Reklama

Jak zostać wolontariuszem Fundacji “Ogród Marzeń” w Jarocinie i pomóc dzieciom

Opublikowano: 15 maja 2021 17:00
Autor: nba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Fundacja “Ogród Marzeń” organizuje wielką kwestę uliczną w ramach Akcji Wesołych Ogrodników 2021 (AWO 2021). Każdy może zostać wolontariuszem Fundacji “Ogród Marzeń” i pomóc zbierać pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Reklama

To XI Akcja Wesołych Ogrodników, którą prowadzi Fundacja “Ogród Marzeń”. Niestety, pandemia, podobnie jak w ubiegłym roku popsuła wszystkie plany dlatego zbiórka organizowana jest później niż zwykle.

Znamy datę wielkiej zbiórki Fundacji “Ogród Marzeń”

Akcja Wesołych Ogrodników trwa od 21 marca 2021 r. Wtedy ruszyły licytacje na Facebooku oraz zbiórki do puszek, które znajdziecie w sklepach i punktach usługowych. O szczegółach początków Akcji Wesołych Ogrodników przeczytasz tutaj. 

Teraz przyszedł czas na wielką zbiórkę uliczną, która co roku prowadzi Fundacja “Ogród Marzeń” na terenie Ziemi Jarocińskiej. Kwesta odbędzie się w weekend od 21 do 23 maja 2021. 

Rząd zmniejszył obostrzenia więc wreszcie możemy ruszyć. Oczywiście musimy zachować wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa. Nie będziemy więc mogli gościć wszystkich wolontariuszy w siedzibie fundacji, jak to zwykle bywało. Mamy jednak nadzieję, że to nie zrazi wolontariuszy. Najważniejsze jest przecież to byśmy uzbierali potrzebną kwotę na pomoc naszym podopiecznym - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezeska Fundacji

Gdzie wolontariusze mogą zbierać pieniądze?

W dniach 21-23 maja  wolontariusze będą kwestować  na ulicach, ale też dorosłe osoby mogą zabrać w piątek puszkę do firm i przeprowadzić zbiórkę, jeśli pozwoli pracodawca, w miejscu swojego zatrudnienia. Można też kwestować w rodzinie lub wśród znajomych, np.  na imprezie czy uroczystości.

Jak zostać wolontariuszem Fundacji Ogród Marzeń?

Aby zostać wolontariuszem Akcji Wesołych Ogrodników można dołączyć do jednego ze Sztabów AWO lub stworzyć swój sztab (wystarczy kilka osób). Lista sztabów AWO 2021, które już działają:

  • ZSP nr 1 - opiekun Lidia Niedziela Skrzypczak
  • ZSP nr 2 - opiekun Hanna Wardeńska
  • ZSP-B Tarce - opiekunki: Jowita Kuszyńska, Iwona Nowicka
  • Szkoła Podstawowa w Rusku - opiekun Monika Podlewska
  • Szkoła Podstawowa Kotlin - opiekun Mariola Szymczak
  • Szkoła Podstawowa w Żerkowie - opiekun Robert Rogacki 
  • Szkoła Podstawowa w Woli Książęcej - opiekun Iwona Nowick

Aby zostać wolontariuszem Fundacji “Ogród Marzeń trzeba podpisać umowę

Każdy kto chce zostać wolontariuszem  powinien pobrać ze strony ogrodmarzen.org umowę wolontariacką. Trzeba ją wypełnić, podpisać i dostarczyć do opiekuna danego sztabu. 

Jeśli ktoś chce stworzyć  własny sztab proszony jest o kontakt telefoniczny z prezeską zarządu - Beatą Frąckowiak- Piotrowicz tel. 508-318-924, e-mail [email protected].  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.