Jarota wygrała z Wartą i Huraganem

Sport Zawodnicy Jaroty Jarocin dwoma zwycięstwami zwieńczyli okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 w III ligi grupie II. Podopieczni trenera Piotra Garbarka w ostatnim tygodniu pokonali 3:2 Wartę Sieradz oraz takim samym stosunkiem Huragan Pobiedziska.

Jarociniacy wcześniej rozegrali trzy sparingi, przegrywając z LKS Gołuchów oraz wygrywając z Victorią Września i Victorią Ostrzeszów.

Jarota Jarocin – Warta Sieradz

W środowe późne popołudnie rywalem Jaroty był wicemistrz IV ligi grupy łódzkiej – Warta Sieradz. Spotkanie było bardzo wymagające dla III-ligowca. Zespół z Sieradza w ostatnich latach walczy o awans do III ligi, ale ma sporego pecha. W ostatnich trzech sezonach Warta zajmowała 2. miejsca – najpierw 4 punkty za RKS Radomsko, później w przerwanym sezonie 2019/2020 6 punktów za KS Kutno i w ostatnim sezonie, co prawda aż 11 punktów za ŁKS II Łódź, ale w całym sezonie zdobyli aż 88 punktów, co doskonale pokazuje potencjał drużyny z Sieradza.

W pierwszej połowie Jarociniacy tylko raz zdołali trafić do bramki rywali. Jeden z testowanych zawodników dobił piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Krzysztofa Bartoszaka, które trafiło w poprzeczkę. Nie była to jednak jedyna dogodna szansa w tym spotkaniu. Obie drużyny stworzyły ich sporo, ale po obu stronach zawodziła skuteczność. W drugiej połowie pod tym względem było dużo lepiej. Chwilę po zmianie stron drugiego gola dla JKS-u ponownie zdobył testowany zawodnik. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do końcówki spotkania. W 82. minucie gola kontaktowego zdobyli gracze Warty. Odpowiedział sześć minut później Damian Pawlak. Jednak dosłownie kilkanaście sekund później gola na 3:2 zdobyli zawodnicy z Sieradza, ustalając wynik spotkania.

Jarota Jarocin – Huragan Pobiedziska

Ostatnim rywalem Jaroty w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022 był beniaminek IV ligi grupy wielkopolskiej – Huragan Pobiedziska. W poprzednim sezonie ten zespół wyraźnie wygrał rozgrywki w grupie I V ligi, wyprzedzając aż o 13 punktów drugą Pogoń Łobżenica i doznając w rozgrywkach tylko dwóch porażek.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, ale po rzucie wolnym Jarociniacy zdołali się wybronić. W 23. minucie po ładnym zagraniu za linię obrony dobrze zachował się Krzysztof Bartoszak, który strzałem lewą nogą po długim słupku wyprowadził JKS na prowadzenie. Jednak Huragan jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu. Po zmianie stron coraz groźniej atakowała Jarota, co odzwierciedliło się w wyniku. Niespełna pięć minut po zmianie stron zawodnik testowany wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła, a w 58. minucie na 3:1 po indywidualnym rajdzie trafił Patryk Rzepka. Huragan odpowiedział po niespełna 10 minutach. Po rzucie wolnym Jarociniacy nie upilnowali zawodnika rywali, który głową skierował piłkę do siatki. Chociaż do końca spotkania pozostało blisko 30 minut, to więcej bramek nie padło.

W sobotę, 7 sierpnia Jarota rozpocznie zmagania w III lidze. Pierwszy mecz zawodnicy Piotra Garbarka rozegrają w Bydgoszczy z beniaminkiem – Zawiszą. Początek o 19:46.