Reklama

Kolejne pieniądze dla szpitala. Starosta: Dziękujemy i prosimy o więcej [GALERIA]

Opublikowano: 20 maja 2019 15:20
Autor:

Kolejne pieniądze dla szpitala. Starosta: Dziękujemy i prosimy o więcej [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jakiś czas temu starosta Lidia Czechak poinformowała o tym, że jest duża szansa na to, że jarociński szpital otrzyma 2,6 miliona złotych z rezerwy budżetu państwa na zakup wyposażenia. Teraz szefowa powiatu przekazuje kolejną dobrą wiadomość.

 

 

Na początku maja starosta Lidia Czechak na konferencji prasowej przy okazji wizyty Andżeliki Możdżanowskiej, sekretarza stanu w ministerstwie rozwoju, poinformowała o możliwości pozyskania sporych dotacji do kilku powiatowych inwestycji - łączna kwota może wynieść nawet ponad 12 milionów złotych [szczegóły TUTAJ].

 

Jednym z dofinansowanych projektów ma być zakup sprzętu dla jarocińskiego szpitala [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

- Mamy pozytywną opinie od pana wojewody i z ministerstwa zdrowia, dlatego myślę, że wszystko jest tylko kwestią czasu - stwierdziła Andżelika Możdżanowska w czasie spotkania z dziennikarzami.

 

 

Nowy sprzęt za ponad 3 mln zł ma zakupić jarociński szpital dla dwóch oddziałów - ginekologicznego oraz położniczo-noworodkowego. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu, które udało się pozyskać z rezerwy budżetu państwa.

 

 

[o rezygnacji ze stanowiska członka zarządu powiatu - przeczytasz TUTAJ]

 

 

Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie oddziału ginekologicznego i położniczo-noworodkowego, który już wkrótce zostanie przeniesiony do nowo wybudowanej części szpitala. Tam pacjentki będą mogły liczyć na dwuosobowe pokoje z łazienkami i nową salę cesarskich cięć.

 

 

Całkowita wartość urządzeń to ponad 3,3 mln zł. Powiat jarociński wnioskował o kwotę dofinansowania w wysokości 2,6 mln zł (80%). Wkład własny powiatu wyniesie 664 tys. zł.

 

 

W ramach projektu szpital zamierza kupić między innymi: aparat do znieczulenia na sali do cięć cesarskich, USG, 32 łóżka z napędem elektrycznym, 3 łóżka porodowe, 5 inkubatorów, 10 stanowisk do pielęgnacji niemowląt oraz 4 stanowiska do resuscytacji niemowląt.

 

 

[nowy prezes szpitala musiał zrezygnować - zobacz z czego i z jakich powodów - szczegóły TUTAJ]

 

 

Od konferencji prasowej z Andżeliką Możdżanowską minęły niespełna dwa tygodnie, a Lidia Czechak przekazała kolejną dobrą wiadomość.

 

 

Trwa konwent powiatów województwa wielkopolskiego. Ważna sprawa - informacja dotycząca finansowania szpitali powiatowych - nasz szpital ze zwiększeniem ryczałtu o 1.225.905 zł. Dziękujemy i prosimy o więcej (…).

 

 

Poprosiliśmy panią starościnę o więcej szczegółów na temat konwentu. - Rozmawialiśmy przede wszystkim o kwestiach związanych z finansowaniem szpitali powiatowych - stąd też obecność pani Agnieszki Pachciarz (dyrektor poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - przyp. red.) na konwencie.

 

 

[masz sprawę w starostwie, urzędzie pracy albo innej powiatowej instytucji - załatwisz ją w sobotę, nie załatwisz w piątek - zobacz szczegóły]

 

 

Bardzo szczegółowo pani dyrektor przedstawiła wykonania kontraktów za zeszły rok, postępy poszczególnych szpitali dotyczące uzyskania akredytacji, przedstawiła również możliwości uzyskania dodatkowego finansowania dla szpitali - relacjonoała Lidia Czechak.

 

 

Dodatkowe środki otrzymały wszystkie szpitale, które wykonały ryczałty za zeszły rok na poziomie zadowalającym. Jedyną placówką bez zwiększenia jest szpital w Słupcy.

 

 

W czasie konwentu każdy starosta otrzymał informacje o ile zwiększono ryczałt dla jego lecznicy na rok 2019. Lidia Czechak dowiedziała się, że Szpitalowi Powiatowemu w Jarocinie NFZ przyznał zwiększenie miesięcznego ryczałtu na poziomie 1.225.000 zł. Zmiana obowiązuje od 1 stycznia, dlatego w najbliższych czasie nasza lecznica otrzyma spłatę za poprzednie miesiące.

 

 

 

Rozmawialiśmy też na temat bezpieczeństwa, przygotowań policji do święta 100-lecia powstania, o inwestycjach w nowe komendy i dodatkowych samochodach dla funkcjonariuszy. Ostatnim tematem były kwestie związane z planowanymi inwestycjami na drogach wojewódzkich - poinformowała starościna.

 

 

I dodała: - Cieszę się, że na konwentach zawsze poruszane są najistotniejszych dla nas tematy. Spotkania są merytoryczne i służą wymianie doświadczeń między starostami.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.