Reklama

Jeden festiwal - siedmiu organizatorów. Czy ktoś się sprawdził? [SONDA]

Opublikowano: 3 lutego 2020 17:31
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarociński festiwal nie ma zbyt wiele szczęścia do organizatorów. Zmieniają się oni prawie jednocześnie z formułą imprezy. Od 2005 roku było ich już sześciu. Który najlepiej sprawdził się w tej roli?

 

 

Od 2005 roku poszukiwany jest organizator Jarocin Festiwalu. Częste zmiany mogą świadczyć o tym, że ciągle to nie jest to i że żaden podmiot tak do końca się nie sprawdził.

 

 

Może właśnie w tym tkwi ciągle nieugruntowana formuła i pozycja flagowej dla Jarocina imprezy.

 

 

W latach 2005 - 2007 jej organizacją zajął się - ze wsparciem miasta - Jarociński Ośrodek Kultury. Rok później JOK wspomagała Agencja Go Ahead z Poznania. W ten sposób festiwal był organizowany przez dwa lata.

 

 

Poznańska agencja sprawdziła się na tyle, że powierzono jej organizację wydarzenia jeszcze przez cztery lata - do 2014 roku. Następnie zastąpiła ją Agencja MJM Prestige z Ostrowa Wlkp. i robiła to przez dwa lata.

 

 

W 2017 roku nastąpiła kolejna rewolucja. Organizację powierzono gminnym instytucjom: Muzeum Regionalnemu przy wsparciu Spichlerza Polskiego Rocka, biblioteki i JOK-u. Koordynacją zajął się wiceburmistrz Robert Kaźmierczak [na ten tema więcej pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Zmieniła się formuła imprezy i miejsce - z ulicy Maratońskiej festiwalowe wydarzenia przeniesiono w różne części miasta, między innymi na rynek i do parku. Pojawił się także motyw przewodni - w pierwszym roku był nim Czesław Niemen, a w kolejnym Johnny Rotten, legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols [więcej szczegółów Jarocin Festiwalu 2018 znajdziesz TUTAJ].

 

 

W 2019 roku festiwal miał się odbywać wokół twórczości Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty zespołu Dżem.

 

 

Tak się jednak nie stało. Burmistrz Adam Pawlicki wprowadził bowiem kolejne zmiany do organizacji. Wyznaczono gminną spółkę - Jarocińską Agencję Rozwoju na koordynatora przedsięwzięcia. Z kolei organizacją zajęła się agencja Visionair z Łodzi [szczegóły TUTAJ].

 

 

Osią wokół której odbywała się - tym razem dwudniowa impreza, była transmisja telewizyjna festiwalowych koncertów [więcej n aten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Te zmiany miały przynieść wiele korzyści na przyszłość - przede wszystkim ściągnąć do Jarocina poważnych sponsorów, a co za tym idzie gwiazdy wielkiego formatu.

 

 

Długo nie było wiadomo, czy tym razem obrana koncepcja się sprawdziła. Pod koniec stycznia na stronie internetowej Jarocińskiej Agencji Rozwoju ukazała się informacja z otwarcia ofert w przetargu na organizatora Jarocin Festiwalu 2020. Wynika z niej, że agencja Visionair nie jest zainteresowana przygotowaniem tegorocznego wydarzenia.

 

 

Kto zatem się tym zajmie? Oferty złożyły dwie firmy: Fabryka Sp. Realizatorów Filmowych i Telewizyjnych z Warszawy oraz MJX z Brzeziny (woj. łódzkie). Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (19)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Witas

  Festiwal Jarocin upadł i już się nie podniesie. Władze będą próbować go ożywić ale nie podołają.

 • rok temu | ocena +11 / -1

  Gość

  Festiwale były fajne dopóki nie zaczął maczać palcu znawca od wszystkiego ....Kaźmierczak .

 • rok temu | ocena +14 / -0

  mariusz

  Na festiwalach się wychowałem, byłem dumny jak jeździłem w latach 90 i później po Polsce i wszyscy kojarzyli nasze miasto z festiwalem (czasami z tej okazji coś sie gratisowo wypiło itp itd.....) czasami pamiętali ci starsi śp. fabrykę mebli, jaromę i jafo...po fajnych festiwalach robionych przez profesjonalistów lub przy ich dużej pomocy w latach dwutysięcznych przyszedł czas na burmistrzowskie gnioty....może lepiej dać sobie spokój....może lepiej żyć wspomnieniami...po co topić legendę w gó.wnie za gruby pieniądz z "transmisja na żywo"

 • rok temu | ocena +8 / -0

  obserwator

  Ja też myślę że DROBUD zrobi to najlepiej. Może będzie festiwal kosztował 30 mln ale za to będzie najlepszy festiwal w Polsce. Mieszkańcy i tak za to zapłacą, a ich nie interesują pieniądze tylko ROZWÓJ.

 • rok temu | ocena +10 / -0

  Obserwator

  MJM by zrobiła porządny festiwal tylko zachłanne władze Jarocina nie chciały oddać festiwalu w kogoś ręce bo wtedy pieniążki by nie leciały do znajomych firm itd teraz już za późno żeby naprawić to co po festiwalu zostało

 • rok temu | ocena +12 / -2

  rumcajs

  Festiwal może uratować tylko Robert ze swoimi ludźmi....będzie na pewno "kulturalnie" tanio i intelektualnie

 • rok temu | ocena +12 / -1

  pytanie o fabrykę

  gdzie jest w jarocinie fabryka farmaceutyczna ?

 • rok temu | ocena +13 / -1

  Festyn

  Prawda jest taka że najgorszy festiwal był w 2019. A byłem na wszystkich.

 • rok temu | ocena +8 / -0

  Fun

  Darek z Jaraczewa... Świetnie organizuje święto parówki w Jaraczewie...

 • rok temu | ocena +14 / -1

  Prawda

  Jok i go ahead to były lata dobre. Mjm Prestige też dali radę! Ale później to już była równia pochyła.... Szkoda

 • rok temu | ocena +13 / -1

  rod

  Najlepiej aby zorganizował festiwal KONBUD

 • rok temu | ocena +19 / -3

  Mulat z Kadzioka

  Tylko Kanbud podoła ROZWOJOWI !