Reklama

Budowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym Mieście

Opublikowano: 12 stycznia 2021 15:50
Autor: Karina Muszalska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Budowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym Mieście. Wójt rozstrzygnął przetarg na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Nowe Miasto. Wybuduje go jedna z jarocińskich firm.

 

 

Gmina Nowe Miasto nie mogła dotąd pochwalić się punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tak zwanym PSZOK-iem. Teraz przystąpiono do realizacji inwestycji, która jest wymogiem ustawowym.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Gdzie powstanie?

 

Teren pod budowę PSZOK-u wyznaczono na jednej z działek należących do gminy na terenie Aleksandrowa. To tam mieszkańcy gminy będą wywozić w ramach miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, gruz, surowce wtórne oraz opony.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Ile pieniędzy przeznaczono?

 

Gmina zamierza zrealizować inwestycję w całości z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło 944.680 zł., Jednak na sfinansowanie zamówienia postanowiono przeznaczyć 778 tys. zł.

 

 

W ramach tej kwoty zostanie wybudowany kontenerowy budynek socjalno-biurowy. Wykonane również będzie oświetlenie zewnętrzne i zasilenie przepompowni, monitoring oraz instalacja alarmowa. Dodatkowo zostanie zainstalowane przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Teren zostanie przede wszystkim utwardzony, ogrodzony i zagospodarowany w zieleń.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Kto wygrał przetarg?

 

Nowomiejski urząd ogłosił przetarg na budowę PSZOK-u. Do postępowania stanęło aż 9 firm: z Leszna, Kalisza, Promińca i Międzychodu. Wśród nich znalazły się również firmy z naszego terenu: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, PUB „Brukpol” s.c. z Piasków, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” sp. z o.o. z Jarocina, ST-INVEST Agnieszka Trojańska z Wilkowyi, Związek Spółek Wodnych w Jarocinie.

 

 

Najniższa ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” z Jarocina, które wyceniło swoją pracę na 550.822,15 zł. To ono wybuduje PSZOK dla gminy Nowe Miasto.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

    miru$

    I cyk rażąco niska cena