Reklama

Jarocin. Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus?

Opublikowano: 4 lutego 2021 11:46
Autor: Anna Konieczna | Zdjęcie: Internauta

Jarocin. Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus? | foto Internauta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice dzieci, które czekając na autobus do szkoły muszą stać na krawędzi nieoświetlonej jezdni, zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o pomoc. Sytuacja ma miejsce przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie.

Reklama

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - skandaliczna sytuacja zdaniem rodziców

 

Ulica Siedlemińska stała się w ostatnim czasie o wiele bardziej zaludniona niż jeszcze klika lat temu. Powstały przy niej dwa osiedla mieszkań czynszowych z łączną liczbą 228 mieszkań.

 

 

Przybyło mieszkańców, głównie młodych rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. I właśnie w sprawie tych dzieci napisali do nas ich rodzice.  

 

 

„Czy możecie też zająć się sprawą ulicy Siedlemińśkiej? Dzieci czekając rano na autobus, którym odjeżdżają do szkoły muszą stać na wąskim poboczu a za plecami maja rów, do którego łatwo wpaść. Zero jakiegoś przystanku, by mogły schronić się przed deszczem. Prosimy o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie” - czytamy w wiadomości od mieszkańców ulicy.  

 

 

Powiat kupi specjalny autobus i odda go gminie

 

Ludzie skarżą się również na brak chodnika i oświetlenia.

 

 

„Niema żadnego chodnika idąc z wózkiem i dzieckiem trzeba bardzo uważać żeby ktoś nas nie przejechał to jest po prostu masakra burmistrz tak się szczycił mieszkania dla rodzin z dziećmi a tam nawet oświetlenia drogi nie ma. My, mieszkańcy czujemy się jak byśmy mieszkali na odludziu” - skarżą się.  

 

Pierwszy zielony przystanek. Zobacz, gdzie powstanie?

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - co na to właściciel drogi?

 

Okazuje się, że właścicielem drogi wcale nie jest burmistrz Jarocina, a tym samym gmina. Jest nim powiat.

 

 

- Rozwiązanie tej sprawy jest już właściwie postanowione - informuje wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. - Czekamy tylko na ustąpienie zimy i ustabilizowanie warunków pogodowych. Firma, która będzie zajmowała się przepustami skanalizuje kawałek rowu przy tej ulicy i tam zostanie wyznaczone miejsce na przystanek autobusowy - tłumaczy.

 

 

I dodaje:

 

 

- Mamy zapewnienie prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych, że jak tylko zostanie przygotowanie miejsce, ustawią tam wiatę przystankową i te warunki dla oczekujących na autobus będą znacznie lepsze - stwierdza zastępca starosty odpowiedzialna za sprawy inwestycji w powiecie.  

 

Gmina Jarocin oczami burmistrza - „dobra energia napędza rozwój”

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - prezes JLA zapowiada, że postawi wiatę

 

Prezes Jarocińskich Linii Autobusowych potwierdza, że wstępne rozmowy na temat postawienia dodatkowej wiaty przystankowej przy ulicy Siedlemińskiej były prowadzone.

 

 

- Jeśli miejsce zostanie przygotowane i zatwierdzi je policja, bo taka opinia też jest potrzebna, jesteśmy skłonni pozytywnie przychylić się do prośby powiatu i ustawić tam wiatę - zapewnia Maciej Zegar, szef JLA.  

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - propozycja przebudowy drogi została odrzucona

 

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Jarocinie, na której uchwalany był budżet gminy na 2021 rok, radni z Klubu Dialog i Zaufanie złożyli propozycję, aby gmina Jarocin wspólnie z powiatem przebudowała ulicę Siedlemińską. Inwestycja miałby zostać sfinansowana z pieniędzy, które zarezerwowane zostały na budowę drogi z Cielczy do Wilkowyi, która - zdaniem radnych z klubu Dialog i Zaufanie - nie jest niezbędna oraz z modernizacji ratusza. Propozycja została jednak większością głosów koalicji rządzącej ZJ odrzucona. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Mieszkanka

  Już nawet nie wspominając że na ul Siedleminskiej w największe mrozy i śniegi nie było ani grama piasku lub soli na drodze. A jako mieszkanka twierdze że jest tam tak samo tragedia do pieszych, rowerzystów jak i samochodów

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Tylko jajajaja

  Piękne inwestycje czekamy na więcej takich super decyzji, Maratońska jest tyle lat chodnika ani oświetlenia nigdy nikt nie zobaczy ważne żeby dojazd do swoich insterow zrobić...

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  ...

  do Redakcji: jako kontynuację tego artykułu powinno zamieścić się foto ulicy której nawet nie ma na mapach Google (do Maratońskiej do Cielczy ponad obwodnicą) . Nikt tam nie mieszka . Potem należałoby sprawdzić kto jest właścicielem działek przy trasie przez las Cielcza - Wilkowyja i wszystko się wyjaśni. Tylko i tak tego nikt nie opisze... pozdrowienia dla mieszkańców ul. Siedlemińska!

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  jarock zalogowany

  Nieszczęściem mieszkańców tej okolicy jest fakt, że ulica Siedlemińska jest drogą powiatową. Będzie przystanek ale na inne inwestycje bym nie liczył...

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -5

   bb

   Nawet jak powiat postawi przystanek to i tak będzie taki niezadowolony. A na co chciałbyś jeszcze liczyć? Może na dworzec autobusowy?

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -2

  😟😟😟😟

  jeżdżę prawie codziennie rowerem ,tragedia jeśli chodzi o oświetlenie.Oczywiście nie wspomnę o braku pobocza ,czy chodnika.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -10

  Cototo

  Co to za nazwa ulicy?Kto to ten Siedleminski? Nie znam człowieka!

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -2

  Mieszkaniec

  Chciałbym zwrócić uwagę na tory, które znajdują się zaraz za górką na końcu osiedla. Codziennie przez tory przechodzą dziesiątki, jeśli nie setki dorosłych i młodzieży (zwłaszcza w sezonie letnim). Czy potrzebna jest tragedia by ktoś coś z tym zrobił?

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Xyz

   Robią sobie tzw."skróty " tylko co wg Ciebie powinno być zrobione?Skoro dorośli nie rozumieją że to jest niebezpieczne to co dopiero dzieci.Wzdluz od lat są domy jednorodzinne i jakoś problemu nie mają.

   • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    JTBS powinien coś z tym zrobić

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -2

  Dorota

  Siedlemińska to nie wyjątek. Każdy chciałby ścieżkę rowerową i luksusy przy drodze. Z Brzostowa jeżdżę rowerem krajówką i kogo mam prosić o ścieżkę rowerową?

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

   twooj_nick

   Brzostów nie jest częścią miasta. A mieszkańcy Siedlemińskiej jeszcze długooo poczekają. Z tego co kojarzę, w "tanich mieszkaniach na wynajem", żaden radny nie mieszka (ani chociaż prezes miejskiej spółki.

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -1

  Mieszkanka

  To prawda, problem ulicy Siedlemińskiej i Jarocińskiej jest poruszany bardzo często. Te drogi nie są już adekwatne do ruchu aut i życia, które teraz tam się toczy. Wiemy już, ze to droga powiatowa ale czy naprawdę tam musi się coś wydarzyć, żeby zacząć budować chodnik, to raptem 1,5 km drogi do Siedlemina. Tam naprawę kiedyś coś się stanie, bo ciemno, brak pobocza ...

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -2

  Aa

  A o chodniku nie ma ani wzmianki. Dzieci jeżdżące rowerami albo chodzą na piesza to masakra na tej Siedleminskiej aż do samego Siedlemina, zero zaangażowania odnośnie chodziła i oświetlenia. A o ulicy juz nie wspomnę. Tyle razy pisaliśmy ze są dziury, auta się psują przez to i jest tylko załatanie tych dziur aszka a po chwili i tak jest to samo. Wystarczy że ktoś pójdzie pobocze a auto na nierównej nawierzchni się poślizgnie i tragedia gotowa....

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Ja

  A co z przystankiem na ul Warcianej tam dzieci stoją na jezdni bo nie ma nawet pół metra od plotu