Piłkarskie granie w święto Konstytucji

Autor: | Zdjęcie: Facebook/Błękitni Sparta Kotlin

Piłkarskie granie w święto Konstytucji - Zdjęcie główne

foto Facebook/Błękitni Sparta Kotlin

Sport Za nami piłkarska majówka. Większość zespołów z terenu Ziemi Jarocińskiej rozegrała w weekend dwa spotkania. W poniedziałek i wtorek bramek nie brakowało, szczególnie w Cielczy. Ważne zwycięstwa odniosły także zespołu GKS-u Żerków, GKS-u Jaraczewo i Jaroty II Witaszyce, która jako jedyna swój mecz rozegrała 4 maja.

GKS Żerków – Baszta Przedecz 2:0 (1:0)

Bardzo szybko spotkanie z Basztą Przedecz ułożyło się po myśli GKS-u Żerków. Zawodnicy Tomasza Szymkowiaka już w 8. minucie objęli prowadzenie. Podanie Marcina Jujki płaskim uderzeniem wykończył Przemysław Kujawa. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando gospodarzy, którym jednak nie udało się podwyższyć prowadzenia. Było ono jednak względnie bezpieczne, ponieważ przyjezdni nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Damiana Wielińskiego. Próby Baszty ograniczały się przede wszystkim do uderzeń z dystansu. Początek drugiej połowy był nieco słabszy dla GKS-u, ale zmiany ożywiły grę zespołu. Efektem było drugie trafienie. Bramkę zdobył Wojciech Kidoń po minięciu dwóch zawodników rywali, ustalając wynik spotkania.

8’ 1:0 Przemysław Kujawa
72’ 2:0 Wojciech Kidoń

GKS Żerków: Damian Wieliński – Daniel Pilarczyk, Tobiasz Potocki, Marcin Roszak (20’ Michał Rzepa), Bartosz Kujawa, Kacper Hetmańczyk, Marcin Jujka (67’ Tomasz Grzelak), Przemysław Kujawa (83’ Kacper Łakomy), Adam Gabryszak (85’ Kacper Strzelczyk), Bartosz Karolczak, Piotr Dolata (60’ Wojciech Kidoń)

LZS Cielcza – Piast Nowy Belęcin 6:0 (3:0)

Bardzo efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze LZS-u Cielcza. Zespół prowadzony przez Aleksandra Matuszewskiego już w pierwszej połowie wypracował sobie 3-bramkową przewagę. Co ciekawe, wszystkie bramki padły w podobnych sytuacjach – po zagraniu za linię obrony ze środka pola. Dwukrotnie takie podanie wykorzystał Jakub Nowak, a raz Kamil Filipiak. Na początku drugiej połowy goście mieli rzut karny, który jednak zmarnowali, uderzając w poprzeczkę. Chwilę później LZS zdobył kolejną bramkę. Hat-tricka skompletował Jakub Nowak, dla którego to było jednak za mało. W kolejnych minutach zdobył jeszcze dwa trafienia. Najpierw minął w polu karnym obrońców i bramkarza, a w ostatnich minutach wykorzystał rzut karny. Piast potrafił się odgryzać, ale 2-krotnie ponownie piłka zatrzymywała się na poprzeczce.

26’ 1:0 Jakub Nowak
29’ 2:0 Kamil Filipiak
41’ 3:0 Jakub Nowak
51’ 4:0 Jakub Nowak
67’ 5:0 Jakub Nowak
89’ 6:0 Jakub Nowak (z karnego)

LZS Cielcza: Robert Sobczak – Daniel Wrzalik, Jakub Nowak, Karol Oczkowski (66’ Michał Bryll), Kamil Filipiak (65’ Marcin Matuszewski), Mateusz Szatkowski, Łukasz Kogut (67’ Patryk Olejniczak), Karol Lisiak, Jakub Bierła (69’ Bartosz Roszyk), Piotr Palczewski, Tomasz Becella

Phytopharm Klęka – Sokół Chwałkowo 0:3 (0:0)

Czerwone kartki dla zawodników Phytopharm Klęka uniemożliwiły drużynie prowadzonej przez Michała Gulcza powalczenie o punkty w pojedynku z Sokołem Chwałkowo. W pierwszej połowie obie drużyny grały na bardzo zbliżonym poziomie i trudno było wskazać zespół, który jest bliżej zwycięstwa. Po stronie gospodarzy najlepszą sytuację miał Hubert Łukaszczyk. Po minięciu obrońców uderzył jednak wprost w bramkarza. Po przerwie zza pola karnego niecelnie uderzał Eryk Kowalski. To ten zawodnik również jako pierwszy wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce. Później bezpośredni czerwony kartonik obejrzał Marcin Parus. Sokół to wykorzystał, zdobywając trzy bramki i zapewniając sobie zwycięstwo. Najpierw zawodnicy z Chwałkowa wykorzystali rzut karny, później dziurę w obronie, a w końcówce zamieszanie w polu karnym.

56’ 0:1 Fabian Mikołajczak (z karnego)
76’ 0:2 Marcin Rejek
90+5’ 0:3 Szymon Kędziora

Phytopharm Klęka: Mikołaj Parus – Wojciech Banaszak, Marcin Parus (75’ – czerwona kartka), Stanisław Kiel, Miłosz Maciuszko, Eryk Kowalski (60’ – czerwona kartka), Adam Adamczyk (86’ Arkadiusz Mroziński), Łukasz Zawacki (74’ Dominik Słomiński), Hubert Łukaszczyk (71’ Piotr Nawrot), Patryk Idczak, Krzysztof Zawacki

GKS Jaraczewo – Sparta Miejska Górka 2:0 (0:0)

Również bardzo wyrównany pojedynek miał miejsce w Jaraczewie. Zawodnicy Kamila Stefaniaka toczyli zacięty bój ze Spartą Miejska Górka. Jednak przez większość czasu obie drużyny dobrze się broniły i trudno było rywalom stworzyć większe zagrożenie, które mogłoby owocować bramką. Przez 70 minut - mimo kilku sytuacji - był to typowy mecz na 0:0, co jednak zmieniło się w końcówce. Po obu stronach widać było pierwsze oznaki zmęczenia, a to przełożyło się na zdecydowanie bardziej otwartą grę. To z kolei przyniosło więcej sytuacji strzeleckich. Skuteczniejsi byli gospodarze, który wykorzystali stałe fragmenty gry. Najpierw Dariusz Małecki uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik, a chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny, ustalając wynik na 2:0.

89’ 1:0 Dariusz Małecki
90+3’ 2:0 Dariusz Małecki

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski – Kacper Wieliński, Karol Tomczak (84’ Miłosz Gruchot), Konrad Glinkowski, Marcin Urbaniak, Jakub Gabryszak (72’ Rusłan Demydenko), Dariusz Małecki, Tomasz Mikołajczak (55’ Kamil Stefaniak), Filip Glinkowski (46’ Dariusz Bolek), Sebastian Wach, Przemysław Rzepka (64’ Dawid Czabański)

Grom Golina – Pelikan Grabów nad Prosną 0:3 (0:1)

Już na początku źle ułożyło się spotkanie dla Gromu Golina. W 9. minucie zawodnicy Pelikana Grabów nad Prosną wykorzystali błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy i zdobyli bramkę. Dobrą szansę, aby doprowadzić do wyrównania miał Kamil Pawlak, ale w sytuacji sam na sam strzelił w boczną siatkę. Z kolei przy uderzeniu Tomasza Miedzińskiego dobrze spisał się bramkarz Pelikana, który zagrał bardzo dobry mecz. W końcówce spotkania zawodnicy Sebastiana Waszkiewicza nie zdołali doprowadzić do remisu, a goście wykorzystali swoje sytuacje. Druga bramka padła po strzale zza pola karnego, a trzecia po gapiostwie w defensywie zawodników Gromu. W zespole gospodarzy w tym meczu zabrakło kilku zawodników, w tym przede wszystkim zawieszonego za kartki Tomasza Zaremby.

9’ 0:1 Stanisław Walczyński
72’ 0:2 Łukasz Miłek
86’ 0:3 Mikołaj Frączek

Grom Golina: Krzysztof Antoniewicz – Miłosz Wachowiak (21’ Łukasz Goździaszek), Bartosz Chybki (68’ Filip Kornobis), Krzysztof Gładczak, Tomasz Miedziński (78’ Paweł Maciejewski), Grzegorz Przestacki (82’ Szymon Gęsty), Adam Bryll, Marcin Bryll, Kacper Mizera, Kamil Pawlak, Remigiusz Sobczak

Barycz Janków Przygodzki – Jarota II Witaszyce 0:3 (0:1)

Przedostatni zespół rozgrywek – Barycz Janków Przygodzki mocno cofnął się w starciu z Jarotą II Witaszyce. Gospodarze długo bronili się niemal całym zespołem na własnej połowie, a zawodnicy Mirosława Czajki próbowali sforsować szczelnie ustawiony mur. Mimo kilku okazji, dopiero w 35. minucie udało się wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu w szesnastce najlepiej odnalazł się Patryk Rzepka i otworzył wynik meczu. Jeszcze przed przerwą kolejne zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Krystian Wawrzyniak, który udem umieścił piłkę w siatce. Jarota zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie miała bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Dobrze jednak spisywał się bramkarz Baryczy. Skapitulował dopiero w 89. minucie. Kilkanaście sekund po wejściu na boisko wynik meczu ustalił strzałem głową Mariusz Idziorek.

35’ 0:1 Patryk Rzepka
42’ 0:2 Krystian Wawrzyniak
89’ 0:3 Mariusz Idziorek

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk – Piotr Stachowiak (75’ Antoni Bzodek), Krystian Wawrzyniak, Alan Janowski, Mikołaj Kowalski, Krzysztof Matuszak, Igor Skowron (88’ Mariusz Idziorek), Kacper Koralewski, Miłosz Kowalski, Patryk Rzepka (88’ Jakub Wojtysiak), Jacek Pacyński

Błękitni Sparta Kotlin – Stal II Pleszew 0:2 (0:1)

Od pierwszych minut spotkania w Magnuszewicach niewielką przewagę miał zespół rezerw Stali Pleszew. Piłkarze Błękitnych Sparta Kotlin jednak po słabszym kwadransie, w końcu zaczęli dochodzić do głosu. Brakowało jednak ostatniego podania. W 29. minucie gospodarze stracili piłkę w środku pola, a Wojciech Kuznowicz w sytuacji sam na sam – dość szczęśliwie – pokonał grającego trenera Błękitnych Mariusza Wyderkiewicza. W drugiej połowie odważniej ruszyli gospodarze. Dobrą sytuację miał Szymon Masłowski, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Swoje szanse miał również Bogumił Mrugacz. Jednak tego dnia piłka nie chciała wpaść do siatki Stali. Ekipa z Pleszewa w 80. minucie w końcu wykorzystała swoją szansę z kontry i ustaliła wynik meczu.

29’ 0:1 Wojciech Kuznowicz
80’ 0:2 Paweł Królik

Błękitni Sparta Kotlin: Mariusz Wyderkiewicz – Dominik Graliński (70’ Arkadiusz Poczta), Mateusz Wosik (84’ Adrian Piotrowski), Bartosz Walerowicz, Kacper Sradomski, Mateusz Mazurkiewicz, Szymon Masłowski, Bogumił Mrugacz, Łukasz Glinkowski (76’ Szymon Sziudziński), Hubert Zięntek, Marcin Wałęsiak (70’ Miłosz Bażant)