Reklama

Jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora

Opublikowano: 3 września 2019 14:32
Autor:

Jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocińska oświata i kultura rozpoczyna nowy rok szkolny z nowym dyrektorem. Po tym, jak ze stanowiska zwolniona została Paulina Warzywoda, magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić jej następcę. Kto się zgłosił i kto został wybrany?

 

 

Paulina Warzywoda pracowała w urzędzie miejskim 15 lat. Przez ostatnie ponad 2 lata szefowała wydziałowi kultury i oświaty. Po przeprowadzonym w tym roku audycie została jednak zwolniona z pracy [szczegóły czytaj TUTAJ]. Tak opisywała tę sytuację:

 

 

 

- Zostałam wezwana do gabinetu sekretarza gminy Mariusza Gryski i w obecności wiceburmistrza Bartosza Walczaka zakomunikowano mi, że w wyniku przeprowadzonego audytu, mają dla mnie wypowiedzenie - stwierdziła.

 

 

 

[dyscyplinarnie zwolniony z pracy sekretarz wrócił na stanowisko - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Audyt dotyczył całego urzędu miejskiego. - Nigdzie nie stwierdzono błędów, tylko u mnie. Trudno się teraz nie domyślać, czemu tak naprawdę miało to służyć. Wiedziałam, że coś się wokół mnie dzieje, ale nie spodziewałam się zwolnienia z pracy - zaznaczyła. I dodała: - Tym bardziej, że odbyło się to w czasie nieobecności mojego bezpośredniego przełożonego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

 

 

 

Kaźmierczak nie chciał komentować okoliczności zwolnienia swojej podwładnej. Podkreślił jedynie:

 

 

[laboratorium nieczynne - zobacz kiedy i dlaczego TUTAJ]

 

 

 

- W tej sytuacji można mieć różne urazy, jednak Paulina Warzywoda, odchodząc z pracy, zachowała pełen profesjonalizm, jeśli chodzi o zabezpieczenie spraw, którymi się zajmowała i za które była odpowiedzialna.

 

 

Była już urzędniczka jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. W tym czasie zwolniono ją także z obowiązku świadczenia pracy.

 

 

W tym czasie jarociński magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić następcę Pauliny Warzywody [o konkursie więcej pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Zgłosiły się cztery osoby.

 

 

- Dwie są z gminy Jarocin, a dwie spoza naszego powiatu - zdradził Mariusz Gryska, sekretarz gminy Jarocin. Zapewnił jednocześnie, że wśród zgłoszonych nie ma pracowników urzędu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Złożone oferty oceniła i przeanalizowała komisja, której przewodniczył wiceburmistrz Bartosz Walczak a jednym z członków był wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, bezpośredni przełożony dyrektora wydziału kultury i oświaty. Następnie wybraną rekomendowała burmistrzowi, do którego należyała teraz ostateczna decyzja w sprawie wyboru.

 

 

 

[interaktywna mapa powiatu jarocińskiego - gdzie ją możesz znaleźć i gdzie cię poprowadzi - szczegóły TUTAj]

 

 

 

Komisja wybrała i rekomendowała na stanowisko dyrektora wydziału Katarzynę Dudziak, dotychczasową szefową Centrum Usług Wspólnych - gminnej jednostki, która zajmuje się obsługą księgową między innymi jarocińskich placówek oświatowych.

 

 

Póki co Katarzyna Dudziak będzie łączyła dwie dyrektorskie funkcje - wydziału w urzędzie oraz CUW-u.

 

 

[radykalna podwyżka opłat za parkowanie w Jarocinie - zobacz, ile zapłacisz - szczegóły TUTAJ]

 

 

Dudziak z wykształcenia jest socjologiem. Skończyła kilka kierunków studiów podyplomowych, między innymi na poznańskiej Akademii Ekonomicznej.

 

 

Zajmowała parę prestiżowych stanowisk, chociażby prezesa Wodociągów Kępińskich (w latach 2016 - 2018). Jej kariera zawodowa niezmiennie związana jest jednak z Jarocinem, gdzie systematycznie wraca. I tak była już rzecznikiem prasowym urzędu miejskiego i zarazem podinspektorem w wydziale promocji (w latach 2000 - 2002), prezesem Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (w latach 2011 - 2012) i członkiem rady nadzorczej jarocińskiego szpitala (2012 r.). W 2018 r. została wiceprezesem gminnej spółki Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - przyp. red.). Po kilku miesiącach powierzono jej jednak inne stanowisko. Została dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin.

 

 

Katarzyna Dudziak przeszła z CUW-u do urzędu podobnie, jak kilka miesięcy temu poprzedni szef tej placówki - Mariusz Gryska, który został sekretarzem gminy Jarocin [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

Katarzyna Dudziak, nowa szefowa wydziału kultury i oświaty Urzedu Miejskiego w Jarocinie

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Abcdegf

  A burmistrz A.P widzę nawet polubił zdjęcie profilowe Pani Dudziak ! Oni w tym urzędzie to się wszyscy znają Jednak mały ten Jarocin

 • 2 lata temu | ocena +8 / -0

  :-)

  Burmistrz Kaźmierczak to chyba nie miał nic do powiedzenia...

 • 2 lata temu | ocena +15 / -0

  2Jarek

  Mierna, bierna ale wierna.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -1

  dorotka

  Kto jest od wszystkiego o jest do niczego. No tak podwójna kasa, to chyba praca po 16 godzin dziennie ( 8 + 8). ?

 • 2 lata temu | ocena +11 / -1

  co za kadry

  Czyli fachowiec od wszystkiego

 • 2 lata temu | ocena +9 / -1

  :-(

  A jednak zawsze może być gorzej

 • 2 lata temu | ocena +6 / -1

  Adam

  2 osoby z PiS 2 osoby z PSL 1 osoba z Po 1 osoba z lewicy No i ciekawe kto z samorządowców...

 • 2 lata temu | ocena +4 / -1

  Samorządowcy

  Prawdopodobnie będzie 7 kandydatów z powiatu do sejmu... 6 już jest... kto będzie 7?