Reklama

Jarocin ma szansę na duże pieniądze. Burmistrz chce się poradzić mieszkańców

Opublikowano: 2 czerwca 2020 14:14
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Burmistrz Jarocina zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie. Każdy będzie miał w ten sposób wpływ na to, na co zostaną przeznaczone pieniądze z funduszy norweskich, o które stara się gmina.

 

 

Jarocin zakwalifikował się do drugiego etapu naboru w Programie Rozwój Lokalny, który jest finansowany z Funduszy Norweskich.

 

[sądy wracają do pracy - jak to wygląda w Jarocinie - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

- W ramach projektu planujemy między innymi działania usprawniające pracę administracji samorządowej i poprawiającej jej dostępność dla interesantów - wyjaśnia burmistrz Adam Pawlicki.

 

 

I dodaje:

 

 

- Zapraszam Państwa do udziału w badaniu, które pozwoli nam określić kierunki działania, na których powinniśmy szczególnie się skupić. Ankieta jest w pełni anonimowa - zachęca Adam Pawlicki.

 

 

[burmistrz Jarocina w programie telewizyjnym wypowiadał się na temat wyborów - więcej szczegółów TUTAJ]

 

W ramach Funduszy Norweskich wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty na „kompleksowe projekty rozwojowe”.

 

 

Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 mln euro zostanie przeznaczone na około 15 projektów, które uwzględniają aspekty środowiskowe, społeczne i gospodarcze.

 

 

Dlatego od początku roku w Jarocinie odbywają się cyklicznie spotkania zespołu miejskiego, który przy udziale specjalistów z rady rozwoju i ekspertów Związku Miast Polskich opracuje wymagane dokumenty oraz kompleksowy Plan Rozwoju Miasta na najbliższe kilkanaście lat. Wypracowane rozwiązania będą poddawane konsultacjom społecznym [link do ankiety znajdziesz TUTAJ].

 

Nowy - 22. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

 

Z informacji uzyskanych z urzędu miejskiego wynika, że Jarocin stoi przed dużą szansą na pozyskanie niemałych środków finansowych i - co za tym idzie - realizację Planu Rozwoju Miasta.

 

 

Jarocin - na 8 miejscu wśród 54 miast z całej Polski - przeszedł do drugiego etapu konkursu projektów złożonych do Funduszy Norweskich.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -1

    no to jakie "wartości europejskie" przybędą do jarocina ?

    "Fundusze przyczyniają się do umacniania fundamentalnych wartości europejskich takich jak demokracja, tolerancja i praworządność. " JUŻ SIĘ BOJĘ !

  • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -1

    Mieszkaniec

    Jarocin to Jarocin tamto tylko Jarocin .moze inne miejscowości np WITASZYCE. Prawie nic się nie dzieje nowego .soltys prawie nic nie robi A rada sołecka tylko na papierku