Reklama

Eko-logiczny Jarocin. O czystym powietrzu w Dzień Kobiet

Opublikowano: 25 lutego 2021 10:56
Autor: Lidia Sokowicz | Zdjęcie: Materiały organizatora

Pierwsze z cyklu spotkań ekologicznych ma się odbyć w poniedziałek 8 marca | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś lub chcesz być "eko"? Weź udział w cyklu spotkań „Eko-logiczny Jarocin, czyli ekologia i logika w jednym”. Pierwsze z nich, które poświęcone będzie ochronie powietrza, odbędzie się w poniedziałek 8 marca. Ze względów epidemicznych nie jest możliwe organizowanie spotkań bezpośrednich w większych grupach, dlatego zostanie ono zorganizowane online.

Reklama

Z początkiem roku gmina Jarocin rozpoczęła kampanię edukacyjną „Eko-logiczny Jarocin”, która ma na celu nie tylko pokazanie działań realizowanych przez samorząd na rzecz ochrony środowiska, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w działania proekologiczne, poprawiające jakość ich życia. W jej ramach odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami, którzy chcą być „eko”. Tematem przewodnim pierwszego z nich, zaplanowanego na poniedziałek  8 marca będzie właśnie ochrona powietrza.

 

W kwestii ochrony powietrza Jarocin robi bardzo wiele. Realizowane są m.in. inwestycje w termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w spółkach miejskich powstają instalacje odnawialnych źródeł energii, modernizowane są drogi, a także udzielane jest wsparcie dla mieszkańców w zakresie wymiany starego ogrzewania. Poprawa jakości powietrza w mieście nie jest jednak możliwa bez zaangażowania mieszkańców w ekologiczne, a zarazem logiczne działania – chwali się Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

 Organizatorem wydarzenia jest Energia Jarocin, która współpracuje w tym zakresie z Gminą Jarocin, ZGO Sp. z o.o. - Wielkopolskim Centrum Recyklingu, Jarocińską Agencją Rozwoju oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. 

Podczas wydarzenia, reprezentujący Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii Przemysław Hofman, opowie o najbliższych celach związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej w Polsce, natomiast Ireneusz Ratajczak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu będzie mówił o wsparciu działań z zakresu ochrony powietrza, w tym odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz o Programie „Czyste Powietrze”. Nie zabraknie oczywiście wątków lokalnych, dotyczących niskiej emisji, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, a w debacie poświęconej zielonej energii z OZE weźmie udział przedstawiciel spółki Energia Jarocin.

Masz pytanie? Napisz maila

W programie spotkania uwzględniono również odpowiedzi na pytania mieszkańców. Do 8 marca można je przesyłać poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie internetowej: eko-jarocin.abrys.pl.

 [ZOBACZ TEŻ] PÓŁ MILIONA Z GMINY NA PROGRAM WYMIANY PIECÓW

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Smutna

  Wracając dzisiaj z CCC przy blokach Os.Konstytucji 3Maja drogą przy jednostce wojskowej doznałam mówiąc delikatnie "szoku" wszystkie zdrowe drzewa wycięte - płakać się chce. Czy miasto i jednostka za wszystkie te wycięte drzewa wniosła odpowiednie wpłaty.Żal patrzeć na te kikuty pozostałe na Wrocławskiej , Dąbrowskiego oznaczone kolorami. A tutaj nam się proponuje dyskusje o ekologii. Jestem ciekawa co z tymi wyciętymi drzewami się stało. Co z tego,że coś tam zostanie posadzone, kiedy urosną. Gdzie mają się podziać ptaki, czy też tak pożyteczne owady. Przecież zieleń drzew dostarczała nam tak potrzebnego czystego powietrza. Żal, poprostu żal .

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  pja

  A w Jarocinie jak śmierdziało tak będzie śmierdzieć.

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

   Ale ROZWÓJ !!!

   Będzie śmierdzieć ale mocniej :-)

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Ale ROZWÓJ !!!

  Mocno czuć jarocinską rozwojową ekologię jadąc obwodnicą miasta na wysokości oczyszczalni ścieków w cielczy.

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -0

  ola

  Czyste powietrze a drzewa wyciete prawie wszystkie brawo