Reklama

Konferencja z wojewodą. Tematem sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia

Opublikowano: 19 marca 2021 10:26
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Konferencja z wojewodą. Tematem sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia - Zdjęcie główne

Konferencja z wojewodą. Tematem sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia | foto Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta jarociński Lidia Czechak uczestniczyła w wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim. Omawiana była sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia w łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak to wygląda w powiecie jarocińskim?

Reklama

Liczba nowy zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. W dniu dzisiejszym - 19 marca było ich 25.998. Niestety, Wielkopolska cały czas jest w czołówce największej liczy zachorowań - 2.643. W tym samym czasie w powiecie jarocińskim jest ich 70.

W związku z pogarszającą się sytuacją premier i minister zdrowia podjęli decyzję o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, które są niedalekie od całkowitego lockdownu.

W kolejnych szpitalach - w tym także w Jarocinie - przywracane są oddziały covidowe.  

Konferencja z wojewodą. Tematem sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia w łóżka szpitalne

W zawiązku z tym wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwołał konferencję online z szefami i organami prowadzącymi szpitale powiatowe, przedstawicielami władz samorządowych oraz dyrektorem poznańskiego poddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - Agnieszką Pachciarz.

W spotkaniu udział wzięli również specjaliści: prof. Magdalena Figlerowicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, dr n. med. Karina Stefańska - Wronka, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz dr Luiza Maria Korol, pełnomocnik wojewody wielkopolskiego do spraw koordynacji hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 i współpracy ze szpitalami zabezpieczenia covidowego.

W trakcie spotkania omówiono aktualną sytuację covidową oraz stan zabezpieczenia w łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem w województwie wielkopolskim.

Konferencja z wojewodą. Tematem sytuacja covidowa i stan zabezpieczenia. Łóżka covidowe w szpitalu w Jarocinie

Takie łóżka - od soboty - 20 marca, będą również w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w ponownie przygotowanym oddziale covidowym. Jest ich 28, w tym 8 respiratorowych. Do opieki nad chorymi skierowany został także odpowiedni personel.

Do naszego szpitala będą trafiali pacjenci kierowani przez pełnomocnika wojewody wielkopolskiego do spraw koordynacji miejsc docelowych transportu pacjentów z podejrzeniem lub zarażonych COVID-19, czyli praktycznie z terenu całej Wielkopolski.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  po wodzie pływa i kaczka się nazywa, co to? Teleskop czy teleEcho echo echo

  uczestniczyła tzn. oglądała, słuchała, czy może coś mówiła od siebie?, tak na poziomie doktoranckim oczywiscie? to musiał być hit!

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  ***** ***

  Jest już jakieś selfie na fejsbuczku z tej pogadanki?

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

   Zięć doktora z Witaszyc.

   Nie . Jest już następny łącznik od Andrzeja do Adama za nasze.