Porażka na zakończenie sezonu. Flota wykorzystała nieskuteczność Jaroty

Autor: | Zdjęcie: Dawid Borucki/Archiwum

Porażka na zakończenie sezonu. Flota wykorzystała nieskuteczność Jaroty - Zdjęcie główne

foto Dawid Borucki/Archiwum

Sport Zawodnicy Jaroty Jarocin już przed tygodniem zapewnili sobie utrzymanie w III lidze. W sobotę, 26 czerwca w swoim ostatnim meczu sezonu 2020/2021 mierzyli się w Świnoujściu z Flotą. Podopieczni Piotra Garbarka musieli uznać wyższość rywala, który wygrał 2:0.

Jarociniacy po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Unią Swarzędz przypieczętowali utrzymanie w III lidze na sezon 2021/2022. Jarotę czekało jeszcze jedno spotkanie – z Flotą Świnoujście. Zawodnicy JKS-u z pewnością chcieli utrzymać dobrą formę z ostatnich tygodni i po zwycięstwie udać się na wakacje.

Pierwsze minuty meczu w Świnoujściu należały do gospodarzy, którzy częściej przebywali na połowie Jaroty. Niewiele jednak wynikało z ataków Floty. Po 20 minutach przebudziła się Jarota. Najpierw po ładnym zagraniu w pole karne Patryka Rzepki, na bramkę uderzył Krzysztof Matuszak, ale dobrze zachował się bramkarz gospodarzy. Chwilę później głową strzelał Krzysztof Bartoszak, a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po niespełna kwadransie odpowiedzieli gospodarze. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową, świetnie zareagował Sebastian Kmiecik, odbijając piłkę. W 39. minucie po rajdzie prawą stroną w polu karnym faulowany był Szymon Komendziński. Do piłki podszedł Bartoszak, ale Dominik Kalinowski wyczuł jego intencje i obronił strzał z jedenastu metrów. Chwilę później „Kris” ponownie uderzał na bramkę Floty. Z ostrego kąta posłał piłkę w boczną siatkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy znów bardzo groźnie uderzał Bartoszak. Piłka jednak ponownie zatrzymała się na poprzeczce. W kolejnych minutach groźniej atakowała Flota. Dwie pierwsze sytuacje – strzały zza pola karnego – nie znalazły jeszcze drogi do siatki. Pierwsza próba została zablokowana, a przy drugiej skutecznie interweniował Kmiecik. Jednak w 68. minucie po zagraniu za linię obrony Jaroty, prostym podbiciem piłkę do siatki posłał Grzegorz Tarasewicz. Chwilę później kontrę Floty w polu karnym zatrzymał Marcin Maćkowiak, a strzał głową – Kmiecik. W 77. minucie po rzucie rożnym i uderzeniu głową, piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Skokowski. Jednak w kolejnej akcji znów do siatki trafił Tarasewicz. Zawodnik Floty zamknął płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła. W 89. minucie ładną akcję rozegrała Jarota, ale nikt nie zdołał zamknąć dośrodkowania z prawego skrzydła. W doliczonym czasie gry kolejną dobrą interwencją popisał się Kmiecik, broniąc uderzenie głową rywala. Flota miała jeszcze szansę przy dobitce, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Jarota Jarocin zakończyła sezon 2020/2021 na 12. miejscu z dorobkiem 49 punktów.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński – Krzysztof Matuszak (46’ Szymon Piekarski), Krystian Wawrzyniak (46’ Dawid Idzikowski) – Patryk Rzepka (66’ Mateusz Dunaj), Marcin Konopka, Jacek Pacyński (56’ Kacper Szymankiewicz) – Krzysztof Bartoszak