Reklama

Dyrektor i pracownicy szkoły dostali wypowiedzenia. Kto poprowadzi szkołę w Roszkowie?

Opublikowano: 29 kwietnia 2021 09:08
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szkoła Roszków

Dyrektor i pracownicy szkoły dostali wypowiedzenia. Kto poprowadzi szkołę w Roszkowie? - Zdjęcie główne

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia | foto Fot. Szkoła Roszków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Burmistrz Jarocina podjął decyzję o zmianie prowadzącego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie. Oferty cały czas można składać.

Reklama

Konflikt między dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Roszkowie Maciejem Mazurkiem a częścią nauczycieli i rodziców trwa od kilku lat. Z czasem coraz bardziej się nasilał. Grupa adwersarzy Mazurka twierdzi, że dyrektor źle zarządza finansami placówki.   

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Wcześniej była kontrola

W 2019 roku w szkole miała miejsce kontrola ze strony Urzędu Miejskiego w Jarocinie, bo to gmina jest organem finansującym tę placówkę.

Wnioskowała o nią część nauczycieli i rodziców, którzy zarzucali szefowi placówki Maciejowi Mazurkowi nieprawidłowości w szkolnych finansach.

- Nigdy na nic nie ma. O cokolwiek prosimy dyrektora, zawsze odpowiedź jest jedna: „nie ma pieniędzy”. Na pomoce dydaktyczne, na remonty, na podwyżki wynagrodzeń - wiecznie nie ma pieniędzy - twierdziła wówczas jedna z nauczycielek. - To jest już nie do zniesienia. Od 15 lat przychodzi subwencja i pieniądze gdzieś znikają - dodaje Danuta Wesołek. - Mamy podejrzenia, że dyrektor pobiera dwie pensje - ze szkoły i z przedszkola. Każda to ponad 10 tysięcy złotych - mówiła. 

Co na temat całej sytuacji mówił dyrektor Maciej Mazurek? Przyznał, że sytuacja finansowa placówki w Roszkowie jest tragiczna.

- Jeżeli gmina nie mogła unieść ciężaru utrzymania tej szkoły i zdecydowała o przekształceniu w niepubliczną, to o czym my mówimy. A ja w tej chwili mam mniej uczniów niż było wtedy - argumentował Maciej Mazurek. I dodał: - Do tego dochodzi wyraźna niechęć rządzących do placówek niepublicznych. Wróciły szkoły podstawowe ośmioklasowe, a wraz z nimi takie przedmioty jak chemia, fizyka, biologia czy geografia. Ja nie prowadziłem gimnazjum i teraz nagle muszę w budżecie szkoły wygenerować środki na utworzenie tematycznych pracowni, aby móc podołać realizacji programu. To jest uprawianie fikcji przez państwo.     

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Okazało się, że były niewłasciwie wydawane pieniądze

Autorzy wniosku o kontrolę zażądali sprawdzenia szkolnych finansów za okres od 2015 do 2018 roku. Miejscy urzędnicy przeanalizowali jednak tylko rok 2018 i tylko w zakresie dotacji, która jest przekazywana z budżetu gminy na prowadzenie szkoły, bo takie mieli uprawnienia.

Kontrola nie stwierdziła naruszenia dyscypliny finansowej. Wykryła jednak kilka nieprawidłowości i przypadki niewłaściwie wydawanych pieniędzy. Dlatego Maciej Mazurek został zobowiązany do zwrotu do gminnej kasy ponad 62 tys. zł. Oprócz tego szef szkoły w Roszkowie dostał do wykonania kilka zaleceń pokontrolnych.

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Stanowcza decyzja burmistrza

Osoby podpisane pod wnioskiem o kontrolę uważały, że została ona przeprowadzona w zbyt wąskim zakresie. Dlatego teraz napisali list otwarty do radnych Rady Miejskiej w Jarocinie z prośbą o interwencję. Wnioskowali miedzy innymi o ponowne przeprowadzenie kontroli, tym razem od roku 2005 do 2019.

Pismo trafiło pod obrady komisji oświaty, kultury i spraw społecznych rady miejskiej. Efektem przedstawionych racji była decyzja burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w sprawie dalszych losów szkoły.

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Burmistrz zaprasza zainteresowanych prowadzeniem szkoły

Otóż włodarz gminy wydał zarządzenie, w którym zaprosił do składania ofert na prowadzenie szkoły w Roszkowie.

W zarządzeniu napisano:

„Burmistrz Jarocina kierując dobrem lokalnej społeczności, troską o zapewnienie prawidłowego poziomu edukacji oraz dbaniem o przestrzeganie zasad etyki i poszanowania człowieka zaprasza do składanie ofert na wyłonienie podmiotu, któremu zostanie użyczona część nieruchomości wraz z wyposażeniem w celu prowadzenia niepublicznych jednostek systemu oświaty, to jest niepublicznego przedszkola, niepublicznej szkoły podstawowej w miejscu funkcjonującego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Roszkowie.”

Pierwszy termin składania ofert wyznaczono na 26 kwietnia. Jednak ze względu na trudna sytuację epidemiologiczną przedłużono ten czas do 17 maja.

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Likwidacja placówki do końca czerwca

W tej sytuacji dyrektor Maciej Mazurek dostał wypowiedzenie użyczenia części budynku w Roszkowie, w której mieści się szkoła i przedszkole, a której właścicielem jest gmina Jarocin. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące i upływa z końcem czerwca.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie jest jedyną na naszym terenie placówką niepubliczną prowadzoną jednoosobowo przez osobę fizyczną - Maciej Mazurek jest jednocześnie organem prowadzącym i dyrektorem. 

Dyrektor i pracownicy szkoły w Roszkowie dostali wypowiedzenia. Szkoła i przedszkole pracują normalnie

Konsekwencją wypowiedzenia wręczonego Mazurkowi przez gminę jest likwidacja jego działalności w Roszkowie, a co za tym idzie wypowiedzenia otrzymali wszyscy pracownicy szkoły.

Placówka cały czas funkcjonuje normalnie. Zapewnienie prawidłowej pracy szkoły i przedszkola jest bowiem obowiązkiem Maciej Mazurka do końca okresu wypowiedzenia.

Złożenie oferty na prowadzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Roszkowie zapowiedziało miedzy innymi Stowarzyszenia Edukacyjnego „Nasza przyszłość”. To nowy podmiot, który został utworzony przez część rodziców i nauczycieli.

Maciej Mazurek też zapowiada, że jest gotowy dalej prowadzić niepubliczną placówkę w Roszkowie i złoży swoją ofertę.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (43)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  pool

  Dobra rada dla nowego Dyrektora ktokolwiek nim będzie.Chcesz mieć spokój nie zatrudniaj pani W .A reszta podwinie ogon.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Dester

  Widać edukację niektórych. Nie rozumieją zwrotu "ktoś nam pluje w twarz, a mówimy, że pada deszcz". Radzę ponownie udać się na lekcje polskiego. Pojęcia metafory, paraboli. Warto sobie przypomnieć jak się ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Jakoliko

  Czytam te komentarze i nie wierzę. Ktoś wyprowadził 60 tysięcy. Ale co tam, nic się nie stało

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -5

  Rodzic

  Ludzie sukcesu nie stają się nimi z dnia na dzień. To, co większość ludzi widzi na pierwszy rzut oka – szczęście, bogactwo, wspaniała kariera, cel – jest wynikiem ciężkiej pracy i wymaga dłuższego czasu. Pani Danko Wesołek jesteśmy z Panią!

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

   @@@

   To bądźcie i tak nie wygracie

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  derektor

  Proponuję na dyrektora orędownika wszelkich prywatyzacji w sferze oświatowej, roztaczającego wizję mlekiem i miodem płynącą nad dobrem jarocinskiej i okolicznej dziatwy oraz ciała pedagogicznego "na swoim".

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

  aaaa

  Wszystkie szkoły niepubliczne zamknięte przez gminę powinny być przywrócone na prawach placówki publicznej. Czy to zostało sprawdzone w Roszkowie? Ilu nauczycieli straciło zdrowie przez zamykanie szkół? Ile dzieci jeździło do innych miejscowości, by uczyć się? Czy jeszcze jest w gminie szkoła niepubliczna, gdzie dyrektor jest szefem stowarzyszenia? A pani , o której piszecie, jako jedyna już dawno wskazywała na zebraniach z gminą (gdy zamykano placówki) - jakie są zagrożenia ich pomysłów.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Rodzic

  Za parę lat wróżę to samo szkole w wiosce obok niby stowarzyszenie ale władza absolutna

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Marcin

  Ja dzieci worze do Jarocina do szkoły. To jest najlepszy pomysł bo nie da się patrzeć na to co się tam dzieje. Mimo tego że do szkoły mają 500m wolę je zawieść do Jarocina.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Alpc

   A w jakim worze Pan wozi?

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  jarock

  Szkołę w Roszkowie ze względu na wielkość budynku może uratować jedynie JTBS lub bardzo dooobry Dyrektor ( czy wszystkie dzieci z osiedla Zielony Zakątek chodzą do tej szkoły? ).

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

   '''

   Wszyscy mają taką nadzieję ale ja szczerze mówiąc po takiej gimeli nie puściłbym tu dziecka do szkoły. Za parę miesięcy miałam puszczać dziecko do przedszkola ale chyba wolę płacić w Jarocinie niż dać je tutaj

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

    Mama

    Każdy ma wybór

   • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Mama

    Każdy ma wybór

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -2

  Alwaro

  Pani Wesołek zawsze robiła pod górkę i będzie robiła a teraz znalazła pacynki które tańczą jak ona zagra i zakładają dzikie stowarzyszenia,

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

   Mieszkanka

   Dzikie stowarzyszenie to jest to które teraz prowadzi szkołę. Powinni to prowadzić młodzi ludzie a nie Panie na emeryturach.

   • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

    HM...

    Dla Mieszkanki prosimy o trochę szacunku dla wieku emerytalnego bo chociaż nie wiemy w jakim jest Pani wieku to zyczylybysmy sobie, żeby Pani zrobiła tyle ile te emerytki zrobiły przez czas swego zaangażowania w pracę na rzecz tej szkoły, ktora tak niszczycie. Emerytki pragną wyjaśnić, że nigdy nie prowadziły szkoly a " dzikie Stowarzyszenie " powstało, żeby wspierać jej działalność poprzez swoją pracę. Tu widać stopień znajomości tematu. ZAL NAM TAKIEGO MYSLENIA ale cóż jak się ktoś nie orientuje to nie powinien się wymadrzac bo to żałosne.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -2

  :-p

  Jak dla mnie to tam potrzebny jest ktoś obcy. Ktos kto nie ma nic wspólnego ani z panem Mazurkiem ani panią Wesołek. Taki ktos bedzie najbardziej obiektywny. A jeżeli szkole przejmą miejscowi raczej za duzego sukcesu nie wróżę. Gratuluje odwagi, współczuję glupoty. Dziękuję. Do widzenia

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  ...

  Mazurek - wstydu oszczędź! Takie przewały, a jeszcze chce startować w konkursie. Co za chamstwo i buractwo. Brawo dla P. Wesołek

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Anonim

  Taki pewny Pan Mazurek, że ponownie go wybiorą.. dobre haha.. Z tego co słyszałam to ciągle były z nim problemy. Tam potrzebny ktoś kto się zna dobrze aby godnie powierzyć mu te stanowisko.. Takie jest moje zdanie...

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -1

  Adi

  Śmiechu warte. To co się tam dzieje wola o pomstę do nieba. Zmiana dyrektora jest konieczna i co nie których nauczycieli też.

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -4

  Sąsiadka

  Ta, już widzę nowego dyrektora. A może raczej PANI DYREKTOR? Chyba brak chętnych skoro tak przedłużają. Nikt nie będzie chciał sprzątać tego bałaganu

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

   Byliuczniowe

   Brawa dla Pani Wesołek. Cóż jak ktoś ma odwagę się odezwać, to zawsze dostaje po tyłku. Taki nasz kraj. Lepiej siedzieć po cichu i godzić się na wszystko. Nie ważne, że plują nam w twarz. Mówmy, że deszcz pada. Chodziliśmy do tej szkoły jak zaczęła funkcjonować już w nowym budynku. Pamiętamy, że gdyby nie to, że dzieci przynosiły cukier, herbatę i papier, to Pani Skrzypek nie miałaby czego przygotować uczniom, a toalety świeciłyby pustkami. Pamiętamy te wiadra herbaty, które przygotowywały panie sprzątaczki i oszczędzanie na cukrze ile się da. Byliśmy pierwszym rocznikiem, który miał obowiązkową informatykę. Nasze lekcje odbywały się na sucho. Gdyby nie zaangażowanie Pani Agnieszki Kubiak, to ani jednej lekcji nie mielibyśmy w oparciu o praktykę. Poza tym trzeba uczciwie powiedzieć, że Świetlica Wiejska i Schronisko Turystyczne powinno służyć wszystkim mieszkańcom , a nie tylko wybranym. Wcale zatem nie dziwi, że na zebrania chodzi tak mało osób. Na tej wsi od dawna są równi i równiejsi. Niektórzy niedawno wypróżniali się w wychodku, a dziś chodzą z głową podniesioną do góry jakby należeli do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej

   • 3 miesiące temu | ocena +3 / -3

    X..x

    Dla Byliuczniowie proszę bez wędrówek personalnych bo to świadczy o poziomie, cukier czy papier toaletowy to nie problem do poruszania na forum bo to żałosne problemem są też rodzice, którzy od zawsze wykazywali male zaangażowanie w działalność szkoly poza nielicznymi. Od pewnego czasu staliśmy się towarzystwem roszczeniowym a to nigdy nie kończy się dobrze. Z tej całej farsy PROSZE OPAMIETAJCIE SIE ,PAMIETAJCIE O DZIECIACH a te rozgrywki niech toczą się swoim trybem bez takiego rozgłosu bo to po prostu WIELKI wstyd a gmina wie najlepiej co z takim fantem zrobić....

   • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

    Juma

    Akurat oszczędzanie na cukrze przyniesie więcej korzyści niż szkód 😊

   • 3 miesiące temu | ocena +5 / -3

    Sąsiadka

    Zapewne też autorze swojej wypowiedzi należysz do tej całej bandy pani W. Spoko, niech pomaga. Ale ona pcha się wszędzie, zadyma narobiona, szkoła w oczach ludzi straciła dużo, to co się tam dzieje to jest śmiechu warte. Ludzie plują w twarz bo ze szkoły zrobiliście cyrk albo zoo, bieganie po gazetach co tydzień żeby tylko wysmolić jak tam dzieci mają źle. Wieś niczym z filmu " Sami swoi ". No identyczna scena.

    • 3 miesiące temu | ocena +3 / -2

     Jaro

     Pani W. jest znana z różnych poczynań niekoniecznie pozytywnych i ma dość duży zasięg bo znana jest nie tylko w gminie Jarocin ale ten ogon ciągnie się za nią po całym powiecie jarocinski i z tego względu nie specjalnie czekają na jej zatrudnienie

    • 3 miesiące temu | ocena +3 / -2

     '''

     Żeby to wszystko jeszcze przyniosło jakiś skutek. A to tylko zrobiła sie rozpierducha i wstyd. Czekam nie cierpliwie na jakieś kinkretne wiadomości bo na razie same pierdoly

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -3

  Szkolniak

  Tam potrzeba dyrektora z jajami. Osoby która ma doświadczenie. A nie, robi wszystko na "odpier***". Proponuje kogoś, kto odnajduje sie w tym jak w "biznesie".

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -6

   Adam

   Tylko Andrzej !!

   • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

    Mieszkaniec

    Widzę tam cały zespół nauczycieli ale bez tak odpowiedzialnej p. Wesołek