Reklama

Bramy garażowe - jak wybrać idealny model? Dodatek TWÓJ DOM - Zobacz koniecznie

Opublikowano: 4 listopada 2020 13:59
Autor: Reklama

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Bramy garażowe. Gdzie kupić bramy garażowe. Bramy garażowe od producenta. Najlepsze bramy garażowe. Bramy garażow w Jarocinie. Bramy garażowe w okolicy Jarocina 

 

Poruszanie się na co dzień samochodem na trasie dom-praca, praca-dom to dla wielu z nas chleb powszedni. Nic dziwnego więc, że coraz częściej domownicy decydują się na bramy garażowe, które w znaczny sposób ułatwiają codziennie życie. Każdy bowiem woli wysiąść z samochodu w suchym i ciepłym garażu niż parkować autem na podjeździe przed domem, gdy na zewnątrz leją się potężne strugi deszczu.

 

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

Jednak zakup bramy do garażu to inwestycja na długie lata, która wiąże się również z niemałym nakładem finansowym. Warto więc porządnie się zastanowić przez wyborem konkretnego modelu.

Rynek firm oferujących wrota garażowe jest bardzo duży, a każda z nich oferuje bramy mniej lub bardziej zaawansowane technologicznie. Obecnie w sprzedaży są cztery rodzaje bram, które można podzielić na te starsze oraz nowoczesne. Do tych pierwszych należą bramy rozwierane oraz uchylne, a nowocześniejsze warianty to bramy segmentowe oraz rolowane. Każda z nich ma inną konstrukcje i sposób otwierania. Przed zakupem trzeba jednak pamiętać, że odpowiednio dobrana brama garażowa musi działać niezawodnie w każdych warunkach pogodowych i musi komponować się z bryłą budynku mieszkalnego. Ważną kwestią jest również termoizolacja, czyli zadbanie o to, aby nasza brama nie pozwalała na nadmierną ucieczkę ciepła.

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

Najpopularniejsze warianty bram

Bez wątpienia największą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe. - Bramy segmentowe dopasować można do różnych typów garaży i szerokości wjazdu – także do garaży podwójnych. Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną - tłumaczy Tomasz Kubczak, Kierownik Działu Zarządzania Produktem w firmie KRISPOL, która tworzy bramy garażowe na wymiar. - Produkujemy cały komplet stolarki dla domu (bramy, okna, rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, drzwi), a także produkty dla przemysłu. Jeśli chodzi o bramy, specjalizujemy się w segmentowych bramach garażowych, bramach rolowanych, a także bramach przemysłowych zarówno segmentowych, jak i bramach i kratach rolowanych - dodaje.

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

Bramy segmentowe są wybierane przez klientów w dużej mierze dzięki ich funkcjonalności. Tego rodzaju wrota mogą się otwierać ku górze lub na boki. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób, które często wchodzą do domu bramami garażowymi, bowiem w takim przypadku dana osoba nie musi się schylać, aby przedostać się do garażu. Brama segmentowa otwierana na bok ma także jednak swoje minusy. Jednym z nich jest brak możliwości zagospodarowania ściany w pomieszczeniu, ponieważ wrota podczas otwierania przemieszczają się po prowadnicach do wnętrza garażu. Jeśli więc planujemy zamontować na ścianach półki czy też szafki, to warto zdecydować się na bramę otwieraną ku górze. Dodatkowym atutem jest także estetyka tego typu bram, ponieważ dzięki wyraźnym podziałem na fragmenty pionowe lub poziomie, będą pasować do różnych kształtów budynków mieszkalnych.

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

- Brama segmentowa wykonana jest z paneli stalowych ocynkowanych malowana proszkowo lub okleinowana. Jest to okleina PCV zwana renolitem - czyli taka sama, jaką stosuje się np. w produkcji okien. Obecnie jest to najczęściej montowana brama z uwagi na swoje właściwości cieplne. I tylko takie rozwiązanie daje nam parametry zgodne z wymogami budowlanymi - mówi Jakub Olejniczak, właściciel firmy Olejniczak Serwis.

 

Ważnym aspektem w bramach segmentowych jest również bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że garaż często pełni rolę wejścia do domu dla potencjalnych włamywaczy, a tego typu brama zapewnia skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi, nawet w przypadku braku zasilania. Wrota te ryglują się automatycznie w prowadnicy, co uniemożliwia jej podważenie. Jeśli mamy natomiast do czynienia z modelem bramy z napędem, to sygnał radiowy w takim wypadku jest zaszyfrowany i nie ma możliwości na jego przechwycenie przez niepożądane osoby. - Automatyczne bramy mogą być wyposażone w system smartCONNECTED, który umożliwia sterowanie smartfonem, czyli zapewnia pełną kontrolę i kontakt z domem z dowolnego miejsca. Zyskuje również dodatkowe funkcje łącząc bramę garażową z innymi urządzeniami w domu - tłumaczy Dariusz Kasperkowiak z firmy „DEKA”, która posiada szeroką ofertę bram garażowych.

 

Schemat budowy bramy 


 

Energooszczędność i termoizolacja

Przy wyborze idealnej bramy garażowej, ważnym parametrem jest również ich ciepłochronność, która zależy głównie od użytych materiałów ocieplenia oraz szczelności połączeń między segmentami, a także między bramą i ościeżnicą. - Inwestorzy coraz częściej szukają ciepłych bram garażowych, zwłaszcza wtedy, gdy ich garaże bezpośrednio sąsiadują z mieszkalną częścią domu. Zdają bowiem sobie sprawę, że dobre zaizolowanie ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi prowadzące z garażu do domu to za mało, by powstrzymać ucieczkę ciepła z garażu, a przez garaż – także z mieszkania. Potrzebna jest odpowiednio ocieplona brama garażowa - tłumaczy Marek Dorszyk, właściciel firmy Doorszyk w Jarocinie. Z tego powodu coraz częściej domownicy decydują się na ocieplane warianty bram garażowych.

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

- Bramy segmentowe są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża - tłumaczy Tomasz Kubczak, Kierownik Działu Zarządzania Produktem KRISPOL. Im grubsza jest warstwa ocieplenia, tym brama ma lepszą izolacyjność termiczną. Najczęściej spotykana izolacja ma od 2 do 4 cm grubości. Firma KRISPOL posiada również tzw. system ciepłego montażu bramy, co znacznie poprawia współczynnik ciepła. - Jest to innowacyjne rozwiązanie zgłoszone do opatentowania przez KRISPOL, które polega na zdystansowaniu kątownika pionowego i listwy nadprożowej z podporami wału od ściany. Przekładka jest przygotowana pod montaż do kątownika pionowego, ma gniazdo pod dodatkową uszczelkę. Dwie uszczelki lepiej doszczelniają połączenie. Zastosowany przy montażu twardy styropian EPS pozwala na poprawę izolacji dla węzła o około 30%, co daje w praktyce do 20% lepszą izolację cieplną całej bramy - tłumaczy Tomasz Kubczak.

 

 

Cena drzwi garażowych w wersji ocieplonej jest oczywiście wyższa od wariantów pozbawionych ocieplenia, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować. Oprócz niższych rachunków za ogrzewanie, zwiększymy również komfort cieplny budynku mieszkalnego. Nieocieplane bramy sprawdzą się natomiast w garażach wolnostojących. - Bardzo często klienci skupiają się na właściwościach stolarki okiennej czy drzwi, ale zapominają, że brama jest nieodłącznym elementem i ma duży wpływ na ciepło w naszym domu. Najcieplejsze w tym momencie bramy to modele Unitherm, które zbudowane są grubych paneli, bo aż 6cm wypełnionych pianą poliuretanową. Dodatkowo bramy te posiadają ciepłe uszczelki obwodowe oraz uszczelki termiczne między panelowe, które dodatkowo izolują bramę - dodaje Jakub Olejniczak, właściciel firmy Olejniczak Serwis.

 

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

 

Zniwelować utratę ciepła z pomieszczeń możemy również poprzez zakup specjalnych napędów do naszej bramy. - Aby uniknąć niepotrzebnych strat cennego ciepła w garażu, powinniśmy też zainwestować w markowy napęd. Im większa będzie jego prędkość otwierania, tym mniej ciepła ucieknie z garażu podczas wjazdu i wyjazdu z garażu. Nowej generacji napędy otwierają bramę z prędkością nawet 25 cm/s, a dodatkowo posiadają oświetlenie ledowe, które lepiej oświetla wnętrze garażu - dodaje Marek Dorszyk.

 

Koszt bram garażowych

Do najtańszych wrót garażowych należą zdecydowanie bramy uchylne, które oprócz przystępnej ceny wyróżniają się także prostą konstrukcją oraz łatwym montażem. Tegu typu model unosi się bowiem na prowadnicach, a następnie chowa pod sufit garażu. Jest to jedna z najtańszych opcji na rynku, za którą zapłacimy już od 800 zł do nawet 2000 zł za modele ocieplane. Nieco droższa jest już wspomniana wcześniej brama segmentowa, która cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród klientów. Zaletą w tym przypadku jest nie tylko łatwość obsługi, ale również szczelność, która spowoduje, że z naszego garażu będzie uciekać mniej ciepła. W przeciwieństwie do modelu uchylnego, montując bramę segmentową nie ma również znaczenia długość pojazdu, ponieważ brama nie wysuwa się poza obrys garażu. Jest to więc idealne rozwiązanie dla garażu znajdującego się blisko chodnika czy ulicy. Decydując się na ten model, będziemy musieli przygotować się na wydatek rzędu 3000-5000 złotych. Podobnie zapłacimy za bramy rolowane, które do niedawna były najdroższą opcją ze wszystkich bram garażowych. Ich upowszechnienie doprowadziło jednak do spadku cen i obecnie coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.

BRAMY GARAŻOWE - PROSTO OD PRODUCENTA - DODATEK TWÓJ DOM KLIK 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.