Pierwsza porażka Jaroty w tym roku

Sport W swoim przedostatnim zimowym sparingu zawodnicy Jaroty Jarocin musieli uznać wyższość rywala. JKS przegrał 0:2 z wiceliderem III ligi grupy II – Polonią Środa Wlkp.

Dzień przed spotkaniem z Polonią, we wtorek Jarota przedstawiła drugie zimowe wzmocnienie. Będzie nim 20-letni Kacper Koralewski, który trafił do Jarocina na zasadzie półrocznego wypożyczenia z V-ligowca – Przemysława Poznań. Młody skrzydłowy jesienią aż 12-krotnie trafiał do siatki w barwach drużyny ze stolicy Wielkopolski.

Pod nieobecność Piotra Garbarka, zespół w środowym sparingu poprowadził Paweł Janas. Jarociniacy słabo rozpoczęli spotkanie. Już na początku szansę miała Polonia, ale po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie bramka nie padła. Jednak w 8. minucie do siatki Jaroty trafił Kacper Nowak, w czym pomógł rykoszet od jednego z obrońców. Kwadrans później ponownie przed szansą stanęli goście, ale dobrą interwencją popisał się testowany przez JKS bramkarz. Chwilę później z odpowiedzią ruszył Patryk Rzepka, ale jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę. W 30. minucie przed szansą stanął Krzysztof Bartoszak. Napastnik gospodarzy nie trafił czysto w piłkę i wynik nadal był niekorzystny dla Jaroty. Jeszcze przed przerwą kolejny groźny strzał oddała Polonia, ale piłka poleciała obok bramki.

W 52. minucie świetną szansę na doprowadzenie do wyrównania miał po składnej akcji Szymon Piekarski. Dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz gości. W 61. minucie Jarotę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uratował słupek, a na kwadrans przed końcem meczu dwie dobre interwencje zaliczył Sebastian Kmiecik. W 84. minucie rzut karny wywalczył Marcin Łażewski. Do piłki podszedł Szymon Piekarski i jego strzał zatrzymał się na słupku. W ostatniej akcji meczu Polonii udało się podwyższyć wynik. Uderzenie z rzutu wolnego na gola zamienił Krzysztof Biegański.

W sobotę, 20 lutego Jarota w swoim ostatnim sparingu zmierzy się z Górnikiem Konin. Początek o 12:00.

Jarota: zawodnik testowany (41’ Sebastian Kmiecik, 80’ Damian Walkowiak) – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak (61’ Krzysztof Matuszak), Krystian Wawrzyniak (46’ Piotr Stachowiak) – Dawid Idzikowski, Kacper Szymankiewicz (46’ Szymon Piekarski) – Patryk Rzepka (46’ Marcin Łażewski), Damian Pawlak (46’ Mateusz Dunaj), Filip Szymczak (46’ Kacper Koralewski) – Krzysztof Bartoszak (46’ Marcin Konopka)