Sparing: Jarota Jarocin pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce (ZDJĘCIA)

Sparing: Jarota Jarocin pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W sobotę, 23 stycznia Jarota Jarocin w swoim trzecim zimowym sparingu pokonała lidera IV ligi – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:2.

Za Jarotą dwa tygodnie treningów w roku 2021. Podopieczni Piotra Garbarka przed tygodniem rozegrali dwa sparingi, które zakończyły się wygranymi JKS-u – z Ostrovią Ostrów Wlkp. i Koroną Piaski. Tym razem do Jarocina przyjechał lider IV ligi grupy wielkopolskiej – Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Jako pierwsi dobrą sytuację do objęcia prowadzenia mieli goście. Jednak zawodnik Pogoni z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 12. minucie udanie odpowiedział Damian Pawlak, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Niespełna kwadrans później Pogoń wykorzystała błąd bramkarza Jaroty i doprowadziła do wyrównania. Szybko odpowiedzieć mógł Krzysztof Bartoszak, który jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką w dobrej sytuacji.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy. Najpierw, w 50. minucie na prowadzenie wyszli goście. Jeden z zawodników wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Jarota jednak 2-krotnie szybko odpowiedziała. Najpierw sytuację sam na sam po indywidualnej akcji Patryka Rzepki wykorzystał Krzysztof Bartoszak, a chwilę później to Rzepka wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego, które trafiło w poprzeczkę, a piłka pozostała w obrębie boiska, co zaskoczyło bramkarza i obrońców gości. Wydawało się, że worek z bramkami się rozwiązał, ale w ostatnich 30 minutach kolejne gole nie padły. Dwie szanse mieli goście – najpierw dobrze wrócił za rywalem Dawid Idzikowski, zatrzymując kontrę, a chwilę później źle zachował się zawodnik Pogoni, uderzając obok bramki. Również Jarota miała swoją szansę na podwyższenie wyniku, ale jeden z testowanych zawodników uderzył w słupek.

Kolejnym rywalem Jaroty w zimowych sparingach będzie Foto-Higiena Gać. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 30 stycznia. Pierwszy gwizdek o 14.00.

Jarota: zawodnik testowany (70’ Damian Walkowiak) – Piotr Skokowski (75’ Szymon Bogaczyk), Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Piotr Stachowiak (46’ Krystian Wawrzyniak) – Szymon Komendziński (46’ Krzysztof Matuszak), Kacper Szymankiewicz (46’ Marcin Konopka) – zawodnik testowany, Damian Pawlak (46’ Mateusz Dunaj), zawodnik testowany (15’ Marcin Łażewski, 46’ Patryk Rzepka) – Krzysztof Bartoszak