Porażka Jaroty w pierwszym sparingu

Sport Aż dziewięć bramek obejrzeli kibice podczas pierwszego sparingu Jaroty Jarocin w trakcie letnich przygotowań do sezonu 2021/2022. Zawodnicy Piotra Garbarka musieli uznać wyższość rywala. LKS Gołuchów wygrał 5:4.

Jarociniacy w poniedziałek, 12 lipca rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/2022 w III lidze. Zespół prowadzony przez Piotra Garbarka zaledwie dwa dni później, w środę, 14 lipca rozegrał pierwszy letni sparing. Rywalem był IV-ligowy LKS Gołuchów, który w minionych rozgrywkach zajął w lidze 3. miejsce.

Wynik spotkania bardzo szybko został otwarty przez gości z Gołuchowa, ale Jarociniacy błyskawicznie odpowiedzieli. JKS potrzebował na to zaledwie minuty. W kolejnych minutach zdecydowanie groźniej atakowała Jarota, co przełożyło się na wynik. Najpierw zawodnik drużyny z Jarocina popisał się pięknym uderzenie z rzutu wolnego w samo okienko bramki, a chwilę później JKS wyprowadził skuteczny atak lewą stroną. Goście jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę do jednej bramki po bardzo ładnym uderzeniu zza szesnastki.

Po zmianie stron Jarota szybko wróciła na 2-bramkowe prowadzenie, ale na tym pozytywy po stronie gospodarzy się zakończyły. Zespół z Gołuchowa w kwadrans zdobył trzy bramki bez odpowiedzi zespołu z Jarocina i to on wygrał spotkanie 5:4. W zespole z Jarocina wystąpiło aż czternastu testowanych piłkarzy. Z zawodników, którzy reprezentowali barwy Jaroty w poprzednim sezonie, zobaczyliśmy Piotra Stachowiaka, Dawida Idzikowskiego, Jacka Pacyńskiego, Mateusza Dunaja, Kacpra Szymankiewicza, Marcina Konopkę, Krzysztofa Matuszaka, Marcina Maćkowiaka, Patryka Rzepkę, Jędrzeja Ludwiczaka i Damiana Pawlaka.

Kolejny sparing Jarota rozegra w sobotę, 17 lipca. Rywalem będzie Victoria Września. Spotkanie zostało przeniesione z Jarocina do Wrześni. Początek o 12:00.