Reklama

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 09:00
Autor: Anna Konieczna | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Okres rocznych rozliczeń z urzędem skarbowym potrwa jeszcze tylko do końca kwietnia. Jeśli jeszcze nie złożyłeś PIT-u, zrób to jak najszybciej.

Reklama

W tegorocznej akcji składania zeznań podatnicy do urzędów skarbowych w całym kraju dostarczyli dotychczas ponad 9,4 milionów PIT-ów - 91% z nich wpłynęło drogą elektroniczną.

Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w e-Urzędzie Skarbowym na stronie www.podatki.gov.pl, za pomocą której wpłynęło dotychczas prawie 3,7 miliona zeznań podatkowych. Można je również składać za pomocą systemu e-Deklaracje. Administracja skarbowa zachęca do korzystania e-usług fiskusa zwłaszcza teraz, w dobie pandemii.

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Osobiście tylko po wcześniejszym umówieniu

Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji online lub telefonicznie.

„Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo” - zaznacza Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Podatnicy wiele innych spraw też mogą załatwić online na przykład korzystając z serwisu e-Urząd Skarbowy. Mają tam dostęp między innymi do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Mogą zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię swoich wpłat.

W serwisie można też złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal.

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu

Analiza złożonych rocznych rozliczeń podatkowych pokazała, że więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. W tym roku, jak wynika ze złożonych dotychczas zeznań, do dopłaty zobowiązanych jest prawie 1,7 miliona podatników, a na zwrot z urzędu skarbowego może liczyć ponad 4,1 miliona podatników.

Osoby, które w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. W przypadku zeznań złożonych papierowo termin ten wynosi 3 miesiące.

Do tej pory administracja skarbowa zwróciła na konta podatników 5,5 miliarda złotych nadpłaconego podatku. Z kolei podatnicy wpłacili dotychczas 921 milionów, które wykazali w swoich zeznaniach jako podatek „do zapłaty”.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.