Reklama

Burmistrz podziwia pracę jarocińskich medyków. Gmina przekaże pieniądze dla szpitala

Opublikowano: 3 kwietnia 2020 10:10
Autor:

Burmistrz podziwia pracę jarocińskich medyków. Gmina przekaże pieniądze dla szpitala   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W Polsce i na świecie trwa walka z niewidzialnym, ale śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem. W naszym kraju zakażenie konorawirusem wykryto u ponad 3.149 osób. Niestety zmarło już 59 osób.

 

 

Walka z zagrożeniem jest szczególnie wyczerpująca dla pracowników systemu ochrony zdrowia. Szpitale borykają się z brakiem pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej ludzi, którzy są na pierwszej linii ognia.

 

 

Jarociński szpital wspierają różne instytucje i firmy.

 

 

Teraz naszej lecznicy postanowiły pomóc władze Jaraczewa. Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała zdecydował o przekazaniu 50 tys. zł dla jarocińskiego szpitala.Zarządzenie o przesunięciu środków w budżecie wydał w czwartek 2 kwietnia.

 

 

- W związku z ogłoszoną pandemią i pogarszająca się sytuacją finansową szpitali w całej Polsce. Uznałem, że należy pomóc naszemu szpitalowi, bo podobnie jak całe społeczeństwo podziwiam pracę personelu medycznego, ale też i obsługi administracyjnej szpitala. Postanowiłem skorzystać z przepisów nowej ustawy antykryzysowej i zdecydowałem o przesunięciu środków z rezerwy budżetowej. Choć prawo nie wymaga tego, to skonsultowałem tę decyzję z radnymi, którzy wykazali się zrozumieniem dla mojej propozycji - tłumaczy Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 

 

Samorząd przekazał 50 tys. zł dla jarocińskiego szpitala na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. W czwartek władze Jaraczewa wysłały umowę do szpitala.

Burmistrz Dariusz Strugała zapowiedział, że w poniedziałek 6 kwietnia pieniądze trafią na konto lecznicy. Jaraczewo jest pierwszym gminnym samorządem, który zdecydował się wesprzeć szpital w Jarocinie.

 

Wcześniej powiat do lecznicy na walkę z pandemią przekazał 288 tys. zł.

 

Czytaj również: Jedno kłamstwo może kosztować życie kilku osób. Ratownicy apelują

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (111)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +6 / -1

  Troskliwa

  Przed chwil a wyjęłam ze skrzynki ulotkę od burmistrza i szlag mnie trafił. Nie mniej ni więcej tylko kampania wyborcza na tragedii ludzkiej. Apel do mieszkańców, który się powtarza za telewizją, internetem, Radiem. Myślicie, że mieszkańcy są tępakami.Troska o pracowników szpitala, a kilka dni temu słyszałam, że ich zaraza nie dotyczy. Nie którzy nawet załapią się na paczuszki (chichot losu! ),oni są samowystarczalni bo pracują.Mówią, że dadzą pensjonariuszom DS. Co to za Fundacja, jaka jej jest transparentność. Szpital codziennie wykazuje wpłaty, a o nich nic nie wiemy.Chyba, że ich koszt to ta ulotka, no to, aż tak się nie wysilajcie.~A cha: 2 maseczki a moja rodzina liczy 6 osób.... i co !!! Nie szkoda tych pieniędzy. Zamiast się promować to przeznaczcie te pieniądze na szczytne, docelowe wpłaty jak mądrzy Burmistrzowi innych gmin. My mieszkańcy tego sobie życzymy, bo to są też nasze pieniądze z naszych podatków i nie może pan nimi szastać.(ulotki itd)Proszę kupić z naszych gminnych milionów respirator, bo lada chwila może nam być potrzebny.Szpitale zakaźne się zapełniają,Fala zachorowań nadchodzi a na respirator się czeka! Proszę nie uprawiać polityki, która nas być może przyszłych pacjentów nie dotyczy . Wolę mieć czym oddychać jak nadejdzie fala zachorowań, niż maseczki, które i tak nie używamy, bo siedzimy w domu. Mieszkam przy ruchliwej ulicy na której widziałam dziś do południa 2 osoby.

 • rok temu | ocena +1 / -4

  ETYKA

  Dla kelnerów i jego pokroju , zakompleksionych hejterów , którzy myślą , że ich koronawirus nie dopadnie https://www.facebook.com/BlogRzymskiKatolik/videos/900376400028410/

 • rok temu | ocena +5 / -0

  To z pewnością oczywiste co piszę

  Rozumiem że jak nie mają na sprzęt ochronny, bo innego powodu uruchomienia zbiórki publicznej nie widzę to zakładam że najpierw obniżyli wynagrodzenia zarządu spółki, rady nadzorczej oraz kadry zarządzającej w szpitalu?

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Opamiętajcie się! To nie czas na propagandę!

  0,00125 rocznego budżetu szpitala oraz 0,0004 (4 dziesięciotysięczne) rocznego budżetu szpitala i powiatu. Jesteście śmieszni. Nie mam na myśli Darczyńców. Bardzo im dziękujemy. Tylko starosta i prezes wprowadzają niepokój w społeczeństwie, że 10 zł przez nich wpłacone uratuje ich życie. Starosto Czechak natychmiast z budżetu powiatu przekazać 2,5 mln na niepopłacone faktury w terminie np. w hurtowniach farmaceutycznych tak aby szpital odzyskał wiarygodność u kontrahentów. A wy działacie na emocjach ludzi, wprowadzacie niepokój w społeczeństwie, że brakuje pieniędzy a jednocześnie budujecie ścieżkę rowerową za miliony.

 • rok temu | ocena +7 / -0

  Chochoł

  Lida a ile ześ wpłaciła na szpital? Prezesz Szymczak też by mógł coś dorzucić. Zarabiacie po ponad 10 tys miesięcznie, to wy odpowiadacie za to w jakiej sytuacji jest szpital i oczekujecie że ludzie co zarabiają minimalną, oprócz podatków i składek jeszcze będą dawać na jakąś zbiórke? Szczyt beszczelności jak dla mnie!

 • rok temu | ocena +10 / -0

  Kolejna świnia lokalnych pisowców?

  Ale odjeb... Z tą zrzutą. Bardziej pisowców nie mogliście ośmieszyć.

 • rok temu | ocena +8 / -0

  Jesteście żałośni milionerzy.

  W szpitalu 5 milionów strat za 14 miesięcy, a co niektórzy zarabiają jakby mieli miliony zysku. Strach w oczy zajrzał że wypłaty może nie być i uruchomili zrzutę na zrzuta. pl

 • rok temu | ocena +9 / -0

  Sukces powiatowy

  Może gest burmistrza Strugały miły ale jego darowizna to dokładnie 0,125% rocznego budżetu - 1/8 procenta! Naprawde w budżecie szpitala aż tak brakuje środków że ta zbiórka jest konieczna?

 • rok temu | ocena +4 / -7

  Stanisław

  Moja firma odbiera wasze śmieci,dba o dostarczanie wam wody i odprowadzanie ścieków,buduje wam drogi,dba o porządek i czystośc w mieście.Wam zabraknie pieniędzy ale mnie nigdy nie .Dlatego jesteście naiwni.

 • rok temu | ocena +10 / -0

  Naiwniaczek

  gała wystrugany na dwa kontakty na miesiąc. Żal mi ciebie.

 • rok temu | ocena +1 / -10

  ETYKA

  Jak się czyta te wypociny poniżej, to przyszłość dla tych osób będzie sprowadzała się, do spędzenie reszty życia na kwarantannie w szpitalu w Krotoszynie.

 • rok temu | ocena +11 / -0

  Byście się nie ośmieszali z tą zrzutą na szpital bogacze w suvach audi ach, bmach, mercedesach

  Niech podadzą ile zarabia kadra menadżerska w tym szpitalu że nie stać ich na maseczki i trzeba żebrać po emerytach?

 • rok temu | ocena +9 / -0

  50.000 dał. Śmiech na sali. Jak szpital ma 40 mln na rok z nfz

  Super. Akurat starczy na dwa kontrakty na miesiąc.

 • rok temu | ocena +11 / -0

  Szymczak podaj wynagrodzenia kadry, a potem sępcie o kasę

  Biedota niech się zrzuca po 5 zł. Bo jest kilku takich co zarabiają kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy i strach w oczy zajrzał, że zabraknie na wypłaty, bo trzeba kupić maseczki?

 • rok temu | ocena +3 / -11

  Krops

  Czym sie rozni Strugala od Pawlickoego? Pierwszy wydaje co kilka dni komunikaty, wprowadza zabezpieczenia, wspomaga szpital. Drugi lansuje się na fejsie, relacje live, konferencje, wywiady dla telewizji, zdjęcia, a zwykły mieszkaniec nic z tego nie ma. Pieniądze się zgadzają to i na marketingowcow stać

 • rok temu | ocena +15 / -1

  Umowa o dzieło

  Ale ładną wazelinke smarujesz Mopsiu Lidzi w komentarzach. Ryczałt czy od sztuki? Widać że starasz się zapracować na uznanie w oczach nowych mocodawców, ale nie łudź się, kopną cię szybciej niż jesteś w stanje to sobie wyobrazić, i wtedy zostaniesz tylko smutnym bezpańskim zawistnikiem

 • rok temu | ocena +16 / -1

  Srudukowski

  TVP2 MLD poszło.... a byłoby na maseczki

 • rok temu | ocena +18 / -2

  zrzuta.pl

  Każdy z nas zrzuca się na szpital opłacając składkę zdrowotną, płacąc VAT, podatek dochodowy. Osoba z najniższym wynagrodzeniem 1800 musi poprzez pracodawcę zapłacić haracz do państwa w wysokości 1400. Te 1800 wydając na paliwo i inne wydatki płaci VAT najczęściej w wysokości 23%. Czyli kolejne 400 zł. O akcyzie nie wspominając. A teraz jeszcze grając na emocjach pisuarki powiatowe proszą o zrzutę po 5, 10 zł. Bo inaczej nie będzie na środki ochronne dla personelu? Wywieźć na taczkach taką władzę. PS. Podziękowania dla darczyńców i personelu dla szpitala za narażanie własnego życia. Możecie spać spokojnie. Prezes szpitala Szymczak i starosta Czechak czuwają.

 • rok temu | ocena +9 / -19

  Adaś

  Burmistrz Jaraczewa zna sytuacje w służbie zdrowia i wie że większość szpitali generuje stratę . Pacjenci z gminy Jaraczewa leczą się w szpitalu w Jarocinie , dlatego wie że trzeba szpitalowi pomóc. Inny burmistrz pod namową Kelnera filozofuje i dlatego uruchomił swoją składkę na walkę z Korona wirusem.Ciekawi mnie czy pieniądze zbierane przez fundacje będą transparentne. Jakoś długo idzie ta budowa lodowiska i nikt nie potrafi rozliczyć tej budowy. Co z tą dokumentacją na budowę? Gmina ma nadwyżkę budżetową , bo cały ciężar finansowy jest utopiony w spółkach , a radni tego nie potrafią sprawdzić. Najwyższa Izba Kontroli to powinna skontrolować. Chłopcy z Poznania nieźle mieszają w Jarocinie.

 • rok temu | ocena +18 / -0

  PARAGRAF

  Spółka powiatu - szpital ma prawie 12 mln strat przez 3 lata rządów prezesów partyjnych z PO i PiS. mają niepopłacone faktury z terminem przedawnienia do pół roku w hurtowaniach farmaceutycznych. bez przelewów z góry nikt im nic nie sprzeda co nie obejmuje przetarg. za dwa miesiące tego roku mają 1.100.000 straty, a za ostatnie 14 miesięcy 5 milionów strat. W takiej sytuacji finansowej idą na wojnę z koronawirusem. Kto odpowiada za ten szpital przez ostatnie 3 lata. Kto zarabia kilkanaście tysięcy na miesiąc i ktoś doprowadził do sytuacji szpitala, że na koniec lutego 2.400.000 zł było w przeterminowanych fakturach najczęściej dotyczących zakupów w hurtowniach farmaceutycznych. Gdzie zarząd powiatu, gdzie zarząd szpitala? Ktoś za to beknie. Jeszcze nie teraz. Za chwilę. Tak nie można zarządzać spółką która walczy o życie i zdrowie mieszkańców.

 • rok temu | ocena +17 / -2

  Maseczka Srudukowski

  Wpłacajcie gminy, bo 2 mld poszły na TVP2mld-REŻIM i zabrakło na maski, rękawiczki, środki dezynfekcyjne. a obiecane 7mld na szpitale z tarczy antykryzysowj to zwykła kiełbasa wyborcza.

 • rok temu | ocena +14 / -0

  Czechak, Szymczak prosimy o prawdę.

  Zarządzie szpital, zarządzie powiatu. Oczekujemy prawdy. Proszę wyjść przed kamery powiedzieć brak nam pieniędzy na zabezpieczenie pracowników. Powiat, szpital nie ma pieniędzy. Potrzebujemy np. 200, 400 tysięcy albo milion złotych. prosimy o wsparcie gmin w dowolnej wysokości. Wtedy, wierzcie mi, każda gmina dołoży.

 • rok temu | ocena +16 / -1

  Działania antykryzysowe

  Srugała, a żonę krawca też kazali ci radni przyjąć? dałeś już cały etat czy pół ? Podobno nawet malina pośredniczył w tym etacie ?

 • rok temu | ocena +15 / -1

  ?

  ty stru gała lidzia ci kazała ?

 • rok temu | ocena +14 / -1

  taczka dla maliny

  temu malinie to pownien ktos z koronowirusem napluć w tważ

 • rok temu | ocena +13 / -1

  chodzace koszty - malina

  Winnym sytuacji szptiala jest prezes, wczesniej wielkorotny członek rady nadzorczej. Już wówczas kazał prezesowi Mazurkowi ograniczać przyjęcia do szpitala.

 • rok temu | ocena +15 / -0

  UPR

  Zlikwidujmy powiat, nfz, ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na szpital bez tej nienażartej nigdy biurokracji niech zbiera pan Owsiak albo dr Budzyński. Będzie taniej

 • rok temu | ocena +18 / -1

  Żerków

  Pozwolę sobie przpomnieć jeszcze jedną chwalebną rzecz Pana Burmistrza Jarocina. Gdy to Pan Burmistrz Jarocina zalatwial z posłem Panem Piotrem Kaletą karetkę do szpitla w Jarocinie a wiec konkretą rzecz służacą mieszkańcom a nie tylko pieniadze na pisowska klike wówczas jarocińskie pisdzielce na zebraniu poprzez sekretarza pisma 14 czczionką staroscine Lidzie bez ładu i składu pisały donos do centrali.

 • rok temu | ocena +16 / -0

  TVP2 MLD

  Niech sobie przypomną wołanie rozpaczy Pani Księgowej Szpitala na sesji powiatowej sprzed bodajże roku. Co zrobił zarząd powiatu na czele z Czechakową z tą wiedzą jeśli na koniec lutego 2020 jest prawie 2,5 miliona zł zaległych faktur? I mam wierzyć że nie ma to wpływu na zabezpieczenie medyczne pracowników szpitala a zbiórka publiczna jest dla jaj, a nie dla kasy, bo fajnie to wygląda na fejsie starosty pani Czechak?

 • rok temu | ocena +17 / -4

  Żerków

  Wielkie uznanie dla Pana Burmistrza Jarocina, który nie uległ demagogi i nie wpłacił na tę haniebną rzecz jaką jest szpital powiatowy pod rzaądami pisdzielców a w zasadzie administrowniu stolkami. Za to słuszna skierowana pomoc dla mieszkańców w postaci wyposażenia w maski. To godne podziwu i nażladowania Panie Burmistrzu.

 • rok temu | ocena +21 / -1

  TVP2 MLD

  Każdy z nas zrzuca się na szpital opłacając składkę zdrowotną, płacąc VAT, podatek dochodowy. Osoba z najniższym wynagrodzeniem 1800 musi poprzez pracodawcę zapłacić haracz do państwa w wysokośćci 1400. Te 1800 wydając na paliwo i inne wydatki płaci VAT najczęściej w wysokości 23%. Czyli kolejne 400 zł. O akcyzie nie wspominając. A teraz jeszcze grając na emocjach pisuarki powiatowe proszą o zrzutę po 5, 10 zł. Bo inaczej nie będzie na środki ochronne dla personelu? Wywieźć na taczkach taką władzę. PS. Podziękowania dla darczyńców i personelu dla szpitala za narażanie własnego życia. Możecie spać spokojnie. Prezes szpitala Szymczak i starosta Czechak czuwają.

 • rok temu | ocena +32 / -0

  Dziś pytanie dziś odpowiedź

  Pani Czechak szybka piłka. Na sesji pani twierdzi że szpital jest w pełni zabezpieczony, środki finansowe są, na profilu szpitala piszecie że materiałów ochronnych też nie brakuje i jest duży zapas. To po co ta zbiórka, po co dodatkowe środki finansowe? Po co namawiacie ludzi żeby przkeazywali swoje skromne środki zabezpieczające na szpital i odbierali im ochronęw tych ciężkich czasach? Gdzie przekaz medualny rozmija się z prawdą?

 • rok temu | ocena +23 / -0

  Ddddd

  Kto sprzeda szpitalowi cokolwiek bez przedpłaty, jeśli oni na koniec lutego 2020 mieli niepopłaconych faktur pewnie w większości w hurtowniach farmaceutycznych na kwotę 2,4 mln zł? Zaległości były półroczne i sięgały września 2019. Czy zarząd powiatu na czele z Lidią Czechak i prezesem szpitala Szymczakiem który o tym wiedział nie ponosi odpowiedzialności za ten stan rzeczy? Czy dlatego jest uruchamiana zbiórka publiczna? Czy ten katastrofalny stan finansów spółki ma wpływ na zabezpieczenie pracowników szpitala? Czy bez zbiórki by się zarazili? Chciałbym poznać odpowiedzi na te pytania.

 • rok temu | ocena +22 / -0

  Heniu

  Gmina nie raz pomagała szpitalowi, każda karetka jest właściwie kupowana z dofinansowaniem gminy (pozostalych wchodzacych w sklad powiatu tez). Ale naprawdę jak widze teraz tę akcję ze zbiórka na szpital a wiemy wszyscy w jakie długi popdł szpital za czasów prezesów reprezentujących obecną władze' to naprawdę czuje niesmak

 • rok temu | ocena +23 / -1

  Wujek dobra rada

  Panie Strugała może pan tak odkupi szpital od powiatu bo widać, że se tam rady dać nie mogą, może Jasiu jakoś pomoże?

 • rok temu | ocena +23 / -3

  Szkoda mi Was

  Czemu kłamiecie o gminie Jarocin. Fundacja FASE przygotowuje wsparcie rzeczowe dla pracowników szpitala, które w przyszłym tygodniu zostanie przekazane pracownikom szpitala. Oni naprawdę mają teraz najtrudniej. A ta wasza paplanina polityczna powoduje że chcecie zbić kapitał polityczny na tragedii.

 • rok temu | ocena +6 / -17

  Pacjentka

  Postawa godna naśladowania... Pan burmistrz jednak pismo jarocińskie go szpitala przeczytał ze zrozumieniem... Nie tak jak burmistrz Jarocina... Śmiechu warte stwierdzenie p. Pawlickiego że nasz szpital nie jest wyznaczony do walki z korona wirusem... Bez odpowiedniego zabezpieczenia i sprzętu możemy nim być szybciej niż myśli... Wstyd... Panie Adamie.

 • rok temu | ocena +4 / -16

  szacun

  gratulacje dla gminy za taki gest szacun dla burmistrza tylko szkoda że dla mieszkańców nie jest inny

 • rok temu | ocena +9 / -18

  XXC

  Brawo dla Pana burmistrza odpowiedni facet na odpowiednim miejscu wie w jaki sposób pomóc ludziom. Szkoda że nie mama takiego burmistrza.

 • rok temu | ocena +13 / -15

  sympatyk

  Brawo dla burmistrza Strugały!! serce rośnie w przeciwieństwie do oderwanych od rzeczywistości tych kolesi z Jarocina, którzy żyją w innej rzeczywistości