Reklama

Były wicestarosta z zarzutem oszustwa. Akt oskarżenia trafił do sądu

Opublikowano: 20 lipca 2019 08:59
Autor:

Były wicestarosta z zarzutem oszustwa. Akt oskarżenia trafił do sądu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Prokuratura postawiła zarzut oszustwa oraz składania fałszywych zeznań byłemu wicestaroście jarocińskiemu a obecnie radnemu powiatowemu Mirosławowi D. Do sądu trafił także akty oskarżenia wobec rzecznika prasowego starostwa i jednego z urzędników.

 

 

Sprawa najpierw trafiła do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie. Ta jednak wyłączyła się z postępowania i zostało ono przekazane do prokuratury w Ostrzeszowie.

 

 

Praca śledczych zakończyła się postawieniem zarzutów i sformułowaniem dwóch aktów oskarżenia, które trafiły do Sadu Rejonowego w Ostrzeszowie.

 

 

Jeden został skierowany przeciwko Mirosławowi D. Byłemu wicestaroście jarocińskiemu, członkowi zarządu powiatu [o zmianach w składzie zarządu powiatu - czytaj TUTAJ], a obecnie radnemu powiatowemu Prawa i Sprawiedliwości prokuratura zarzuca oszustwo na szkodę Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

 

 

Miałoby ono polegać na niesłusznym uzyskaniu czyli wyłudzeniu zwrotu kosztów podróży oraz składaniu fałszywych zeznań a także nakłanianiu do tego świadków.

 

 

Drugi akt oskarżenia został wystosowany przeciwko dwóm urzędnikom Starostwa Powiatowego w Jarocinie - Jackowi Sz., który zajmuje się kontaktami z mediami [więcej czytaj TUTAJ] oraz Witoldowi B.

 

 

Im także prokuratura postawiła zarzut składania fałszywych zeznań w toku śledztwa. Sprawa dotyczy tej samej podróży służbowej, która jest przedmiotem aktu oskarżenia przeciwko Mirosławowi D.

 

 

Zwróciliśmy się do byłego wicestarosty, aby odniósł się do sprawy. W odpowiedzi usłyszeliśmy jednak: - Żadnych komentarzy.

 

 

Z kolei szef jarocińskich struktur PiS-u Janusz Krawiec, który jest dyrektorem jednostki powiatowej - Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie, tak skwitował całe zdarzenie.

 

 

- Jest coś takiego, jak domniemanie niewinności. Wyrok jeszcze nie zapadł. Jeśli takowy będzie, odniesiemy się do niego.

 

 

Zapytany, jakie standardy obowiązują w PiS-ie [były kandydat na burmistrza skreślony z listy jarocińskiego PiS-u - szczegóły TUTAJ], jeśli chodzi o uczciwość członków partii, Krawiec odpowiedział:

 

 

- Chodzi o ciężar problemu - jeżeli to w ogóle zakończy się skazaniem. Nie można jednakowo traktować kogoś, kto ukradł przysłowiowy batonik ze sklepu, a inaczej kogoś, kto jechał i zabił człowieka. To jest właśnie ten ciężar - stwierdza szef jarocińskiego PiS-u.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (81)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  "nie kradnij"

  Jestem zaskoczony wypowiedzią szefa PISu w Jarocinie Krawca, szok i niedowierzanie. Przyzwolenie na kradzież batoników ze sklepu? Powinni takiego człowieka usunąć natychmiast z PIS bo szkodzi całemu ugrupowaniu. Zaczyna się od kradzieży batonika . . Mimo moich prawicowych przekonań nie będę już głosował na nikogo z tego środowiska, skoro jest przyzwolenie na jakąkolwiek kradzież.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  kasia

  Ło matko jaki lament - wicestarosta przekręcił stówę- Kuchciński wozi dupę samolotem co tydzień z całą rodziną i jest gut. Przecież w PIS takie standardy obowiązują to czego drzecie japy.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -20

  matko!!!

  taaak, tu wszyscy krytykuja powiat! ale na koncert poleca i beda sie wdzieczyc do starosciny , ludzie skonczcie z ta hipokryzja !!!!

 • 2 lata temu | ocena +25 / -15

  Jarocin miasto upadłe

  niech Gazeta lepiej nie publikuje takich spraw bo to bez sensu, ludzie w Jarocinie nieczego nie rozumieją, popierają i wybierają oszustów ,może lepiej promować tych, którzy maja wyroki kryminaalne, zarzuty prokuratorskie albo czekaja na wyroki, a także tych którzy biją żony , może w tedy ludzie bedą mieli się z kim identyfikować bo jak tutaj stać po stronie uczciwości i przyzwoitości a do tego postepować zgodnie z prawem?? to chyba wstyd co? ocywiście ironizuje ale czasem takie można odnieść wrazenie po zachowaniach i wypowiedziach wielu osó także na stanowiskach publicznych, i to jest żenujace,

 • 2 lata temu | ocena +17 / -9

  Do "to fiksacja..."

  Nie na prawdę tylko NAPRAWDĘ Nie powierzył bym tylko POWIERZYŁBYM Żenujące.

 • 2 lata temu | ocena +30 / -1

  mnostwo ludzi dostaje pieniądze za nic

  Na przykładzie Jarocina widać ze powiaty powinny byc zlikwidowane. Nic sie nie dzieje. Wieje nuda. Staroscina sie fotografuje a urzednicy robią co chca. Balagan i lenistwo

 • 2 lata temu | ocena +22 / -26

  ~ do Marka i podobnych,czy wy też jesteście gotowi popełnić przestepstwo oszukać, fałszywie zeznać i powiedzieć nic się nie stało? tak ma wygladać życie ludzi na stanowskach publicznych?

  Marek o czym ty człowieku mowisz?????????????? a ty masz jaka propozycje budowania dobrego klimatu co? poprzez oszustwa, naginanie i łamanie prawa? wykorzystywanie swojej pozycji w samorzadzie do niszczenia ludzi, do składania fałszywych zeznań, dobry limat twoim zdaniem ma być oparty na krzywdzie innych zwalnianiu bez podstawnie, kłamaniu i wymyślaniu oszustw aby oklamać sad i uniknąć kary? tacy ludzie powinni zniknąć z samorządu raz na zawsze!!! wartość czy skala prestępstwa nie ma tu nic do rzeczy! jak w ogóle takmożna to pojmować? to jakaś jarocińska toksyczna moralność, w normalnym środowisku nie wspomne o samorzadach zachodnich tacy ludzie byli by napietnowani bo wyzej postawili swoje prywatne sprawy niż sprawy państwowe, urzędowe, to jest przestępstwo karne! tu nawet nie chodzi o tą zasraną delegacje tylko o przestępcze działanie urzędnika!! czy takie rzeczy trzeba jeszcze tutaj tłumaczyć? walnijcie się ludzie w łeb, to wy też tak byście postapili jak Mirosław D. i tych dwóch?

 • 2 lata temu | ocena +24 / -1

  samorządowcy z jarocińskiego urzędu

  jak ci ludzie upadli!!!!! wstyd i jeszcze raz wstyd, cały urząd się śmieje z tych pracowników, jak oni mogą jeszcze tam chodzić do pracy? jak ci ludzie upadli

 • 2 lata temu | ocena +4 / -15

  Prawnik

  art. 42 pkt 3 Konstytucji RP "Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu".

 • 2 lata temu | ocena +21 / -2

  my

  to obrzydliwa sprawa inieulega wątpliwości bez precedensu dlatego raport o tym cosię wydarzyłow jarocińskim starostwie jest w drodze na pewno dotrze,a także do Kolegium Samorzadowego w sprawie dalszego funkcjonowania urzedników z zarzutami kryminalnymi

 • 2 lata temu | ocena +5 / -15

  Piotr

  Opaleni ludzie robią wszystko by zniszczyć nasz PIS

 • 2 lata temu | ocena +16 / -3

  towaoznwaca jarocińskiego pis

  KRAWIEC A TY ILE DOSTAW TIRÓW BATONIKÓW DO DPS MASZ NA SUMIENIU ?

 • 2 lata temu | ocena +35 / -25

  Marek

  Jako szef oświaty zrobił bardzo wiele dobrego. Tu akurat pewnie zawinił łaszcząc się na parę zł.Ale rację ma pan Krawiec- to jest pryszcz.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -2

  Jagódka

  Pani Lidio Czechak członkini PISu i starościno, dlaczego tak pani postapiła ? na pewno tak powinno wygladać kierowanie urzedem? dlaczego pani nie podjęła zadnych słuzbowych decyzji personalnych tak wobec Mirosława D. jak i wobec pozostałych Jacka Sz, iWitoldaB? czego sie pani boi? czy ktoś panią szantazuje? co pani ysli, jak na pani zachowanie patrza inni pracownicy starostwa, gdzie moralność? tak pani buduje zaufanie mieszkańców, wyborców do urzedu? nie ma pani wyrzutów sumienia? nikogo pani nie skrzywdziła? to jest moralność PIS-Uuuuuu!? Twuu!

 • 2 lata temu | ocena +20 / -3

  Jagódka

  panie Krawiec to niechodzi o cięzar zarzutów !!!!! albo pan nie rozumie co oznacza sprawiedliwość (niech pan wystapi z PISu), albo po prostu udaje pan głu ......a!!!! Ludzie jak przeczytali pańska wypowiedź łapali sie za głowę, co ten Krawiec chrzani, o czym on opowiada? prawa się nie interpretuje tylko stosuje, prawa iprzestepstwa sie nie relatywizuje, a dokładnie bo pewnie pan nie rozumie tutaj nie ma zastoowania relatywizm moralny tylko kodeks karny, niejaki Mirosław M, był wieloletnim urzędnikiem państwowym, członkiem zarządu powiatu, wicestarostą i radnym. taka osoba nie może dopuszczać się przestępstw, szczególnie kryminalnych!! nie może wykorzystując swoja pozycje słuzbową i polityczną nakłaniać swoich podwładnych do składania fałszywych zeznań, nie może niszczyć ludzi!!!! a jego szefowa Starościna Czechakowa wiedząc o tej sytuacji pownna dawno zwolnić go z pracy a nie trzymać w kierownictwe powiatu bo to jej kolega partyjny! co to mabyć? to jest moralność PIS-Uuuuuu!?

 • 2 lata temu | ocena +15 / -2

  Stopki

  Jacek S. Kolekcjoner zarzutow i nadal na stanowisku. Jeden w tą czy w tą nie robi wrazenia

 • 2 lata temu | ocena +10 / -1

  Staszek

  A Jarek wie o TYM ?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -2

  Wiktor

  Czy czasami z niego nie jest taki PiS-owiec jak z Boleka solidarnościowiec?

 • 2 lata temu | ocena +19 / -5

  dla Mirosława D i pisdzielców hymn

  Świat okrągły jest To co wysyłam uderzy mnie mocno uderzy mnie mocno trzeba cierpliwym być Bum, bum., bumerang Wraca bumerang Więc pamiętaj, że znajdzie cię Bum, bum., bumerang Bumerang Liczy się każdy gest I każda mina Niech unosi nas endorfina Bum, bum, bumerang bumerang Zastanów się nim rzucisz Czym chciałeś zranić zaboli ciebie Szybko wracają rzucone kamienie Los czasem szorstki jest Lecz sprawiedliwy I nigdy się nie myli Los

 • 2 lata temu | ocena +13 / -1

  Jarociński fruwajacy pisułar

  CYTUJĘ PREZESA i Brudzia ludzie najgorszego sortu. cała Polska z was sie smieje komunisci i złodzieje, zawsze tam staliscie gdzie było zomo

 • 2 lata temu | ocena +21 / -2

  Kreatwny KKrawiec

  ZARAZ ZARAZ KRAWIEC TO ROGACKI HOFMANN KAMIŃSKI WYLECIELI Z PIS ZA SAMĄ DELEGACJĘ I TO BEZ ZARZUTÓW A TEN MIROSŁAW D I JACEK SZ ZOSTAJĄ W PISIE MIMIO ZARZUTÓW ?

 • 2 lata temu | ocena +6 / -1

  czarny koń wyborów 6,66 %

  co ty na to patrioto ?

 • 2 lata temu | ocena +11 / -3

  malinaaaaa

  to ja mąciciel malina -Witaszyce też za tym stałem i sie cieszyłem i cieszę. Nie na darmo szczerbol musiał na was moją posade wymusic - odkułem się

 • 2 lata temu | ocena +9 / -2

  zaciekawiony

  Czy przez to aby bronić go /za free z publicznej czyli naszej kasy / radę nadzorczą w szpitalu / zamiast Krawca głodnego wielu rad nadzorczyc / i obsługę jednostki / stek podległych Dworzec, DPS u Krawca otrzymała prawniczka z Kalisza ?

 • 2 lata temu | ocena +19 / -2

  pytanie do Liduni

  Jak on sie znalazł na liście powaitowej pis jarocin z Czechakową przecież juz było o tym wiadomo ?

 • 2 lata temu | ocena +21 / -2

  To jest jakis cyrk

  Po tym artykule nareście po wielu latach zrozumiałam, na czym polega ta działalnosc pis Jarocin.Stale gazetra tąbiła działacze pis to działęcze pis tamto, nie konkretyzujac na czym ich działalnosc polega bo ani w miescie ani w powiecie pozytynej ich dizałanosci nie widac !!!!!!!!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +31 / -3

  Jarocińczyk

  Standardy etyczne PiS. Wyższe obowiązują nawet na Białorusi. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji np. w Niemczech czy Austrii, czy nawet krajach takich jak Rumunia czy Chorwacja. Cóż chyba zjem batonika

 • 2 lata temu | ocena +18 / -3

  prawda

  konsekwcje decyzji poniesiemy my zwykli ludzíe i podatnicy niech placa odszkodowania z własnej kieszeni ci ktorzy nieslusznie zwolnili i niech przeprosza pokrzywdzonych

 • 2 lata temu | ocena +24 / -1

  pytanie do starosty pis

  Co on jeszcze tam robi w starostwie kilka dni w tygodniu wraz z paczkonoszem siedząć ? dzieli kolejne łupy ?

 • 2 lata temu | ocena +22 / -3

  STAROSCINA Z PIS WYPŁACIŁA MU A KACHĄ

  WIEDZĄC ZE MA ZARZUTY PRZED AKTEM OSKARŻENIA SAM ZREZYGNOWAŁ NA RZECZ PACZKONOSZA I WZIĄŁ KROCIE ODPRAWY KTÓRE TERAZ PO ZARZUTACH MU NIE PRZYSŁUGIWAŁY

 • 2 lata temu | ocena +32 / -0

  Samuel

  A taki był Mira$ hardy gdy stawiał zarzuty stowarzyszeniom !

 • 2 lata temu | ocena +32 / -1

  Samuel

  A taki był Mira$ hardy gdy stawiał zarzuty stowarzyszeniom !

 • 2 lata temu | ocena +21 / -2

  Zatroskany

  Czy Miro pójdzie do więzienia ? Na jak długo ? Powinien powoli przetapiać smalec z cebulką oraz gromadzić zapas pasty do zębów .

 • 2 lata temu | ocena +16 / -11

  Antyplatfus

  I co platfuski na to? Prokuratura Ziobry postawiła zarzuty działaczowi PISu. I cała wasza teoria upolitycznienia prokuratury legła w gruzach. Co wy teraz biedactwa zrobicie? Zabraknie wam haseł na wybory.

 • 2 lata temu | ocena +35 / -2

  BEZA

  Nareszcie odpadli cała trujce. Szukali złodziei a sami wpadli. Będziemy śledzić ich dalszy los z ogromnym zainteresowaniem. Pan Szczepaniak i Pan Brenienek to pracownicy od kontroli jednostek no i co? WSTYD PANOWIE

 • 2 lata temu | ocena +23 / -2

  Dno

  Krawiec złodziej to złodziej. Oszust to oszust. I nie ma znaczenia czy kradniesz batonik w sklepie czy 1. 000.000 złotych. Ma to znaczenie tylko wtedy kiedy keadniesz batonik, bo jesteś głodny a jesteś bezrobotny i bezdomny. To wtedy jest to jakaś okoliczność łagodząca. A przez takich co składają fałszywe zeznania to niektórzy 15 lat niewinnie w więzieniu siedzieli. Więc sądy takich powinni karać karą bezwzględnego więzienia.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -1

  Latiko

  Jaja jak berety

 • 2 lata temu | ocena +23 / -3

  Michu

  Miru$ Rawicz czeka A jakieś zawieszenie w prawach członka pisu do czasu wyjaśnienia sprawy będzie czy nie za bardzo?

 • 2 lata temu | ocena +24 / -1

  Xd

  Wstyd.....

 • 2 lata temu | ocena +22 / -3

  Pisuar

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Widzisz miruś karma wraca za te twoje donoszenie. Piekniusio