Reklama

Gmina wzięła kredyt. Zobacz, na co?

Opublikowano: 6 października 2020 08:00
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Żerkowski urząd gminy za zgodą radnych zaciągnął kredyt inwestycyjny. Na ile opiewa jego kwota i na co zostanie przeznaczony?

 

 

Uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu została przedstawiona 19 sierpnia na XXI sesji rady miejskiej. Gmina bierze kredyt inwestycyjny, a bank, w jakim zostanie on zaciągnięty, został wybrany zgodnie z trybem ustawy - Prawo Zamówień Publicznych.

 

Jubileusz Gazety. To już 30 lat jesteśmy z Wami i dla Was.

 

Żerkowscy radni nie mieli zastrzeżeń do zaproponowanej uchwały. Na sierpniowej sesji w obecności 13 radnych za głosowało 12 osób, przy jednym głosie wstrzymującym.

 

 

Na co przeznaczone zostaną pieniądze? Otóż kredyt pozwoli zrealizować zadania związane z budową dróg gminnych, na które zostanie wydane 200 tys. kredytu, zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ludwinowie - 450 tys. zł oraz na modernizację budynku przy ul. Kolejowej, gdzie powstaje Centrum Aktywności Lokalnej.

 

KORONAWIRUS RAPORT. Najnowsze informacje. zakazonych przybywa [AKTUALIZACJE].

 

Burmistrz Michał Surma złożył więc we wrześniu zapytanie ofertowe dotyczące kredytu inwestycyjnego. Swoje propozycje przedstawiły dwa banki: Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni. Wybór padł na jarocińską instytucję bankową, w której całkowity koszt zaciągniętego kredytu wyniesie przeszło 45 tys. zł, a nie jak w przypadku wrzesińskiej placówki przeszło 54 tys. zł. Natomiast kwota kredytu opiewa na sumę 1,5 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -4

    Do wstyd

    Sam się wstydź. Lepiej wydać 450 i kupić dwa razy większe auto niż to za 750 tak jak to zrobili w zeszłym roku.

  • 7 miesięcy temu | ocena +5 / -4

    wstyd

    450 tys. na wóz strażacki i koszty długu, ile to razem. Wstydźcie się radni. W naszej gminie rządzą strażacy a nie rada i burmistrz.