych i ponad 4,1 ton baterii.

 

 

Mimo pandemii udało nam się osiągnąć wspólnie imponujący wynik. Mamy nadzieję, że kolejny etap będzie już mógł się odbyć bez żadnych przeszkód - podkreśla Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.

 

 

Najlepszą gminą pod kątem ilości zebranych odpadów okazała się Gmina Chocz
z uzyskanym wynikiem - 8 kg wszystkich surowców w przeliczeniu na 1 ucznia.

 

 

Szkoły, które zebrały najwięcej odpadów:
1. Szkoła Podstawowa im. J. Twardowskiego w Kwileniu (Gmina Chocz) z wynikiem 12,53 kg w podziale na 1 ucznia
2. Szkoła Podstawowa w Magnuszewicach (Gmina Kotlin) z wynikiem 5,99 kg w podziale na 1 ucznia
3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chrzanie (Gmina Żerków) z wynikiem 5,58 kg w podziale na 1 ucznia.

 Klasy, które zebrały najwięcej odpadów:
1. Klasa VII ze szkoły Podstawowej im. J. Twardowskiego w Kwileniu (Gmina Chocz) z wynikiem 43,71 kg w podziale na 1 ucznia
2. Klasa III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Prusach (Gmina Jarocin) z wynikiem 12,73 kg w podziale na 1 ucznia
3. Klasa II ze Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach (Gmina Kotlin) z wynikiem 9,18 kg w podziale na 1 ucznia.

 

 

Laureatów całego konkursu poznamy po rozstrzygnięciu II etapu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.